Hatırlama Meditasyonu

Hatırlama

Bir öfke kurma tekniği olarak ‘hatırlama basit ve doğru bir şekilde yapılması en zor olan egzersizlerden birisidir. Çok sık olarak, hayatımızdaki zor şeylerin hatırasıyla acı çekeriz ve bu öfkeyi kamçılar fakat ks-ki yaraları açma korkusuyla hafıza işlemlerini çok kısa keseriz.

Eğer öfkeyi kendimizi iyileştirmek için kullanacaksak, kendimize yaralarımızın tamamını görmek için müsaade etmeliyiz. Nasıl ki bir doktor telefondan kırık bacağınızı tedavi edemez, eğer biz de hatıralarımızın tamamıyla yüzleşemezsek onunla çalışamayız.

Bu tekniğe başlamak için, kullanıldığınız ya da bilinçli olarak canınızın yakıldığı anların tamamını yazın. Ayrıca çocukken sinirlendiğiniz ya da çaresiz hissettiğiniz anları da bunlara ekleyin. Listeniz tamamlandığında geriye gidin ve her deneyiminizde nasıl hissettiğinizi de yazın.

İşinizi bitirdiğinizde, eğer o mutlak bir kızgınlık değilse, öfkenizi algılamalısınız. Hatıralarınızı yoklayın, sizi en çok öfkelendiren, canınızı yakan hatırayı seçin ve onu tekrar tekrar kafanızda yaşayın. Diz, mide ve kafa canlandırmalarını kafaya ulaşana kadar devam ettirin. Kendinizi ağlarken, titrerken, terlerken ve mideniz bulanırken bulabilirsiniz, fakat devam etmelisiniz. Eğer majikal uygulamalar yapmayı planlıyorsanız, bir serbest bırakma yöntemi kullanmalısınız. Eğer kendinizi iyileştirmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Kafaya ulaştığınızda hafızaya girmeyi seçmelisiniz. O sizindir, onunla ne yapmak istiyorsanız, yaparsınız. Ona beyninizde bir film oynar gibi oynaması ve içeri girmesi için müsaade etmelisiniz. Eğer bir kere hafızanıza girerseniz, işte o zaman ne dilerseniz yapabilirsiniz. Yetkili sizsiniz, size uygun hale getirebilirsiniz. Sizi sınırlayan tek şey hayal gücünüz olabilir. Bu meditasyonu tamamladığınızda, kendinizi size ait özel zamanın keyfiyle şımartacaksınız. Sıcak bir duş alın, dondurma yiyin, dilediğinizce çocuk yanınızı ortaya çıkarın.
Hatırlama Meditasyonu_1.jpg

Bir önceki yazım: Rahatlatıcı Meditasyonlar
İsim: *

Mail: *

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)