Hangi Burç Nasıl Giyinmeli?

yilAstrolojide, burçların her birinin temsil ettiği, günler, renkler, bitkiler, şekiller, organlar, mes lekler, esmalar vs. vardır. Tıpkı dekorasyon gibi, burçların modaya ve akımlara olan ilgileri mevsimsel özelliklerin de etkisiyle üzerimizde etkilidir. Elbette ki haritamıza göre, haritamızdaki gezegen hareketlerine göre daha kişiye özel yorumlar bize daha faydalı olacaktır ama sadece Güneş burcumuzu ve yükselen burcumuzu bilerek bile belirli birtakım eğilimlere sahip olduğumuzu görebiliriz.

Şimdi bu bölümü okuduğunuzda farkında olmadan niye o rengi seçtiğinizi ve alışveriş tercihinizde bazı renkleri niye daha çok seçtiğinizi daha iyi anlayacaksınız. Eğer burcunuzun seçimleriyle sizin seçimleriniz arasında ciddi farklar varsa, diğer gezegen etkileşimleriniz daha ön planda olabilir. Güzelliğin ve estetiğin gezegeni Venüs, davranışlarımızın, içgüdülerimizin, alışkanlıklarımızın gezegeni Ay’ın harita içindeki burcu ve pozisyonu yine sizin modanız ve alışveriş seçimleriniz konusunda önemli ipuçları sağlayacaktır. Sadece kendi burcunuzu biliyor olsanız bile bu bölümden fazlasıyla keyif alacağınızı düşünüyorum.

Koç burcu ve moda

Her zaman iddialı olmayı seven Koçlar, gerek özel yaşamlarında gerekse iş hayatlarında vücutlarını ortaya koyacak elbiseleri tercih ederler. Normal giyim tarzları spor olmasına rağmen spor kıyafetleri bile göz alıcı ve canlı renklerdedir. Baş ve saç bölgeleriyle dikkat çekmeyi seven dişi Koçlar için vazgeçilmezleri şapkalar, bandanalar ve taşlı saç aksesuarlarıdır. Kaşları ilk bakışta dikkat çeker, genelde çatık kaşlı olmaya yatkındırlar. Büyük çanta ve aksesuar kullanmayı severler. Saçları her daim havalı ve yapılıdır. Kırmızı renge tutkun olan Koç kadınları çoğunlukla kırmızı oje ve ruj İkilisini hayatından eksik etmez. İri küpeler ve kolyeler bu çekici kadına çok yakışır.

Alışveriş sırları: Üst kısımları iri olduğundan, vücutlarının alt bölgelerini dengeleyecek tarz da pantolon ve etek seçmeleri yerinde olacaktır.

Boğa burcu ve moda

Şıklığı ve rahatlığı seven Boğalar klasik moda kavramını tercih ederler. Kaliteli tişörtler, pötikareli gömlekler, takım elbiseler ve sade ama şık ayakkabılar onlar için önceliklidir. Dokunma duyulan gelişmiş olan Boğalar gardıroplannda çizgili kadife, yün ve fitilli kumaştan yapılmış eşyalar bulundurmayı severler. Pahalı ve konforlu şıklık onlar içindir. Lüksü sevdiklerinden, her zaman saat ve takıda iyi kaliteye önem verirler. Saçlar genellikle gürdür. Göğüs ve bel bölgesini vurgulayacak kadınsı kalem etekler, ipek bluzlar, fırfırlı gömlekler, pastel tonlann da yapılacak makyaj, güzel ve çekici olan bu Venüs kadınını iyice vurgulayabilir.

Alışveriş sırlan: Boğaz bölgeleri önemli olduğundan dik yaka t shirt veya kazaklar, yumuşak şallar, gerdanlık, kolye ve zincir vazgeçilmezleridir. Boyun kısmı kaim olan boğa kadınlan, boyunlarını çok açıkta bırakacak kıyafetleri ve saç kesimlerini tercih etmemelidir.

İkizler burcu ve moda

Değişken ikizler burcu her tür giyime hazırdır. Kolay yıkanan ve giyilen kıyafetleri tercih ederler. Düz beyaz basic tişörtler her daim gardıroplannda bulunur. Bir jean pantolon, üstüne giyilen rahat bir tişört ve kazakla bile çok şık ve havalı görünürler. Değişik eldivenler, bilezikler ve yüzükler vazgeçilmezleridir. Bir de el çantaları ve bavullara karşı zaafları vardır. Oradan oraya devamlı aktif olan ve koşturan bu Merkür kadını, onu terletmeyecek ve vücuduna iyi uyum sağlayacak pamuklu kıyafetleri tercih etmelidir, ikizler burcu kadını isterse çok salaş, isterse çok seksi olabilir. Konuşurken ellerini fazlasıyla kullandığı için ilginç ve farklı model yüzükler onlara çok yakışır.

Alışveriş sırlan: Omuzlar aşağıya düşük olduğundan, omuzları geniş gösterecek ceketler ve bluzlar, çekici ikizler burcunu daha hoş gösterecektir.

Yengeç burcu ve moda

Yengeç burcu duygusal, biraz da geleneklere önem veren bir burçtur. Kadınlan kadınsı olmayı sever, erkekleri de klasik bir erkek modası neyse onu takip etmeye meyillidir. Geçmişe olan bağlılıklan ve tutkuları yüzünden bazen çok sevdikleri bir pantolon, kazak veya eşyaya takılı kalabilirler. Olumlu bir günde giydikleri ve anlamı olan kıyafetleri totemleri haline gelebilir. Kadınsı olmayı seven Yengeç kadınları normal kıyafetlerin altına lüks ve şık iç çamaşırlan giymeye bayılırlar. Danteller, eski iş kıyafetleri ve yumuşak pazen kumaşlar tercihleridir. Mücevherler konusunda beyaz altın, gümüş ve inci sevdikleri ak sesuarlann başında gelir.

Alışveriş sırlan: Her zaman yuvarlak hatlara sahip olan Yengeçler, karışık ve desenli bluzlar ve gömleklerle olduklarından daha kilolu gözükebilirler. Bu yüzden her zaman net ve keskin çizgilere sahip kıyafetleri tercih etmeliler.

Aslatı burcu ve moda

Aslanlar lüks olacak ve görülecek her tür eşyayı ve kıyafeti çabuk benimserler. Pahalı dış ortamlarda giyilecek kıyafetler gardıroplarında hep yer alır. Gösterişli, sıcak ve dikkat çekmeyi seven Aslanların gardırobunda ipekler, satenler, payetler ve transparan kıyafetler yer almazsa olmaz. Ayrıca bu burcun insanları hayvan baskıları, leopar desenleri severler. Kırmızı, lame ve siyah tercihleridir. Marka ürünleri severler, altın ve taşlı mücevherlere bayılırlar. İş alanlarında olmasa bile, canlı ve dramatik renkleri aksesuarlarda kullanmayı severler. Saten veya ipek boyun bağlan, kaliteli cüzdanlar, evrak çantaları ve büyük yüzükler hoşlanna gider. Bir de üstlerine alınacak trençkot ve paltolar şık olmalıdır.

Alışveriş sırlan: Göğüs ve omuz bölgesi geniş olduğundan, bluz ve gömleklerde ince kumaşları tercih etmeleri yerinde olacaktır. Kadınları fırfırlı ve kat kat bluzlardan uzak durmalılar.

Başak burcu ve moda

Titiz ve detaylara önem gösteren Başaklar, her zaman düzgün ve temiz olmaya çalışır. Günlük kıyafetleri bile net ve düzgündür. Çok renk karıştırmak ve dikkat çekmek onlara göre değildir. Üzerlerine iyi oturmuş, zımba gibi takımlar, sade renkler ve akıllıca kullanılan aksesuarlar favorileridir. Sade ama şık giyinmeyi severler. Timsah çantalar, desenli taytlar, paşmina atkılar, klasik formla nn hepsi Başaklar için idealdir. Çok yapışık, sıkışık, modaya uygun kıyafetleri tercih etmezler. Modaya uygun alışveriş yapmak yerine hep klasik ve yıllarca giyilecek modelleri tercih edebilirler. Aksesuarları kıyafetleriyle muhakkak renk ve görüntü olarak uymalıdır. İndirimli alışverişi severler.

Alışveriş sırları: Başak burçları güzel vücut formlanna rağmen, düz ve klasik giyinmeyi tercih ederler. Kıyafet ve aksesuarlanna katacakları renklerle daha elegan ve canlı olabilirler.

Terazi burcu ve moda

Teraziler moda konusunda uzmandır. Sezonun en yeni ve en trend parçalannı zevkli Terazi burcunun gardırobunda bulabilirsiniz. Uçuşan materyaller, ince kumaşlar, süveterler, pastel renkler tercihleridir. Aynca boncuklu ve işlemeli çantalar, takılar ve mücevherlere dayanamazlar. Teraziler, günlük hayatta ve gece kıyafetlerinde en iyisini giymeyi tercih eder. İş hayatında terzinin üzerine tam oturttuğu gibi gözüken ceket ve takımları giymeye bayılırlar. Pastel tonlardaki gömlekleri üzerine takacakları ipek kravat muhakkak kıyafetine uyumlu olmalıdır. Herkesin dikkatini çeken bir stilleri vardır. Günlük hayatta desenli hırkalar, renkli kazaklar giymeyi severler. Jean pantolon üzerine beyaz düz bir tişört ve blazer ceket en çok onlara yakışır.

Alışveriş sırları: Burçlar kuşağında kalçaları ve bel kıvrımı en belirgin olan burç, Terazi burcudur. Onun bu yapısını ortaya çıkaran doğru pantolon seçimi, güzelliğine güzellik katar.

Akrep burcu ve moda

Derin, içten, seksi, gizemli Akrepler baştan çıkarıcı kıyafetlere bayılırlar. Satenler ve parlak koyu renk kumaşlar tercihleridir. Siyah onların vazgeçilmez lerindendir. Sevdikleri ve beğendikleri kıyafetten birkaç tane alıp hafta içinde değiştirerek giyerler. Onlara göre çekici olmak kendi rahatına uygun giyinebilmektir. İç çamaşırlarına özen gösterirler.

Onları rahat ettirecek baksırlar, şortlar, eşofmanlar gardıroplarından eksik olmaz. Değişik güneş gözlükleri gizemliliğin en çekici aksesuarı olabilir. Asker botları, siyah veya koyu renk, bol cepli düşük bel pantolonlar, ince topuk ayakkabılar, rahat ceketler, deri montlara bayılırlar. İş yerlerinde, aynı renk takım elbise giymek yerine, altı ve üstü farklı kombinasyonları eşleştirmek onların ruhuna uygundur.

Alışveriş sırları: Akrep burçlarının üst kısımları, alt bölgelerine göre daha uzundur. Bu nedenle, düşük bel pantolonlar yerine vücutlarını dengeleyecek tarz pantolon ve kıyafetlere yönelmeleri yerinde olur.

Yay burcu ve moda

Her daim gezmeye ve yola çıkmaya hazır Yaylar en çok kot, tişört, kapri pantolonlar ve eşofmanlarla dolaşmaya bayılırlar. Sportif ve rahat giyim onlar için önemlidir. Portakal, kahverengi ve sarı tonları onları canlı tutar. Ayakkabı seçimleri rahat olmalıdır. Bu yüzden modaya göre hareket etmezler. Gardıroplarını tamamlayan şeyler, iyi kesimli bir deri ceket ve birkaç çift gözlük olmalıdır. Özgürlüğüne ve kendisine aşırı düşkün Yaylar kalıba girmekten hoşlanmaz. Temiz ve rahat olmayı önemserler.

Keten şortlar, rahat kullanımlı tişört ve lumberjack ayakkabılar, üste alınacak ince kazaklar, deri ceketler, asker montları, parkalara bayılırlar. Spor ayakkabılar, bavul ve spor el çantaları yine vazgeçilmezleridir. İş alanlannda da rahat giyinmeye özen gösterirler.

Alışveriş sırlan: Yay burçları genel olarak uzun ve kaslı bir yapıya sahiptir ama kalça ve üst bacak bölgesi kalındır. Bu kalınlığı ortaya çıkaracak tayt ve slim pantolonlardan uzak durmalıdırlar. Ayrıca alacalı bulacalı her şey onları olduğundan daha iri gösterir.

Oğlak burcu ve moda

Hayatlarında her konuda ciddi olan bu burcun insanları kıyafet konusunda da aynı ciddiyeti göstermeye bayılır. Kaliteli kıyafetleri, tasarım parçalarını gardıroplarında görebilirsiniz. Gri, kahverengi mavi, yeşil, haki renkleri kullanmayı severler. Çok gösterişli olmayan ama yine de uyumu ve kalitesiyle dikkat çeken kıyafetler kullanırlar. İş alanlarında takım elbiseleri ve derli toplu kıyafetleri önemserler. İyi kalite bir ayakkabı, evrak veya bilgisayar çantası vazgeçilmezleridir. Bir de zamanı iyi kullanan bu burç için takacağı saat klasik ama bir o kadar değerli olmalıdır.

Basit ve sade giyinmeyi seven Oğlaklar, sentetik ve ucuz kumaşlardan her daim uzak dururlar. İyi dikilmiş bir pantolon, güzel bir etek, iyi dikilmiş beyaz ve uçuk mavi gömlekler, yüksek topuklar ve klasik görünüm onlar için önemlidir. Saçaklı ve püsküllü oval ayakkabılara bayılırlar.

Alışveriş sırlan: Kemik yapıları her daim dikkat çeken Oğlaklar, en ucuz kıyafeti giydiklerinde bile iyi taşırlar. Sadeliklerini biraz kırmalı ve farklı aksesuarlarla hayatlarını renklendirmeliler.

Kova burcu ve moda

Dahilerin ve özgünlüğün burcu olan Kovalar, bir çok stili karıştırmayı severler. Beğendikleri bir kıyafeti satın aldıklarında, ister moda olsun, ister olmasın hoşlarına gidiyorsa kullanmaya bayılırlar. Diğer insanlardan farklı olmayı sevdiklerinden ne tür giyinirlerse giyinsinler muhakkak kendi orijinalliklerini işin içine katarlar.

Gizemli ve cool tavırlarıyla gardıropları bir çok kıyafet içerir. Parkalar, montlar, değişik tişörtler, ceketler ve gözlükler vazgeçilmezleridir. Asimetrik kesimler, farklı parçalar, orijinal olan Kovalar için idealdir. Eski şeyleri değil, yeni ve farklı olan kıyafetleri severler. Platform ayakkabılar, sandaletler, geniş gözlükler, taytlar, sentetik ve rahat bluzlar, plastik eşyalar vazgeçilmezleridir. Çevrelerini fazla takmadıklarından her tür giysiyi birbiriyle rahatlıkla kombin edebilirler.

Alışveriş sırları: Bacak boyları, üst bedenlerinden uzun olduğundan, düşük belli pantolonlar ve farklı renklerde taytlara yönelmelidirler. Yüksek belden uzak durmaları gerekir.

Balık burcu ve moda

Duygusal ve romantik balıklar en çok ipek ve şifon kıyafetlere bayılırlar. Balık kadınları romantik kesimli elbise, bebe yakalı bluzlar ve fırfırlı yaka gömlekleri, pantolona ve erkeksi kesimlere tercih ederler. Mavi ve gül kurusu renkler favorileri arasında yer alır. Romantik ve anlayışlı Balık erkekleri rahat giyinmeye özen gösterirler. Rahat pantolonlar üzerine giyecekleri tişört veya polo yakalı bluzlar ilgilerini çeker. Renklerde, beyaz, lila, mavi ve yeşilin her tonunu kullanabilir. Bu burcun giyimde daha derli toplu ve onu daha fit gösterecek kıyafetler seçmesi yerinde olabilir. Bütün Balıklar ayakkabılara düşkündür ve gardırobunda en fazla ayakkabı bulunur. Ayaklarını rahat hissettirecek ayakkabılara bayılırlar, sandaletler, parmak arası terlikler, spor veya yumuşak derili ayağı sıkmayacak ayakkabılar tercihleridir.

Alışveriş sırları: Kafaları her zaman dağınık olan Balıklar, bazen renkleri fazla birbirleriyle karıştırabilirler. Daha çok yumuşak tonlar ve tek renge gitmeleri hayatlarında da netliği sağlamaları açısından önemlidir. İhtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapmayı öğrenmelidirler insanlar taşlara çeşitli anlamlar
yükleyerek hayatlarına almışlar, çok uzun zaman dan beridir de değerli veya yarı değerli doğal taşların hayranları olmuşlardır.
İsim: *

Mail: *

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)