Gülse Birsel Burcu Gülse Birsel Burcu Ne?

gGülse Birsel Balık Burcu

Malefik Satürn ve Mars yedinci eve zararlı açılar yaparak evlilik problemlerine yol açarlar. Ancak Satürn’ün yönettiği ve Mars’m yüceldiği burç olan Oğlak’a yapılan bu açılar iyi etkilere de neden olurlar. Mars’m, yüceldiği burçtaki yedinci eve yaptığı açılar her ne kadar ailevi çekişmelere neden olsa da, eşlere güç ve bir takım özel nitelikler de verir. Bunun gibi, Satürn’ün Oğlak’a yaptığı açılar evlilik problemleri getirir ama aynı zamanda eşlere sorumluluk, disiplin ve kendi alanlarında otorite figürü olma gücü gibi yüksek Satümyen nitelikler de kazandırır. Haritasındaki bu karma etkilere bakarak Gülse Birsel’un güçlü, özel, otoriter ve başanlı bir eşi olduğunu ama evliliğinde problemler, sürtüşmeler ve kavgalar olacağım söyleyebiliriz.

Gülse Birsel aynca kujadosha (kucadoşa şeklinde okunur) yani Mars baskısı denilen ve evlilik hayatına zarar veren, boşanma işareti astrolojik bir duruma daha sahiptir. Kujadosha, Mars birinci evde (Koç burcunda olması hariç), dördüncü evde (Akrep hariç), yedinci evde (Oğlak veya Balık hariç), sekizinci evde (Yengeç hariç) ve on ikinci evde (Yay hariç) yerleştiğinde oluşur. (Batı astrologları bu bilginin yalnızca SİDERAL ZODYAK’IN KULLANILDIĞI HİNT HARİTALARINDA uygulanması i??in uyarılırlar.) Kujadoshası olan biri sonunda büyük problemlere, pek çok olayda boşanmayasebep olan eşleri hayatına çeker. Bunun çaresiyse kujadoshası olan birinin yine kujadoshaya sahip biriyle evlenmesidir. Bu şekilde kişi bir karmik borcu ödemekte olan ve zaten bilinçaltı bir şekilde kurban olmayı bekleyen biriyle evlenmiş olur. Böylece hiç kimse haksız yere kurban olmaz ve zorlu karmik aşk borcu bir başka hayata kadar ertelenir. Evliliklerin önceden ayarlandığı Hindistan’da astrologlar daima kujadosha kişilerini diğer kujadosha kişileriyle eşleştirirler.

Neyse ki Gülse Birsel Batılılann çok nadir yaptığı bir şeyi yaparak kujadosha’sı olan bir eş seçmiştir. Bu yüzden Gülse Birsel çiftinin evliliklerinin sürme ihtimali var. Ancak Gülse Birsel’un yedinci evindeki temel sıkıntılar, evlilik yaşamında onun payına düşen eziyetin daha çok olacağınınet bir şekilde göstermekte. Gülse Birsel’un aşk konularındaki en zor devresi Satürn buktidir, çünkü Satürn yedinci evini yönetir ve düşük konumdaki Mars’la kavuşumu onu daha da zararlı hale getirir. (Bir sonraki de, Ocak 1998’den Kasım 2000’e kadar olan Rahu daşaSatüm buktidir.) Şansına, ailevi mutluluğu açısından on dokuz yıllık Satürn daşa, 88 yaşmda olacağı 2036’ya kadar başlamayacak. Yedinci evdeki Satürn transiti de 2022 civarında gerçekleşecek.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

11 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)