Gülçin İle Ruhsal Psikoloji Kursumuz

don

Medeni Hali: Boşanmış

Mesleği: Psikoterapist

Yaşam Dersi: Güven

Katalizör: Babası

Tip: Enerji Matriksi

Gülçin ile yaptığım ilk telefon seansında, onun yaşam dersini Güven olarak tanımladık. Ayrıca küçük bir kızla onun arasında aktive edilmek üzere olan bir kontratı da algıladım. Kocasından boşandığı ve halen başka bir erkekle ilişkisi olmadığından bu Gülçin’i çok şaşırttı. Korkması mı, yoksa beni bir kaçık olarak mı görmesi gerektiğine karar veremedi. Konuşmamız ilerledikçe, bu kız çocuğunun onun yaşamına bir yedek plânı aktive etmek için gireceğini keşfettim. Gülçin tekrar rahat bir nefes alabildiğinde, bunun daha önce yaptığı düşük yüzünden yitirdiği kız çocuğu olduğunu söyledim (Gülçin’in iki oğlu vardı). Gülçin o zaman bana oğullarından birinin baba olmak üzere olduğunu ve doğacak çocuğu büyük bir merakla bekleyeceğini söyledi.

Bu yayınlanmadan hemen önce Gülçin bizim bir hafta süren Ruhsal Psikoloji kursumuza katıldı. Ama eğitim salonuna geldiğinde, daha önce Internet yoluyla kayıt yaptırmış olmasına rağmen, kayıtlarımız arasında onun adını bulamadık. Bunun sadece teknik bir hata olduğunu düşündük.

Ruhsal Psikoloji kurslarında biz sadece bu taki bilgiyi öğretmeyiz, ayrıca bu eğitimin bir parçası olarak birbirimiz üzerinde çalışırız. Her bir katılımcı kendi yöntemlerini kullanarak ve kursumuzda öğrettiğimiz bilgiyi uygulamaya çalışarak birkaç seans yapar. Bu bilginin nasıl uygulanabileceğini katılımcılara göstermek için ben de birkaç kısa uygulama yaparım. Bu insanın tüm yaşamını diğerlerinin gözlerinin önüne sermesini gerektirmesine rağmen, yine de çoğu kez birçok kişi bunu yapmaya gönüllü olur. Bu kursa katılanlann birçoğu psikolog, psikiyatr, tıp doktoru ve psikoterapisttir ve ben onların herkesin gözü önünde kendi üzerlerinde çalışmaya şaşırtıcı bir biçimde istekli olduklarını gördüm. Bu uygulama seanslarında iki kişi karşılıklı yerleştirilen iki sandalyeye oturur. Danışanın oturduğu sandalyeyi, esprili biçimde, “elektrikli sandalye” olarak adlandırırız.

Benim tahminime göre, dünya üzerindeki tüm kadınların yüzde altmışı ila sekseni cinsel olarak bir biçimde saldırıya uğramıştır. Elektrikli sandalyeye oturma sırası Gülçin’e geldiğinde, onun da cinsel saldırıya uğramış cesur ruhlardan biri olduğu ortaya çıktı. Ben diğer katılımcılara Gülçin’in babasından kendi Güven dersi üzerinde çalışmasına fırsat vermiş olan bir enerji damgası almış olduğunu söyledim. Gülçin yaşamını diğerlerinin önünde açıkça ortaya koymama cesaretle izin verdi, onun ikincil yaşam dersinin Tanımlama olduğunu buldum ve sonra ona her iki alandaki kör noktalarının onun yaşamının akışını nasıl etkilemiş olduğunu gösterdim. İşin ilginç yanı, Gülçin ikincil yaşam dersini öğrenmeye çok yaklaşmıştı ama Güven konusunda hâlâ çok savunmasızdı. Kendisini her zaman görünmezmiş gibi hissettiğini açıkladı. Elektrikli sandalyeden kalktığında herkes onun müthiş cesaretinden derinlemesine etkilenmişti. Kendisi o sırada bunun farkında olmasa da, bu kadar savunmasız olmasına izin vermiş olması Güven dersini öğrenmeye doğru atılmış büyük bir adımdı. Ancak, gerçek durumu ancak o haftanın sonunda keşfettim.

Kursun son gününde duygular doğal olarak coşmuştu. O sırada Gülçin’in yaşadığı ilginç bir olay bana bir enerji damgasının kolaylaştırdığı Güven dersi ile bir enerji matriksinin kolaylaştırdığı Güven dersi arasındaki farkı açıkça gösterdi.

Barbara ödedikleri paranın makbuzlarım katılımcılara dağıtıyordu. Sıra Gülçin’e geldiğinde onun makbuzunu bulamadı. Özür diledi ve odamıza gidip yeni bir makbuz keseceğini söyledi. Ancak, Güven dersini öğrenmeye doğru bir hayli yol katetmiş olmasına rağmen, bu basit olay Gülçin’in tüm terk edilmişlik ve görünmezlik duygusunun yeniden ortaya çıkmasına neden oldu. İzin isteyerek banyoya koştu ve daha sonra onun orada gözyaşlarına boğulduğunu anladık.
Burada belirtmek istediğim şey Gülçin hakkında yanılmış olduğumdur. Bu olay onun sonuçta bir enerji damgasıyla çalış madiğini göstermişti; o bir enerji matriksiyle çalışıyordu. Babasının olumsuz bir katalizör rolü oynamış olması benim o nun bir enerji damgasıyla çalıştığını düşünmeme yol açmıştı. Oysa gerçekte Gülçin bir enerji matriksiyle çalışıyordu ve böyle bir donanıma sahip olduğundan hep böyle deneyimleri kendine bilinçsiz olarak çekecekti.

Barbara Gülçin’in makbuzunu kesmek için odamıza gittiğinde ilk makbuzun elinde olduğunu fark etti. İlk önce, kendi dikkatsizliği yüzünden istemeden Gülçin’i üzdüğünü düşünerek bu duruma üzüldü. Ama benim daha sonra herkese açıkladığım gibi, Gülçin kendi enerjisel donanımı yüzünden bu durumu bilinçsiz olarak yaratmıştı.

Gülçin, eğer Güven dersini öğrenmeye bu kadar yaklaşmışsa bu kadar küçük bir olaya neden bu kadar büyük bir tepki gösterdiğini anlayamadı. Ben ona ve diğerlerine bunun Gülçin ile yaşamı boyunca birlikte olacak bir enerji matriksi olduğunu ve onun daima kendisine güven sorunu yaşatacak kişileri ve olayları yaşamına çekme eğiliminde olacağını açıkladığımda, Gülçin böyle olaylar vuku bulduğunda daha yüksek bir görüşü benimsemeyi seçebileceğini anladı. Bu hâkimiyet, yani olumsuz bir niteliği olumlu biçimde kullanma sanatıdır.
İsim: *

Mail: *

17 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)