GELECEĞİ TARİHLEME SİSTEMİNİN GELİŞTİRİLMESİ

indir (3)Geçmişimize ait kehanetleri tarihlendirme işi, elimizde geliştirdiğimiz sistemi doğrulamak için olayların bulunması nedeniyle oldukça kolay bir iştir. Bilinmeyen bir geleceğe ait olaylan tarihilendirmek ise, bütünüyle farklı bir olaydır. Bu nedenle sistemimiz daha öncekinin çok az değişikliğe uğramış bir şeklidir.

Geleceğe dair bir Zaman Göstergesi ve kesin tarihe sahip olabilmek için önce metindeki bütün harfleri kullanarak kehanetin kodunu çözmeliyiz. Bütün harfleri kullansak bile yine de bazı yerlerde satırın üzerinde aruk harfler kalacaktır. Bu harfler ve tam onların altında kalanlar bizim tarihleme işlemimizin temelini oluşturacaklar. Buraya kadarki kışıma yabancı değiliz.

Şimdiyse tamamıyla geleceğimize ait bir kehaneti seçtik, böyle-ce tarihleme sistemimizi nasıl değiştirip buna uyguladığımızı açıkça göstermiş olacağız. Açıklama bölümünde kehaneti verirken çıkarttığımız zaman göstergesine bir kez daha bakalım. Bu sayfadaki tablo, eskisinin birkaç ufak ilave yapılmış şekli.

Bu düzenlemedeki önemli ipuçları sürekli tekrar edilen zaman göstergesindeki 9 ve 19 rakamları. Harflere ait rakamların iki basamaklı olanlarını (iki rakamı toplamak yoluyla) tek rakam haline getirerek daha aşağı yazdığımız ikinci bir satırda sıraladık. 15 sayısı 6, 23, 5, 17 de 8 haline getirildi. 18 toplandığında 9 oluyor

-yıllarla ilgili rakamları bulmamıza yarayan özel bir sayı. Tek haneli rakamlarsa oldukları gibi bırakıldılar. 1:9 alt satıra geçirilirken 19 haline getirildi.

Derhal anlaşılacağı gibi tarihleme işlemimizin “yıl”larla ilgili olan kısmı bu iki rakam sayesinde ortaya çıkıyor. İkinci adımda tarihleri kısımlara ayırıyoruz -bu arada metnin anlamının dışına çıkmamaya özellikle gayret ediyoruz. Kelimeler ve rakamlar ahenk içinde bir araya gelerek daha önemli bilgiler veriyorlar. Bunları birbirinden ayırmak mümkün değildir, zaten ikisi de aynı anda meydana geliyorlar- zaman ve mekan, içerisinde beraberler.

2000 ve 2001 yıllarını hesaplarken düzenlemeyi açıklamayı amaçlayan, kehanetten ayrı bir notla karşılaşacaksınız.

Her şeye rağmen, sistemin doğruluğu ancak olaylar gerçekleştiği zaman ispat edilebilir. Bu nedenle hala kod çözme işinde oldukça ilkel bir safhada olduğumuzu ve ancak bu kitabın yayınlanmasından sonra başlayacak olan “kodu gösterme” döneminden sonra biraz daha yol alabileceğimizi itiraf etmeliyiz. Bütün bu işlemler, doğası gereği, onu kullanan veya okuyan herkes için henüz bir deney olmaktan ileri gitmiş değil. Tarih pastasını dilimlemek için kullandığımız kurallar el yordamıyla konmuş gibi gözükebilir, ama geleceğin bizim için ne kadar uçsuz bucaksız bir bilinmeyen olduğunu düşünürsek bir yerden başlamak zorunda olduğumuz daha iyi anlaşılır. Ya rastgele bir yerden ilk dilimi kesecektik, ya da bu işe asla başlayamayacaktık.
İsim: *

Mail: *

14 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)