Farkındalık

images (1)Farkındalık tam anlamıyla benimsediğin geçici gerçek tarafından şekillendirilir. Ne var ki potansiyel öfkem kaportanın altından bana göz kırpıyordu ve yavaş yavaş patlamaya hazır bir hale geliyordum.

Zamanı fark eder etmez algımın türü şaşkınlığa geçiş yaptı. Bu arada ne kadar çok zaman harcadığımı fark ettim. Bütün günümü manzarayı seyrederek geçiremezdim. Yapacak bir sürü işim vardı. Biraz önceki düşüncelerimin yerini, en az onun kadar zorlayıcı ve “doğru” bir diğer geçici gerçek almıştı. Ayağımı gaza bastım, 50, 60, 70 km’ye kadar çıktım. “Zaten kimse hızsmırma uymaz.” dedim kendi kendime. Limitler sadece duyarlı insanlar için birer göstergedir.

Yeni bir felsefe ortaya çıkmıştı. Herkes ulaşmak istediği yere gidebilecek şekilde araba kullanmalıydı. Araba kullanmak tekerleklerin üzerinde etrafı izlemek demek değildi. Eğer manzarayı seyretmek istiyorsan dışarı çıkıp yürüyüş yapabilirdin, trafiği engellemeye hakkın yoktu.

Geçici gerçeğim bir anda diğer geçici gerçekliğe kaymıştı. Yakın bir dostum gibi görmeye başladığım, önümden giden yavaş sürücü aniden yolda ilerlememi ve randevuma ulaşmamı engelleyen ölümcül bir düş mana dönüşmüştü. Sollarken şüphelerimde haklı çıkmıştım; adam çok bencil ve cimri birisine benziyordu.  1. berna dedi ki:

    Sevdiğim adamla birleşen bilirmiyim


İsim: *

Mail: *

20 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)