Fal kartlarının kullanımı

Hayatınızda merak ettiğiniz konuları ve süreçlerin nasıl gideceğini anlamak için kullanabileceğiniz Fal kartlarını doğru kullanabilmek için öncelikle o anki ruh halinizi kontrol etmeli ve bu şekilde kartlardan yardım almaya başlamalısınız. Profesyonel olarak fal bakan biri değil iseniz enerjinizi pozitife beyin dalgalarınızı ise Alfa’ ya çevirerek kartlan kullanmanız önemlidir. Alfa dalgaları insan rahat ve sakin bir ruh haline bütünlüğünde görülen beyin dalgalarıdır.

Yoga, meditasyon gibi çalışmalar yapılırken yapılan ölçümler beynin Alfa dalgaları yaydığını göstermektedir. Beta dalgaları genel olarak problem çözme zamanlarında kullanılan frekans boyutu olsa da, modern insan yaşadığı hayat koşullarından dolayı sürekli problem çözme, tetikte olma ve kendini savunma gibi psikolojik durumlarda yaşamını sürdürmektedir. Beta dalgaları daha çok insanın o an ki sorununa odaklı ve realitedeki sorunların çözümü için çaba harcar.

Hislerimizi kullanma ve gelecekle ilgili doğru kanılar elde etmek için bizim Betadan çıkıp Alfaya geçmemiz önemlidir. Sezgilerimizi kullanmak ve gelecekle ilgili öngörülerde bulunmak için gereken ruh haline geçiş yapabilmek için birkaç dakika gözlerimizi kapatıp, burnumuzdan derin nefes alıp vermeli, gün içerisinde yaşadıklarımızdan uzaklaşmaya çalışmalı, çevre koşullarını ve yaşadıklarımızı düşünmeden içimizdeki enerjiyi hissetmeye çalışmalıyız. İlk bir kaç deneme de zorlansak dahi birkaç kez denedikten sonra içimizde huzur ve rahatlama hissini yakalayabiliriz.

Fal kartlarını kullanmadan önce rahatlamış ruh haline ulaşmakta zorluk çekiyorsanız, üzerinizdeki negatif enerjiyi atmak için uygulanması basit bir kaç uygulama yapabilirsiniz. Ellerimizi ıslatıp avuç içimize tuzu alarak bir kaç dakika bekledikten sonra musluk suyundan ya da akan herhangi bir suyla elimizdeki tuzu yıkayabilir ve üzerimizde ki negatif enerjiden kurtulabiliriz.

Rahatlamak için diğer önemli bir uygulama ise karanlık bir odada mum yakarak, birkaç dakika mum alevine bakıp, daha sonra gözlerimizi kapatarak mum alevini alnımızın ortasında düşleyerek beynimizin odaklanmasını ve enerjimizin dengelenmesini sağlayabiliriz.

Fal kartlarının kullanımı her insanın kendi geleceği hakkında fikir edinebilme ve gelecek ile ilgili adımlarını şekillendirme sürecinde bir yol gösterici olarak görülmelidir. İç dünyamızdaki enerjiyi ve ışığı hissetmeye başladığımızda bu kartların bizim hayatınızdaki önemi de giderek artacak ve her an yanınızda bulundurmak isteyeceksiniz. Her bir kartın hayatımızı anlamlı kılan konulardaki açıklamaları kitapta yer almaktadır, fakat şunu belirtmek gerekir ki, ışık enerjisi bilinç insanın kendi içindedir ve bu kartları kullanırken, kartın sembolü, rengi, enerjisi sizin içinizde yeni hisler uyandırabilir ve bu hislere her zaman güvenmeyi öğrenmelisiniz. Zaman içerisinde kartları kullanmaya başladıkça kartların kombinasyonu, birbirleri ile olan ilişkileri, yarattıkları enerjilerle kendi kehanet yönteminizi geliştirecek ve zaman zaman hayatınızda önemli kararları verirken bu kartlara danışacaksınız.

Fal kartlarının belli başlı açılım yöntemleri olsa bile, fal kartlarının önemli özelliklerinden biri ise her gün, yeni güne başlarken gününüze dair fikir edinmek, danışmanlık almak, karşınıza çıkacak sorunları önceden keşfetmek ve sorunlar karşısında nasıl davranmanız gerektiğini çözümlemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey Fal kartlarını elinize alıp, kartları karıştırırken burnunuzdan derin derin nefes alıp vererek, dünyevi düşüncelerden kurtulup bir kart çekmek ve o kartın sizi hangi konuda uyardığını hissetmek. Bu uygulamayı sadece güne başlarken değil gün sonunda uyumadan önce de yapar iseniz günün başlangıçtan sonra size ne kazandırdığını, nasıl bir tecrübe edindirdiğini ve koşullar karşısında ortaya çıkan sonucun nasıl gelişmeye devam ettiğini görmeniz söz konusu olabilir. Bu uygulamayı yapmak sizin için sadece bir dakikalık bir zaman dilimi ve hayatınızdaki birçok konuya bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacak bir durum. Başlangıçta söylediğimiz gibi öncelikle pozitif olmak, olumsuz fikir ve düşüncelerden kurtulmak daha sonrasında enerjimizi dengeleyerek sakin bir ruh halinde bu işlemleri gerçekleştirmek kartların kullanımı için ön koşuldur.

Fal kartlarının okunması, hissedilen hissin yorumlanması konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karşınıza çıkan kombinasyon ya da tek kart her ne sonuçta olursa olsun, sizin enerjiniz ve istekleriniz sürecin sonlanmasındaki en büyük etken olacaktır. Yol gösterici uyarıcı teşvik edici semboller olarak görülebilecek bu kartlar sizin gelecek ile ilgili isteklerinize göre sizi yönlendirecektir.

Fal kartlarının düz ve karşıt anlamları karşınıza çıkabilir. Kartın ters gelmesi karşıt anlamı ifade edeceği gibi kombine bir açılım yapıyor iseniz karttan sonra gelen kartın yorumu da o kartın size vereceği sonucu belirleyebilir.

Arka planda kalan konular ve gelecek hakkındaki konuların aydınlatılması ile sorunların arkalarında yatan nedenlerin ortaya çıkarılmasını içermektedir.

Hayatınızla ilgili genel gidişatı çözmek istiyorsanız ya da belirli bir soru türü için hangi açılım sisteminin kullanılması gerektiğinden emin değilsek, böyle kuşkulu anlarda Fal kartları genel açılımım kullanabilirsiniz. Bu açılımda 10 kart kullanılırken eğer başka bir insanın fikirleri ya da yaşantısı sizin hayatınız ile direkt etkili ise yeni bir on kart seçip seçtiğiniz on kartın üzerine açabilir ve süreci etkileyen başka faktörlerin geleceğinizi nasıl etkilediğini çözebilirsiniz.

Fal kartlarının kullanımı_4.jpg

Bir önceki yazım: Başak Burcu Aile Hayatında Nasıldır?
İsim: *

Mail: *

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)