Fal Bak Balık Burcu

astroloji_burc-390x245
Transit Neptün natal Ay’la kare ya da karşıt açı yaptığında, kişi duygularının altında ezilir. Reddedilmeye, başkaları tarafından incitilmeye karşı hassastır ve güçlü karamsarlığa maruz kalır. Yargı gücünü ve objektifliğim kaybeder. Bir şeyleri yerle bir eder. Fikirlerinde zorlayıcı ya da saplantılıdır ve bir şeyleri çok keskin hisseder. Algılarım duygulan şekülendirir. Sonuç olarak, akılsız ya da aptalca şeyler yapabilir. Arkadaşlarından ve sevdiklerinden sorunlar, belalar konusunda tavsiye isteyecek kadar akıllı olmalıdır, çünkü sağduyudan yoksundur.

Kişinin evle ilgili sorunları olabilir. Bazı gelişmeler yolunda gitmez ve evi aniden sorun çıkartabilir. Evde gaz, su veya yakıt kaçağı olabilir. Kişi hayatındaki kadınlarla sorunlar yaşayabilir ya da evliliğinde bazı karışıklıklar olabilir. Kadınlarla olan iletişiminde dikkatli ve onlar tarafından aldatılmaya karşı tetikte olmalıdır. Bu gibi kadınlar tuhaf, dengesiz, zayıf, fiziksel olarak hasta veya ruhsal, okiilt veya metafizik konularda zorlayıcı olabilirler. Şu anda yakın ilişkiler özellikle zorlayıcıdır, çünkü kişi çok hassas, duygusal olarak güvensiz ve kolayca dengesini kaybedecek gibidir. Her şeyi kişisel algılar ve partnerini yanlış anlar.

Karşısındakinin bakış açısını mümkün olduğunca anlamaya çalışmalıdır. Aynca bilinçaltmdan ciddi şekilde etkilenir. Bu nedenle mantığının bile algılamadığı, hatta anlayamadığı önemli ihtiyaçlarım yerine getirmeye çalışıyor olabilir. Bu transit boyunca kişiye zihni değil, kalbi rehberlik eder.

Kişinin enerjisi ve canlılığı zayıflayabilir. Strese, zorluklara karşı hassastır. Karmaşadan ve ağır koşullardan uzak durmalıdır. İçe dönerek, üzgün ya da mutsuz hissederek zorluklara tepki verir. Bu transit ilerlerken, kişi kendim dünyadan tamamen kopuyormuş gibi hissedebilir. Her durumda, genel olarak hoş bir dönem değildir. Kişinin etrafında onu seven ve destekleyen aile fertleri ve arkadaşları olması daha sağlıklı ve akıllıca olur. Hepsinden önce, kişi şimdi uyuşturucu ve alkole sanlmamalıdır. Beden sıvılarıyla ve gözleriyle ilgili sağlık sorunları yaşayabilir. Neptün’ün ikiyle dört ay süren tekrarlarla Ay’a kare ya da karşıt açı yaptığı bu iki yıl süresince dinlenme, düzenli beslenme, ortalama egzersiz ve vitamin takviyeleri şiddetle tavsiye olunur.

Kişi şimdi sezgisel ve psişiktir ama aldığı bilginin anlamım çarpıtma eğilimi olabilir. Mistik, okült ya da ruhsal konulara çekilir. Yine de bu gibi girişimler, kişinin yargı ve berraklık yoksunluğundan dolayı daha fazla zarara yol açabilir. Bu transitte bazı bireyler tembelleşir ya da pasifleşir, bazılarıysa sevdiklerinin ölümüyle uzun bir yas döneminden geçerek acı deneyimler yaşar. Kişi gün içinde sık hayal görür ve konsantre olmakta zorlanır. Hayal gücü verimlidir ve sanatsal girişimlerde özellikle başarüı olabilir. Yine de halkla ilişkiler ve yeni girişimler açısmdan genel olarak zayıf bir zamandır.

Ay natal haritada ciddi bir şekilde zarar görmüşse veya kişi bununla başa çıkmak için yeterli duygusal dengeye sahip değilse, o zaman bu transit bir hayli zor olabilir. Kişi şu anda halüsinasyonlara, düşünce ve duygunun ağır oranda bozulması ve gerçekle bağlantının önemli ölçüde zarar görmesiyle tanımlanan psikotik epizodlara, zihinsel rahatsızlıklara veya sinir krizlerine maruz kalabilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

15 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)