Eve, Lütuf Tanrısı’na Dönmek

imagesGünümüzde lütuf kelimesi Hıristiyan tarihi boyunca yanlış anlaşılmadığı kadar yanlış anlaşılmaktadır. Birçok insan Yüce Lütuf ilahisini bilmektedir, ama çok azı Tanrının lütuf kavramını gerçekten anlamaktadır.

Buna rağmen Kutsal Kitap Tanrının lütfunun ne anlama geldiğini açıklamaktadır. Tanrının kendisinden kaçan çocuklarını sürekli kendisine çağırdığını anlatan tasvirlerle doludur. Tanrının inanılmaz lütfunu belki de ‘kaybolan oğuF benzetmesinden daha iyi açıklayan bir hikâye yoktur. Bu hikâyede evden kaçmış ama sonra pişman olup, tövbe etmiş oğulun babanın lütuf dolu kollarına nasıl döndüğünü görürüz. Bu tatminsizliğin solup gitmesini sağlayan Tanrının lütfunun gerçek bir resmidir.

Bu bölümde, Tanrınm susuzluğumuzu gidermek ve özlemimizi sona erdirmek için kullandığı bazı yolları ele alacağız. Bu, Tanrının huzursuzluğumuzu sona erdiren lütfudur.

Eve, Lütuf Tanrısı’na Dönmek

İsyankâr Bir Şekilde Evden Uzaklaştığımızda Bile Tanrı Bizi Bulabilir Jashub, dükkânların bulunduğu caddenin arkasındaki dar pasajlarından birinde uyandı. Parke taşlarını üzerinde uyumaktan bedeni kas katı kesilmişti. Evini kaybettikten sonra kaldırımlar onun evi haline gelmişti. Kirasını ödeyemediği için ev sahibi onu evinden atmıştı. Parasıyla beraber arkadaşlarını da kaybetmiş, para akışı durunca onlar da kendisini terk etmişlerdi.

Genç adam uyanıp kendine gelmeye çalışarak elini karma karışık durumda olan saçlarına attı. Satıcılar gelip kepenklerini açmadan önce oradan ayrılmalıydı. Belki de hurma ve bâdem satan romatizma hastası yaşlı adam etrafı süpürüp şemsiyeyi kurması karşılığında Jashub’a birkaç metal para verebilirdi. Eğer bu iyiliksever yaşlı adam gelmezse Jashub başka satıcılara yardım etmeyi teklif edebilirdi. Bu şehre geldikten sonra edindiği arkadaşları kendilerini, para ve içkiye, kolay yaşantının ve şehrin büyüsüne kaptırmışlardı. Şimdi ise yalnızdı ve kaldırımlarda uyuyordu, ekmek alabilmek için bile satıcıların bozuk para vermesine muhtaçtı.
İsim: *

Mail: *

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)