Erkekler İçin Alışveriş Klavuzu

icerikAlışveriş genellikle korkunç bir tecrübedir, çünkü işe birçok başka insan karışır. Alışveriş merkezleri berbattır. Erkek giyim mağazaları küstah satış elemanlarıyla doludur. Tabii ünlüler gibi dükkânı kapatıp, sadece siz alışveriş yapacak kadar yüklü paranız varsa o başka. Bunun üzerinde çalışmaya başla, pşt. Bu olana kadar alışverişin üstesinden nasıl gelineceğini sana öğreteceğiz.

“Sadece bakıyorum” un ne anlama geldiğini bilmeyip her işe burnunu sokan satıcıların ve yüksek seste Lady Gaga dinlenen bir dükkânda, bir şeyler bakarken asgari zamanda azami faydayı sağlamak için basit kurallara bağlı kalırsanız, alışveriş yüzlerce kat kolay olacaktır.

KURAL 1 KAHROLASI BİR LİSTE YAPIN.

Alışverişe asla yeni şortlara ihtiyacınız olduğunu düşünerek ve yeni bir kot pantolon almak konusunda kararsız olarak gitmeyin. Elbiselerinize bakmak ve alışverişe çıktığınızda almanız gereken elbiselerin bir listesini hazırlamak için bir dakikanızı ayırın. Listedeki her şeyi alın ve aldıkça işaretleyin. Bu gezintinizi çabuklaştırır ve alışveriş merkezini dolaşmanız için zaman arttırır. Zira gündelik bir çift ayakkabınızın olmadığını unuttunuz.

KURAL2 UCUZ NE, PAHALI NE?

Elbise denilince birkaç kuruşun hesabı yapılmaz. Old Navy, American Eagle ve bunun gibi yerlerin diğerlerine göre biraz daha ucuz olmasının bir nedeni vardır: malların kalitesiz malzemeden imal edilmesi. Birkaç yıkamadan sonra, elbiseler Ebu Guraip hapishanesindeki mahkûmlardan daha çabuk yıpranır. Elbise ve ayakkabılarınıza biraz daha fazla para harcayın, birkaç yıldan önce ya da modası geçmedikçe eskimezler.

KURAL 3 BİREYSEL MÜŞTERİ SEÇENEKLERİNİ ARAŞTIRIN.

Birçok mağazalar zincirinin ve üst kalite mal satan giyim mağazalarının gizli sırrı bireysel müşteri seçeneğidir. Mağazalar, alışveriş amacınız, bir takım oluştururken kıyafetleri bir araya getirmekteki kişisel tercihleriniz gibi konularda konuşmak için, ücretsiz ürünler verirler ve hatta siz daha mağazaya gelmeden önce denemeniz için hazır ederler. Satın almak için herhangi bir baskı yoktur ve sizi alışverişte düşünme derdinden kurtarır. Bir başka seçenekte vitrin mankeninin üzerinde sergilenen takımın tıpatıp aynısını almaktır. Etkindir ama bir alışveriş kölesine sahip olmak kadar eğlenceli değildir.

DANGALAKLIK ETMEYİN

Eğer üniversitede değilseniz, 21 yaşından büyükseniz ve lacrosse (hokey benzeri bir top oyunu) oynamamışsanız, Hollister, Abercrombie veya diğer modayı takip eden çocuk dükkânlarından alışveriş yapmayın. Sadece bir dangalak sürücü belgesinde yazandan daha genç giyinir.

İnsanlar sürekli bir şeyler unuturlar, anahtarlarını nereye koydukları veya halen birlikte oldukları hayat arkadaşlarının doğum günü gibi… Bu sürekli bilgi bombardımanına tutulduğumuz bir toplumda yaşamamızın sakıncasıdır. Ne kadar dikkat etseniz de bir şeyleri kaçırırsınız. Suç bezelye kadar beyninizde…
İsim: *

Mail: *

15 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)