Enerji Matriksi Örneği Dostum Aylin

ncgr-sertifikali-astrolog-duygu-alkan-dan-kisiye-ozel-astroloji-yorumlari_507946154edba_0Medeni Hali: Boşanmış Mesleği: Emekli Yaşam Dersi: Yardımseverlik Katalizör: Annesi Tip: Enerji Matriksi

Aylin çok açık kalpli bir kadındı. Emekli bir güzellik uzmanı olan Aylin açık kalpli olduğu ve herkesi sevdiği için kendisiyle gurur duyuyor ve herkesin onu sevdiğini düşünüyordu. Sosyal ortamlarda hep ilgi merkezi oluyor ve herkese kam kaynıyordu. Onun oldukça büyük bir egosu vardı, ama bunda bir sakınca yoktu, çünkü o bunu biliyordu, ama bazı sivri yanlan da vardı ve insanlar sadece sivri yanlan görüyorlardı; ve Aylin’ mn Yardımseverlik dersi bir enerji matriksi olduğundan, o başkalarının ona karşı ne hissettikleri konusunda doğal olarak kör bir noktaya sahipti.

Aylin doğuştan bu tip bir kişiliğe sahipti. Annesi bu dünyada en çok sevilen insanlardan biriydi. Annesi öldüğünde Aylin henüz yirmi iki yaşındaydı ve annesinin cenaze törenine yüzlerce kişi katılmıştı. Aylin’nın annesi başkalannı gerçekten koşulsuz olarak sevebilen biriydi ve insanlar da onun bu sevgisine karşılık vermek için ellerinden geleni yaparlardı. O çok az bulunur, özel bir insandı. Ancak, bu Aylin’nin annesinin gölgesinde kalarak büyüdüğü anlamına geliyordu. O kendini hep insanların ona karşı ne hissettikleri ve ne kadar çok arkadaşa sahip olduğuyla ölçerdi.
Annesi gittikten sonra, Aylin onun yerine geçmeye çalıştı. Ama Yardımseverlik enerji matriksiyle doğmuş olduğundan, insanlarla uyum içinde yaşamakta bir hayli zorluk çekti.

Annesi Aylin’nın insanları neden sinirlendirdiğini, onlarda neden antipati uyandırdığını hiç anlayamamıştı. Kızının ilişkileri aşırı zorladığını ve en sonunda insanları kendisinden uzaklaştırdığını fark etmişti. Ama o kızına, ona karşı objektif olamayacak kadar yakındı ve bu yüzden ona çok yardımcı olamadı. Aslında kendisinin diğer insanlarla ilişkilerindeki rahatlığının durumu Aylin için daha da zorlaştırdığının, çünkü kızının kendisini onunla ölçüp karşılaştırdığının farkındaydı. Aynı zamanda, diğer insanlarla ilgili bu kör noktaya sahip olduğundan, Aylin annesine öykünme ve onu rol modeli olarak kullanma çabalarının neden kendi yaşamında aynı sonuçları üretmediğini bir türlü anlayamıyordu. Her nedense, o her ne yaparsa yapsın, hiçbir şey tam olarak uyar görünmüyordu.
Genç bir kız olarak Aylin girebileceği her sosyal gruba girdi ve “harika” olabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı. O popülerliğinden ötürü kendisiyle gurur duysa da, sırtını döndüğünde diğer gençlerin onunla alay ettiklerini ve ondan kabaca “iğrenç Aylin” diye söz ettiklerini bilmiyordu.

Aylin herkesi sevmek için elinden geleni yapacağını söylemekten hoşlanırdı, ama onunla konuşurken onun gerçekte kendi kendisiyle konuştuğunu ve başkalarıyla anlamlı bir düzeyde bağ kurmadığını hissederdiniz. Bu yüzden, tüm büyük gösterilerine ve sözlerine rağmen, Aylin’nin davranışı ve beden dili birbirinden farklıydı. İnsanlar onun sivri enerjisini biraz sert buluyorlar ve sözleri ile eylemleri birbirine uymadığından Aylin’ya tam olarak güvenmekte zorlanıyorlardı.

Aylin bir kere evlenmişti ve tam olarak neler olduğunu kimse bilmiyordu. O bu konuda sadece, “O içi geçmiş herifi fırlatıp attım” diyordu. Evliliğinde her ne yaşamışsa bu onu çok derinden incitmiş ve savunmacılığına katkıda bulunmuştu. Yıllar içinde başkalarıyla ilişki kurmaktaki zorluklarını yenmek için çok uğraşmış olsa da, hâlâ bir erkekle kalıcı bir ilişki kurmayı başaramamıştı, oysa bu hayatta çok arzu ettiği bir şeydi. Sorun şu ki, dışarıya karşı davranışı ve tutumu erkeklerin onun maskenin ardındaki gerçek kimliğini “görmelerini” engelliyordu. Bu yüzden, erkekler onu çok patavatsız, çok tok sözlü ve incelikten çok yoksun olarak görüp ondan uzaklaşıyorlardı. Ve son yıllarda biraz yumuşasa da, ne yazık ki, Aylin hâlâ bu alanda bir kör noktaya sahip olanın başkaları değil kendisi olduğunu anlamıyordu.

Çoğu yaşam dersinde olduğu gibi, bunun gibi bir enerji matriksine hâkim olmanın, onu olumlu biçimde kullanmanın en basit yollarından biri Aylin’nin zayıflıklarını yazması ya da kalbini açıp onları insanlara açıkça söylemesi olurdu. Ben o nun yaşam dersini tanımladıktan ve nitelikleri açıkladıktan sonra, Aylin tanımlamanın uygun olduğunu kabul etti. Sonra ona bunu gerçekten değiştirmek isteyip istemediğini sordum ve o bu durumdan gerçekten bıkıp usandığım ve gereken her neyse yapacağını söyledi. Bu noktada ona işe en yakın ve en güvendiği arkadaşlarıyla başlamasını önerdim. O arkadaşlarına şunları söyleyebilir miydi: “Ben insanlar üzerinde böyle bir etki yaptığımın farkındayım ve bunu değiştirmeyi gerçekten istiyorum, ama bu konuda sizin yardımınıza muhtacım. Artık, başkalarına nasıl göründüğümü görme konusunda kör bir noktaya sahip olduğumun farkındayım ve beni bu durumlarda gördüğünüzde bunu bana açıkça söylemenizi istiyorum.”

Aylin ile bir yıl sonra tekrar görüştüm ve o hâlâ bu yaşam dersiyle uğraşsa da, bunu yapma kararının onun yaşamını en çok değiştiren şeylerden biri olduğunu söyledi. İşin ilginç yanı, annesini tammış olan insanlar ilk kez ona tıpkı annesine benzediğini söylemeye başlamışlardı.
İsim: *

Mail: *

12 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)