Düşük

hGebelik sırasında ani fetüs kaybına düşük denir. Bu, duygusal açıdan çok travmatik olabileceği gibi fiziksel olarak gerekli de olabilir. Gebelikte düşük ne kadar erken olursa, fiziksel açıdan dayanması o kadar kolay olur, belirtileri de ağır geçen bir âdet kanamasına benzer. Daha ileri aşamalarda, düşük sonrasında bölgeyi temizlemek için bitkisel tedavi ve cerrahi işlem bile gerekebilir.

Düşük belirtileri, kan kaybından, karında kramplarla birlikte ani bir miktar temiz atığa kadar çeşitlilik gösterebilir. Bir sorundan kuşkulanıyorsanız hemen hekiminize danışın ve gerekirse kliniğe yatın.

Buradaki kaybın büyüklüğü genellikle gözden kaçabilir. Beklenen şeyin kaybı için yas tutmak ve tasalanmak normaldir. Bu tür yaslar için genel geçer bir çerçeve yoktur, bu yüzden çok özel durumlardır. Gündelik rutinden biraz zaman ayırmak ve duyguların açığa çıkmasına izin vermek gerekir. Bu dönemde profesyonel yardım işe yaramayabilir.

Bir düşük ilerideki gebeliklerin başarısız olacağı anlamına gelmez ve bu korkuyu en erken fırsatta yatıştırmak önemlidir. Artan stres o anda giderilmezse geleceği etkileyebilir.

Cebeliğin Sona Erdirilmesi

Çoğunluk tarafından kürtaj olarak bilinen bu işlem, pratikte genellikle 24. hafta olarak uygulanmasına karşın 28. haftaya dek yapılabilir. Gebeliğin aşamasına bağlı olarak birçok yöntem vardır ama bir tür tıbbi ya da cerrahi müdahale genellikle gereklidir. Erken dönemlerde embriyo vücuttan otlar yardımıyla atılabilir ama bunun vücut üzerinde çok kötü bir etkisi olabilir. Gebeliğin sürmesini istemiyorsanız, bazı doğal önlemler de etkili olabilir. Aktif olun, koşuya ve atlamaya zaman ayırın. Göğüslerinizi çarparak ve bacaklarınızla tekme atarak yüzün, bunu yaparken düşüncenizi amacınıza yoğunlaştırın. Gebelik istek dışıysa kolaylıkla sona erebilir (eğer gebeliğinizin sürmesini istiyorsanız yüzme konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Biz burada isteği açığa çıkarma ve onları fiziksel gerçekliğe dönüştürme üzerinde çalışıyoruz).

Bu, üzerinde karar verilmesi duygusal düzeyde zor bir konu olabilir ve çoğunlukla fazla destekle karşılaşılmaz. Bu işlemin sonundaki kaygı ve kayıp duyguları, küskünlük ve suçlulukla birlikte ele alınmalıdır. Bağışlayıcılığı öğrenmek ve kişisel gelişim deneyimi kazanmak için de bir fırsattır. Kendimizi bu seçimi yaptığımız ya da davranışlarımız için, başkalarını ise bu olaydaki rolleri nedeniyle bağışlamamız gerekebilir. Temelde iyi olduğumuza ve Yaratıcı’nın ya da bizden daha üstün bir gücün varlığına inanıyorsak, karşı koyamayacağımız bir olay olmalıdır. Belki de bir nedenle bu deneyimi yaşamamızın gerekli olduğunu ve doğru seçimi yaptığımızı kabul etmeliyiz.
İsim: *

Mail: *

19 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)