Doğuma Bitkisel Yardım

Doğum sırasında anneyi destekleyip ve ona yardımcı olacak birçok doğal yol ve reçete vardır. Doğum boyunca hafif bitkisel çaylar içebilirsiniz. Sıvı hacminden dolayı tolere edilemeyecek duruma geldiklerinde, bir damlalıkla aralıklı olarak birkaç damla alıp, anlık emilim için dilinizin altında bekletebilirsiniz. Ayak ya da el banyosuna, alt sırta ya da istediğiniz bir bölgenize uygulayabileceğiniz masaj yağınıza esanslar eklenebilir.

Biraz koyungö¿ü otu ve adaçayı yaprağı alın, kasılmaları güçlendirmek ve düzenlemek için burnunuzun altında ezin. Bunu bir fincan koyungözü çayı, adaçayı ya da ahududu çayı içerek güçlendirin. Uterus kaslarınızı serbestleştirmek için ağzınızı ve çenenizi düzenli olarak açın ve gerin. Lavanta otu, öküzgözü ve motherwort rahatlık vererek ağrı giderici etki yapacaklardır. Bunları çay olarak içebilir, ayrıca lavanta otunun taze çiçeklerini burnunuzun altında ezebilir ya da yastığa damlatabilirsiniz. Yine, taşıyıcı yağ kullanarak nabız noktalarına masaj da yapabilirsiniz.

Kasılmalar çok şiddetliyse, ılık bir ahududu yaprağı kompresi yapın ve soğuyunca değiştirilecek biçimde pübis kemiğine uygulayın. Taşıyıcı yağda hafifletilmiş bir esans karışımıyla alt sırt ve bacaklara masaj yapın. Clary Sage, gül, ylangylang, ıtır, günnük, öküzgözü ve biberiye iyi seçimlerdir. Bilinç kaybı olursa, taze biberiyeyi ezin ve tam doğum öncesinde zihninizin temizlenmesine yardımcı olması için burnunuzun altına koyun. Kekik geleneksel olarak doğum odalarıyla özdeşleştirilmiştir ve bu güçlü antiseptik ot esans olarak ezilebilir ya da yakılabilir.

h
İsim: *

Mail: *

20 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)