Doğum Sonrası Depresyon

hBuna tepkisel depresyon denir ve doğumun getirdiği derin fiziksel ve duygusal değişikliklere tepki olarak gelişir. İnsanlarla konuşmak ve görüş almak yardımcı olur; iyileşmenin ilk adımı budur. Uzman önerisi ve bakımı, tüm sağlığınızı yeniden kazanmanızı sağlayabilmeniz için gereklidir. Tam bir beslenme desteğinden de büyük ölçüde yararlanabilirsiniz.

Bu arada, her gün bir bardak nar suyu için ve çocuğunuzla yalnızca kısa bir zaman için bile olsa ilgilenecek birini bularak kendinize zaman ayırın. Onbeş dakika bile işe yarayabilir. Özellikle Dr. Bach’m Çiçek İlaçlan yararlı olabilir. Çocuk emziriyorsanız ya da ilaçların içeriğindeki alkol nedeniyle içmek istemiyorsanız, boynunuz, bileğiniz ve diz kapaklarınızın arkasındaki nabız noktalanna sürebilirsiniz. Günde beş kez uygulayın. Başka ilaçlar size çekici görünse bile, aslında bu tip depresyon için özel bir seri vardır. Karaağaç, yabanelması, karaçam, tatlı kestane, tükürük otu, söğüt, meşe ve çam arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Aromaterapi banyoları, ayakları yıkamak ve masajlar, hep birlikte büyük bir değişim gerçekleştirebilir; sandal ağacı, gül, ıtır, ho ağacı ve kekik arasından dilediğinizi seçin. Masaj yaptı ramıyorsanız kendiniz yapın ve her seferinde vücudunuzun seçtiğiniz bir bölgesi üzerinde çalışın. Ayak ve karın masajları kendinizin yapabileceği en kolay ve en iyi sonuç veren masajlar arasındadırlar.
İsim: *

Mail: *

16 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)