Doğaüstü gizemli olaylar

icerikYa bir nehirde kaybolan 60 metre boyunda 10 metre genişliğinde, 55 yolcu taşıyan Iron Mountain gemisi için ne denebilir?

1872 de o yıllar için modem sayılan buharlı bir geminin Amerika’da bir nehirde kaybolması birazcık düşündürücüdür.

Amaç esrarengiz kaybolmaların suçunu Kimliği Bilinmeyen Uçan Nesnelere yüklemek değildir. Denizlerde, nehirlerde gemiler kayboluyor -çok daha yakın zamantarda birçok denizoltırun kaybolduğu da biliniyor-, bazen kazalarda kazaya uğrayanların cesetleri ortadan yok oluyor, bazen denizlerde bomboş gemilere rastlanılıyor. Acaba bütün bunlar aynı zincirin parçalan mı?

Çin-Japon savaşında, 10 Kasım 1939 günü, Nankin şehri düştükten sonra Albay U Fu Sien kumandasındaki 3000 kişilik bir alay kayboluyor ve Japon kaynaklarında bu alayın esir düştüğüne dair hiç bir iz bulunmuyor.

Resmî kaynaklara göre 1965 yılında A.B.D.’de 5 milyon kişi iz bırakmadan kaybolmuştur! Suç yine Uçan Dairelerde mi, Fort’un görüşünde mi? Neden olmasın? Bir tarama yapılıyorsa -ki bunu inkâr etmek bizce biraz zordur- insanlar neden kaçırılmasın?

Ciddiyetiyle ün yapmış Tribüne de Geneve gazetesinin 6 Haziran 1968 sayısında yayınladığı bir haber var.

Ocak ayında özel arabalarıyla Buenos Aires anayolunda ilerleyen Bay ve Bayan Vidal, 48 saatlik bir aradan sonra, kendilerini, arabalarıyla birlikte, Meksiko’da buluyorlar. Uçakla Meksiko’dan Buenos Aires’e döndüklerinde başlarından geçen inanılmaz hikâyeyi anlatıyorlar Chascomus’la Maipu arasında ilerlemekteyken birden koyu bir bulutla sarılıyorlar ve uykuya dalıyorlar. 48 saat sonra uyandıklarında kendilerini Meksiko’da buluyorlar ve arabalarının dış boyasının bütünüyle kazınmış olduğunu korkuyla görüyorlar.

Esrarengiz kaybolmalar, yer değiştirmeler, koyu bulutlar ya da sis tabakaları ve… Uçan Daireler. Flying Sa-ucers Review’den (Uçan Daireler Dergisi) alınan iki ilginç örnek arada bağlantı kurmaya yardımcı olabilir.

“Man adasının kuzeybatısında bulunan Ula He-wetf kargo gemisinin mürettebatı gökte bir uçan nesne görüyor. Gemici Smith.olayı şöyle anlatıyor. Keskin bir

ışık bütün gemiyi kapladı; sanki çevremizde garip, görünmeyen bir şeyler dolaşıyordu- Titreşim, patlama gibi Wr şey duymadık, daha doğrusu hiçbir şey duymadık.

Daha sonra geminin kaptanı Fred Sutton bağlı olduğu şirkete radyoyla şu mesajı gönderdi: Dön gece garip bir şey oldu. GUvertenin boyası tamamen kayboldu, yatmaya gittiğimde güverte eski halindeydi, sa-bahleyinse bir astan kalmıştı. Bütün gün bu olayı çözebilmek için kafa yordum. Artık sıra sizin.

Ertesi gün, geminin sahibi Hewett Balıkçılık Şir-ketine ikinci bir radyo mesajı gönderildi: Güverte dün pembeydi, bugün eski halini buldu. Güvertenin eski beyaz boyası geri döndü!”
İsim: *

Mail: *

18 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)