Doğadaki Olaylar

Her ne olursa olsun din, felsefe metafizik, yani soyut konular ki buna somut her şey zaman zaman destek verir, (Doğadaki olaylar gibi). Sonuçta hep insan ve ruhu içindir. Herkes mutluluğu aramaktadır. Mutluluk denen olguyu kimi parada, kimi güçte, kimisi ise maneviyatta arar. Kimi parayla, kimi güçle nasıl olursa olsun, ama şeytanlaşmadan mutluluğu bulmasına taraftarım. Çünkü evren de herşey insanların hizmetine bol bol sunulmuştur. Kişi bilinçli yaşadığı takdirde mutlu olacaktır. Hiç bir şeye buna astroloji dahil, körü körüne saplanmanın insana bir yaran olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu tip saplantıları olan kişilerin çektiği acılan gözlediğim için, insanlara çeşitli görüş açılan geliştirmelerim öneriyorum.

Bugün soyut bilimler kamt veremiyorsa, bilimde bazı gizleri açıklayamamaktadır. Önemli olan insanın algılama gücüdür. Ve her olayın ortasını bulmak önemlidir.

Sezgi yalnızca medyum veya kahinlere has bir özellik değildir. Her insanda bu mevcuttur kiminde biraz ucu görünmüş kiminde ise örtülüdür. Sigmund Freud ve Cari Jung sezgiyi zihnin normal bir fonksiyonu olarak saymışlar fakat kesinliğe kavuşturacak formülü bulamamışlardır. Çünkü düşüncenin ulaşabileceği yerler henüz ortaya çıkanlmadı.

Sezginizin sesini dinlerseniz sorulanmza cevap bulmak için oradan oraya koşmaz ve endişelenmezsiniz. Sormak istediğiniz olayı önce içinizdeki derinliğe istekle sorun. Bilinç altınızdaki henüz çözülemeyen sistem size hiç ummadığınız bir anda cevap verecektir. Belki siz banyoda iken belkide film seyrederken cevap aniden gelecektir. Bunu beyninizde aniden beklenmedik şimşek hızı bir fikirle hissedeceksiniz. Siz en iyi falcı saydığınız beşerlerden daha iyisiniz. Buna inanın! ye terki kendinize güvenin. Çünkü hepimiz esasta eşit yaratıldık. Doğum şeklimiz ve ölüm yolculuğumuz aym çıplak doğuyor ve çıplak ölüyoruz. Oyun aynı sahne ve oyuncular değişik!… Fakat çok değerli bir hâzineye sahip olarak doğmuşuz. O da düşünce denen harika vasıtamız. Yeterki biz onu kullanmayı bilelim.

Doğadaki olaylar_9.jpg
İsim: *

Mail: *

14 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)