Derya’nın Ruhsal Durumu

zodiacpeople1Medeni Hali: Boşanmış Mesleği: Muhasebeci Yaşam Dersi: Sevgi Katalizör: Annesi (öyküde sözü edilmemektedir)
Tip: Enerji Damgası

Derya bir dram kraliçesiydi. Onun ve ruhsal hallerinin çevresinde dönen bir aile içinde büyümüştü. Yaşamında daima kendini dikkat merkezi yapacak bir olay ya da dram yaratıyordu. Ve bu konuda çok başarılıydı. Bu durum yargılanmaz. Hepimiz küçük dramlarımızı severiz. İşte bu yüzden gidip oyunları ve filmleri izleriz. Dram yaşamımıza heyecan katar.

Derya büyüdükçe, onun dramdan ve heyecandan hoşlanması bir sorun olmaya başladı. O adeta dertleri kendine çeken bir mıknatıs olmuştu. Ergenlik çağına geldiğinde, annesi ile babası kızlarının başına açabileceği yeni dertleri düşünüp kaygılanıyorlardı. Henüz öğrenciyken hamile kalması bir felaket gibi görünmüştü. Ama evlilik ve annelik onu uslandırmış gibiydi. Bir aile kurmak Derya’ya bir süre için farklı bir odak sunmuştu. Bir ailede çoğu insanın dram ve heyecan ihtiyacını tatmin edecek kadar çok doğal dram vuku bulur.

Derya çocuklarını büyüttükten sonra kocasından ayrıldı ve birkaç ay sonra bir başkasıyla evlendi. İşte o sıralarda “ışık çalışması ”na bir çekim hissetmeye başladı. En azından, bana böyle söyledi ve sonra heyecanla “gizli hükümetler”den, “illu minati”den, “sürüngenimsi varlıklar”dan ve “bizi kontrol eden diğer dünyadışı varlıklar”dan söz etmeye başladı. Çok geçmeden seansımızın karşılıklı bir konuşma olmaktan çıktığını fark ettim. Bunun yerine, o bu seansı kendisi üzerinde bir biçimde kontrole sahip tüm varlıkları bana anlatma fırsatı olarak kullanıyordu. Derya tamamen kendi korkuyadayalı dramlarına dalmıştı.

Kırk dokuz yaşında, yetişkin çocukları olan ve bir kamu muhasebecisi olarak sorumlu bir kariyeri bulunan bir kadının böyle korkuyadayanan konular hakkında bu kadar heyecanlanabilmesine inanmak zordu. En nihayet söze girme fırsatını bulduğumda, Derya’nın durumunu anlamak için ona birkaç soru sormam yetti.

Derya yakın ilişkilerinin hiçbirinde herhangi bir doyum bulamamıştı. Bunun sonucunda, yaşamındaki sevgi eksikliğinin yarattığı boşluğu zıt duygu olan korkuyla doldurmayı seçmişti. O yaşam dersinin ne olduğunu öğrenmekle ilgilenmiyordu. Beni tek bir nedenden ötürü aramıştı: Benden bir sonraki “komplo teorisi” konuşmasında yem olarak kullanabileceği bir kanıt elde ederek dram ve heyecan ihtiyacını doyurmak için.

Hepimiz yaşam yolumuzu özgür irademizle seçtiğimizden, benim Derya’ya mutluluklar dileyip sohbetimizi orada bitirmekten başka yapabileceğim bir şey yoktu.
İsim: *

Mail: *

12 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)