Daha İyi Yaşamak İçin ONÜÇÜNCÜ KURAL

Her sabahı gülümseyerek karşılayın. Her yeni günü; yaratıcınızın bir başka armağanı, dün bitiremedikleriniz için size sunduğu bir başka altın fırsat olarak görün. Girişimci olun. Güne başlarken, ilk saatinizi bile başarı ve bütün gün boyunca etkisini hissettirecek olumlu etkinlikler üzerine kurun. Bu gün bir daha geri gelmez. Kötü bir başlangıçla, ya da hiç bir şeye başlamadan gününüzü harcamayın. Yenilmek için doğmadımz.

Girişimci olun. Her yeni günün şafağına gülümseyin. Yaratıcınızın, dünkü yaptıklarınızı geliştirmeniz için sunduğu bu fırsat için ona minnettar kalın. Ama ne yazık ki, bir çoğumuz uyuşuk, korku dolu, huzurdan yoksun, yeni günün getireceklerinden ürkeriz.

Hiç bir zaman, sabahın o ilk saatlerindeki hareket biçimimizin bütün bir güne damgasmı vuracağını ve bizi yarına ve onu izleyen yarınlara hazırlayacağını farket-meyiz.

Bir günü umutsuzlukla, üzüntüyle, can sıkıntısıya karşılamak ve sonra güneş batınca bizi sevecen kollarına alacak uykuyu dört gözle bekleyerek günü geçirmek. Ne korkunç bir şey.

Yaşamanın daha güzel yollan olduğunu unutmayın. Her sabah, gözlerinizde umut ışıltılarıyla karşılamak; sunacağı fırsatlar için her yeni güne saygıyla merhaba demek; karşılaştığınız herkese gülümseyerek sevgiyle selamlamak; kibar ve ince davranmak; dost, ya da düşman olsun, herkese karşı nazik olmak ve bir daha geri gelmeyecek o değerli saatlerde yaptığınız işten gönül rahatlığı içinde çıkmak, işte bunlar arkanızda iz bırakmanın biricik yolları.

Her şeyden önce, her sabahı gülümseyerek selamlayın. Bunu yapmak çok kolay olsa gerek. Bu basit davranışı yapmak sizin için büyük bir sorunsa; uyandığınızda gülümseyecek hiç bir şeyin olmadığını düşünüyorsanız, yine de hemen umutsuzluğa kapılmayın. Bunlar hepimizin başma gelebilir. Çok iyimser insanların bile, bazen, kendilerine düşman ve karşıt bir dünyayla karşılaşmaktansa, odalarında yalnız kalmayı yeğledikleri zamanlar olabilir. Hepimizin “inişli” günleri vardır; dünyaca tanmmış güçlü insanların, büyük sporcularm, çeşitli kurumlarm başındaki insanların bile. Hepimiz o gün huysuz patronumuzla karşılaşmaktansa, o ilk satış görüşmemizi yapmaktansa, ya da otoyolda tin tin ilerlemektense, uyandığımızda başımızı yumuşacık yastığımızın altına saklamayı tercih edebiliriz.

Şimdi, gerisinde sadece ufacık ödüllerin olduğu o büyük sıkıntıları aklınıza getirerek uyandığınız bir sabah için hazırlanmış mükemmel bir reçeteyi size sunuyorum. Bu reçeteyi okuduktan sonra olumlu bir bakış açısıyla güne başlayacak ve muhteşem bir güne sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu basit oyun, ya da teknik, artık nasıl adlandırırsanız adlandırın, şu ana kadar hiç başarısız olmadı ve size bir kuruş bile masraf çıkarmayacak. Üstelik portakal suyundan, biftekten, yumurtadan, kahveden, ya da herhangi bir gü-düleyici yarış bitirme bandından daha da etkili olacaktır. Bu reçete, sizi olumlu, güçlü, üretken,ve. minnettar bir bakış açısıyla donattıktan sonra, dış dünyaya göndermekten başka bir şey yapmayacak.

Kendinize acıyarak uyandığınız sabahlarda, bütün yapacağınız; gün ışığına bakıp, müziğin sesini biraz açmak ve sabah gazetenizi elinize almaktır. Bu ilk saatlerde ön sayfaya sakın bakmayın, yoksa gerçekten bodruma inip, saklanacak delik ararsınız. Bunun yerine sadece. ölüm ilanlarının olduğu sayfayı açın.

Bu sayfada; bütün dertlerinizle, kuşkularmızla, korkularmızla, ve sorunlarınızla sizin yerinizde olmaktan kesinlikle zevk alacak uzun bir isim listesi bulacaksınız! Kendinizi kötü hissettiğiniz her sabah bunu deneyin. Bana teşekkür edeceksiniz.

Kuşların cıvıltılarını duyuyorsunuz, değil mi?

Her sabahı gülümseyerek karşılayın. Her yeni günü; yaratıcınızın bir başka armağanı, dün bitiremedikleriniz için size sunduğu bir başka altın fırsat olarak görür. Girişimci olun. Güne başlarken, ilk saatinizi bile başarı ve bütün gün boyunca etkisini hissettirecek olumlu etkinlikler üzerine kurun. Bu gün bir daha geri gelmez. Kötü bir başlangıçla, ya da hiç bir şeye başlamadan gününüzü tüketmeyin. Yenilmek için doğmadınız.

Daha İyi Yaşamak İçin ONÜÇÜNCÜ KURAL_3.jpgDaha İyi Yaşamak İçin ONÜÇÜNCÜ KURAL_14.jpgDaha İyi Yaşamak İçin ONÜÇÜNCÜ KURAL_1.jpgDaha İyi Yaşamak İçin ONÜÇÜNCÜ KURAL_15.jpg
İsim: *

Mail: *

14 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)