Daha iyi yaşamak için BÎRÎNCİ KURAL

Size bahşedilenleri hesaba katın. Ne kadar değerli ve ne kadar haklı olduğunuzu anladığınızda; gülüşleriniz karşılığını bulacak, güneş doğacak, müzik çalacak. Sonunda Tanrı’nm sizin için dilediği bir yaşama doğru yola koyulabileceksiniz. güzellikle, güçle, cesaretle, güvenle.

Acı ve gözyaşı içinde öğrenmek zorunda kaldığım önemli ve evrensel sırlardan biri şudur: Sahip olduğunuz avantajları önemsemedikçe, umutsuzca yaralı, yenik bir varoluştan kurtulmaya, işinizin veya mesleğinizin getirdiği kasvetli monotonluktan sıyrümaya, kendinize saygınızı azaltan ve sizi iflasa tutsak ediyor gözüken maddi ölüm sonundan kurtulmaya kalkışamazsınız.

Avantajlar mı? Gülümsüyor musunuz? Hüzünlü bir gülümseme. Bir şeyler mi söylemeye çalışıyorsunuz? Bir çekmece dolusu borç senediniz olduğunu mu söylüyorsunuz. En büyük çocuğunuz belkide koleje gitme hazırlığı içinde ve ona gidemeyeceğini söyleyecek kadar kalpsiz değilsiniz, değil mi? Arabamzm parasını düşünüyorsunuz. Hemen şimdi elinizdekilerin bazılarını saymanıza yardım ederken, oturup kendinize acıdığınız o yerde benimle birlikte olun.

Gelin bir liste yapalım. Gerçekte ne kadar varlıklı olduğunuzu görmeniz ve günlük hayatta kalma çabası içinde unutsanız bile, bunda ne kadar haklı olduğunuzu anlamanız için, hayatınızdaki bir kaç güzel şeyi değerlendirmeye çalışalım.

Bu muhteşem ülkede yaşamanm değeri nedir? Haydi size izin veriyorum, buna bir değer biçin. Nerede yaşamayı tercih ederdiniz?

Bu sabah işsizler sınıfına düşseniz, temsil ettiğiniz güzel şirketinizle özdeşleştirilmenizin sizin için ne kadar değeri var?

Dünya nüfusunun yüzde 95’nin sizin yerinizde olmak için en az on yılını memnuniyetle vereceğini farkettiğinizde mesleğinizin değeri ne olurdu?

Özgürlüğünüzün değeri nedir?

Sevdiğiniz insanlar için ne düşünüyorsunuz? Onlardan vazgeçmek için ne kadar alırdınız?

Gözleriniz? Gözleriniz için bir milyon dolar alır mısınız?

Ya elleriniz veya ayaklarınız? Beş milyon dolar mı? On milyon mu yoksa?

Gerçekten çok şeyiniz var, öyle değil mi? Düşüncelerinizi açığa vurabilirseniz belkide şimdi, sahip olduğunuz hiç bir şeyi Fort Knox’taki altınla değişmeyeceğinizi söylerdiniz, değil mi? Şimdi, lütfen söyleyin bana: Neden bu kadar üzgün, ezik, yenik ve terkedilmiş gibi dolaşıyorsunuz? Neden?

Artık yeter! Yaşanacak daha güzel günler var ve işte başlıyor.

Size bahşedilenleri hesaba katın. Ne kadar değerli J I ve ne kadar haklı olduğunuzu anladığınızda; gülüşle- J J riniz karşılığını bulacak, güneş doğacak, müzik çala- ( I cak. Sonunda Tanrı’nın sizin için dilediği bir yaşama doğru yola koyulabileceksiniz. güzellikle, güçle, cesa- * J retle, güvenle.

Daha iyi yaşamak için BÎRÎNCİ KURAL_18.jpgDaha iyi yaşamak için BÎRÎNCİ KURAL_15.jpgDaha iyi yaşamak için BÎRÎNCİ KURAL_19.jpg
İsim: *

Mail: *

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)