Büyü Arzusu

Mesleğimde en çok karşılaştığım isteklerden en başı büyü olayı çekiyor. Karşıma önce yıldız haritaları isteği ile gelip, onların halledemediği sorunlarım büyü ile çözmemi önemle istiyorlar. Çünkü son günlerde, en iyi büyüyü Astrologlar yapar fikrine kapıldıkları için ısrarları korkunç boyutlarda. Dikkatimi çeken, maddi durumları pek de iyi olmayanlar. Bulup buluşturup parayı temin etme kararlılıkları ilginç. Halbuki büyü yapan ve yaptıranlar ruhlarım nasıl bıçakladıklarını bir bilseler, bir daha büyü konusunu asla açmazlardı… Çünkü insan üstün güçlerle donatılmıştır. Aklı olan, onu çalıştıran bilgili herkes bunu görebilir. Ve bu çağda beynimizin sadece en fazla yüzde 6-7 civarını kullandığımızı biliyoruz. Bilimadamlan daha insan beynini tam olarak keşfedememişken, beyin gücü ile neler yapılabileceğini biraz düşünmek faydalı olur.

Nazar değmesi dediğimiz olay bence insanlara bu çağda bir uyan sayılmalıdır. İnsan beyin enerjilerini az bir miktarla bilinçsizce kullanınca bile nazar olayına sebep olabiliyorsa gerisini siz düşünün! İnsanoğlu henüz bilmediği klişelerle gelişigüzel oynamamalıdır. Bu uçak kullanmayı bilmeyen bir insana benzer. Kaçınılmaz sonuç elbette kaza olacaktır. Çünkü insan evrenin en büyük gücüne sahiptir. Bu güçse düşüncedir. Ve bundan haberdar olması kaçınılmazdır. Düşünme, araştırma ve bilgiyi insana hediye olarak sunacaktır. Ve sonucun süper güven ve huzur olduğunu denerseniz göreceksiniz. Yeter ki isteyin…

Kaderiniz ve siz

Sana bir rüzgar getireceğim Dağlardan tepelerden Gitme…

Sana zamanı getireceğim Zamanın bittiği yerden

Ümit Yaşar Oğuzcan

Bir Astrolog olarak yukarıda size belirttiğim felsefeyi benimsediğim için astrolojiyi insanlık yaran için kullanınm. Amacım kişinin bilincinde (ufak veya büyük farketmez) bir pencere açmaktır. Kişi bu pencereden kendisini seyreder. Tamr. Düşünce basit maddesel düzeyden çıkarak derinleşir. Ruhsal yapısının analizi ona eksik kaldığı yerleri göstermeye başlar. Kişi zorda olsa eksik ve hatalı yönlerini kabullenmeye başlar. Kendince hatalı, eksik, kompleksli duygulan yenmek için bilgilenir bu da bilinçli yaşamasına neden olur. Yaşamındaki her am değerlendirmek ister. Ona geçmişin ve geleceğin olmadığım şimdiki zamanın geçerli olduğunu öğretirim.

Yaşım ve çocukluk dönemi dahil incelenerek aldığı gezegen ve burç etkileri verileriyle incelenir ve rapor yazılı verilir. Önemli psikolojik olaylarda karşılıklı konuşarak terapi yapanz. Ve bütün bunlar, astronomi, çizim, yazım, yorum, önsezi, kişiye zaman ayırma ve inceleme gerektiren uğraşılanındır. Kişiyi asla şartlamam. Kesin olarak olay belirtmem. Astrolojiyi meteoroloji tahmini gibi kullanınm. Nasıl ki Yarın hava yağmurlu olabilir, şemsiyenizi alın denirse kişiye yüksek gerilimli dönemleride öngörülebilir. Yaşam kişinindir. Ve kararlarım kendisinin vermesi gerektiğini düşünürüm. Ho-roscop bunu, yani yıldız haritasını çıkarttığım zaman gezegenleri ve burçların konumunu, açı hesaplarım iyi hesaplamaya çok dikkat ederim, ilgimi çeken kişinin karakteri ve yaşam amacıdır. Yarın ne olacak düşüncesi ve merakı bence küçük detaylardır. Peki acaba kader var mıydı? Bunca yıldız haritası incelemem neticesi. Kaderin olduğuna da kesin kanaat getirdim. Fakat bu kader çok kesin bir çizgi değildi. Belli dönemeçlerde kaçınılmaz olaylar oluyordu. Kişi var oluş potansiyelini (doğum, haritasını) değiştirmekte özgür olamıyor. Ancak bu potansiyeli nasıl kullanacağına karar vermekte tamamen özgür bırakılmış. Ünlü Filozof Astrolog D. Rudhyar ve Fransız A. Ruperti Hümanist Ekol’ün önemli temsilcileridir. Onların da kader denen kavramı şu şekilde açıklamaları mantıklıdır. Kişinin kendisini gerçekleştirmesi bilinçli bir süreç olmak zorundadır. Kişi tam bir kadere bağlı değildir. Evrende sanki önceden ayarlanmış gibi her an yeni dununlar oluşmaktadır. Ama kimse bun-lan önceden belirlenmiş cevaplar vermek zo- runda değildir. Özgürlük bu noktadadır. Ve kişi onu seçmek zorundadır.

Sana şiirler okuyacağım gitme!

Güneşler doğacak yalnızlığımdan.

Sana bir ışık getireceğim.

Büyük aydınlığımdan.

Büyü Arzusu_10.jpg
İsim: *

Mail: *

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)