Burcu’yla Yaşam Dersimiz

astroloji-gezegenlerBurcu ilk kez bana danışmak için geldiğinde, kendini tanıtırken kırk bir yıldır evli olduğunu söyledi. “Kutlarım” dedim.

“Hayır, kutlama,” dedi, “Bu evlilik yirmi yıl önce bitmeliydi.” Ona göre, kocasıyla arasındaki cinsel ilişki yirmi yıl önce bitmişti. Duygusal yakınlık ondan da önce, Burcu şimdi otuz yaşında olan küçük kızım doğurduğu sırada sona ermişti. Burcu bana danışmaya karar vermeden önce, bir süredir çocukları onu babalarından ayrılmaya teşvik ediyorlardı.

Burcu birincil olarak Güven dersi, ikincil olarak da Tanımlama dersi üzerinde çalışıyordu. Bu onun için yapılması en zor şeyin kendine öncelik vermek ve söylenmesi en zor sözcüğün “hayır” olduğu anlamına geliyordu. Burcu nereye gittiğini ve oraya ulaştığında ne yapacağını biliyordu. Yine de, ilk adımı atıp kocasıyla yüzleşmeyi olanaksız buluyordu.

Sekiz ay ve iki seans sonra, Burcu en nihayet kocasını ve evini terk etti. İlk başta çok korktu. Ama çevresindeki kişilerden aldığı destek onu çok sevindirdi. Uç hafta sonra kocası onu arayarak kendi gerçeğini ifade ettiği için kutladı. Bundan bir ay sonra, bir başka ilginç ve önemli olay vuku buldu.

Bir gün, Burcu kocasının ofiste olduğu bir saatte bazı giysilerini almak için eski evine gitti. Ancak evde kocasıyla yüz yüze geldi. Birkaç dakika çene çaldıktan sonra, cesaretini topladı, derin bir nefes aldı ve elinden geldiği kadar tatlı bir dille şimdi en nihayet kendi ayakları üzerinde durmayı ve kendi gereksinimlerine öncelik vermeyi öğrenmekte olduğundan kendini ne kadar güçlü ve muktedir hissettiğini anlattı. Yaşamında ilk kez, tamamen kendi gerçeği içinde durdu ve kalpten konuştu. Artık başkalarının ne düşüneceklerini umursamıyordu. Bu onun yaşamıydı ve bu yaşamı bildiği en iyi ve en verimli biçimde kendisi için yaşayacaktı. İlginç biçimde, kendi gücüne sahip çıkarak ve yeni benlik duygusunda sağlam durarak, Burcu birden eski kocasına çok çekici göründü ve onlar o gün seviştiler. Bu daha önce yaşadıklarından çok farklı bir sevişmeydi; uzun bir süredir ilk kez ruhları tümüyle engelsiz bir biçimde birleşmişti.

Burcu kocasına geri dönmedi. Ona göre kocasıyla aralarındaki kontrat sona ermiş ve ilerlemenin zamanı gelmişti. Bugün bile, insanlar Burcu’ya eski kocasını sorduklarında, o gizemli bir biçimde gülümsüyor.
Bu on iki yaşam niteliğinin her birine hâkim olmanın anahtarı onun yüksek amacını keşfetmekte yatar. Bu yaşam
derslerinin her birini okurken, önce bunun size bir enerji mat riksi gibi mi, yoksa bir enerji damgası gibi mi geldiğini belirleyin. Eğer o bir enerji damgasıysa, onu iyileştirmenin ve bırakmanın anahtarı o damgayı yaratmış olan yaşam deneyiminin içinde bulunabilir. Ancak, eğer o bir enerji matriksiyse, bunun asla iyileştirilemeyecek, ancak hâkim olunabilecek bir nitelik olduğunu hatırlayın.

Bu betimlemeler boyunca, kutupluluğu örneklemek için cinsiyetleri birbiriyle karşılaştıracağım.
Hepimiz hem erkek hem kadın olarak roller oynadık. Her bir enkarnasyon için seçtiğimiz cinsiyeti birtakım etkenler belirler, bu belirleyici etkenlerden biri de hâkim olmak istediğimiz yaşam nitelikleridir. Çoğu erkekten daha fazla erkek enerji taşıyan birçok kadın ve çoğu kadından daha fazla dişi enerji taşıyan birçok erkek vardır. Gelecekte, daha çok bu enerjilerin bir karışımını göreceğiz; biz birlik bilincine doğru daha çok ilerledikçe, cinsiyetler arasındaki enerji uçurumu da daha çok kapanacak.

Eğer enerjinin yaşamınızda tıkandığı alanlara bakarsanız, eksik parçanın Kabullenme olduğunu görebilirsiniz. Kabullen me’yi temel bir yaşam dersi olarak seçen sevgili ruhlar kendi realitelerinin sorumluluğunu üstlenmekte zorlanabilirler. Onlar durumları, inandıkları gibi, iki boyutlu olarak görürler. Bu enerji matriksi çoğunlukla en iyi şekilde dişi enerjiyle kolaylaştırıldığından, bu yumuşak insanların kurban olmak için kontratlar oluşturmaları nadir bir durum değildir. Onlar olaylardan ve deneyimlerden anlam çıkarmakta zorlanabilir ve başkalarına karşı bilinçaltı olarak çok derin içerlemeler bandırabilirler. Kabullenme öğrenilmesi zor bir nitelik olabilir, çünkü bir kez bir yaşam kalıbı oluşturulduktan sonra onu değiştirmek zordur. İnsanlar kendi realitelerini yaratmanın tüm sorumluluğuna sahip çıktıklarında bile, yine de, sürekli olarak başka insanların onları şu ya da bu biçimde kurban etmek istemelerine yol açacak belli kalıplara saplanıp kalabilirler.

Ancak, bu sadece kurban olan o kişilerle ilgili değildir. Kabullenme dersi birçok farklı biçimde ve birçok farklı alanda tezahür edebilir. Örneğin, sürekli tekrarlanan bir para sorunları kalıbı insanların nasıl kabulleneceklerini hâlâ öğrenmemiş olduklarını gösterebilir. Onlar akışın onlara doğru yönelmesi için gerekli tüm enerjiyi yaymakta usta olabilirler, ama o enerji tam bir daire çizip onlara geri döndüğünde, enerjinin getirdiği bolluğu kabullenmekte zorlanırlar.

Eğer siz Kabullenme üzerinde temel bir enerji matriksi olarak çalışıyorsanız, enerjinin sizden mümkün olan her biçimde akmasını sağlamaya başlamanız önemlidir. Enerjinin saplanıp kalmış olabileceği alanları arayın ve onu serbest bırakmak için çalışın. Zarafetle Kabullenme Sanatı’nı uygulayın. Kabullenmeyi başarın. (Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için Yuvaya Hoşgeldirıiz adlı kitabımdaki Bolluğun Beş Geleneği adlı bölüme bakınız.)
Bu yaşam dersinin bir başka önemli veçhesi sorumluluğu kabullenmektir.

Sorumluluk kişisel gücün dengesidir. Bu denklem basittir: Eğer kişisel yaşamınızda daha fazla başarı yaratmak istiyorsanız, o zaman kendi mutluluğunuz için daha fazla kişisel sorumluluğu kabullenmelisiniz. Aynı şekilde, eğer ilişkilerinizde daha fazla başarı yaratmak istiyorsanız, ilişkiyi oluşturmak için daha fazla sorumluluk üstlenmelisiniz. Örneğin, daima ruh eşlerini ya da mükemmel eşlerini arayanlar, pek mükemmel görünmeyen bir ilişkiyi bilinçli olarak beslemeye ve iyi bir ilişkiye dönüştürmeye çalışanlara kıyasla ilişkilerde daha az başarılı olacaklardır.

Bir önceki yazım: DOKUZUNCU EVİ YÖNETEN VEYA YAY BURCU OLAN
İsim: *

Mail: *

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)