Burçların Şanslı Oldukları Zamanları Belirleme

icerikŞans ve Başarı İçin En İyi Zamanlar “Pozitif Enerji ile İşbirliği Yapmak”

“Ah, bir yıldızdan elde edilebilecek muhteşem bilgiler. En küçük şeyler bile orada yazılı…eğer onları okuyabilme kabiliyetiniz varsa.”

Özgür iradeye sahip olduğumuza ve gerekli çaba ve iradeyi gösterdiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey olmadığına inanan birçok insan var, bunun yanında, bir karmaya sahip olduğumuzu ve her şeyin önceden yazılmış bir kadere göre gerçekleştiğini düşünen insanlar da var. Ben her iki görüşün de kısmen geçerli olduğunu düşünüyorum. Ruhsal gelişimimiz için mutlaka tecrübe etmemiz gereken birçok şey olduğunu hissediyorum. Bu görünüşte kaderimize yazılmış gibi gözüken olayların arasında hayatımıza ne şekilde yön vereceğimiz, ortaya çıkacak olan sonucu da etkileyecektir. Belli bir kişilik ve duygusal yapıya sahip olarak doğarız. Bu özellikler geçmişte karmamız ile yaşadığımız deneyimlerin bir sonucudur.

Spiritüel olarak geliştikçe belli konulara yönelmeye başlarız. Ergenlik çağında ilgimizi çeken şeyler gençlikte ya da ilerleyen yaşlarda artık bizi hiç ilgilendirmemeye başlar. Her bir yaşam deneyimi farkındalığımızı daha da artırır. Astrolojik haritamızdaki yapı ve kalıplar yaşam boyunca ortaya çıkacak belli deneyimleri gösterir. Astrolojik haritamıza göre ne zaman harekete geçmemiz gerektiğini bilmek çok işimize yarar. Astrolojik haritamız tıpkı yaşamda yol alırken kullanabileceğimiz bir yol haritası gibidir.

En iyi sonuçları almak için belli şeyleri yapmanın bir yeri ve zamanı vardır. Ekinlerin mevsimlere göre dikilmeleri gereken belli bir zaman, insanlarla tanışmanın belli bir yeri ve zamanı vardır. Ama astrolojinin verdiği avantajla istediğiniz sonuçları elde edebilmeniz için size en uygun günleri seçebilirsiniz.

Finansal refah açısından bir işi ilerletme ve büyütme çabasına gireceğiniz zamanların yanında, geri çekilmeniz ve çabalamadan durmanız gereken zamanlar da vardır.

Düşünme şekliniz de önemlidir. Haritanızdaki açılar zorlukları işaret etmeye başladığında pozitif bir tutum içinde olmayı unutmamak gerekir çünkü olumsuz düşünceler sadece sorunların daha da büyümesine neden olur. Size zorluk yaratan açıların sadece ilerleme ve atılım yaratmak, ruhsal gelişiminize yardımcı olmak için var olduklarını unutmayın. Pozitif bir düşünme şekli bu zorlu zamanlarda olabilecek en iyi sonuçlan elde etmek için şarttır çünkü bizi hayatımızda daha yüksek hedeflere ulaşmaya zorlayan şey bu zor zamanlardır.

En iyi sonuçları elde etmek üzere bir olay için tarih ve saat belirlemeye seçimsel astroloji adı verilir. Yani olay m doğum zamanı belirlenmektedir. Bu da o olay için bir doğum haritası oluşturulmasını sağlar ve gezegenlerin bu haritada transit hareketler yapmaya devam etmesi, bu gezegenler ile doğum haritasında yer alan gezegenler arasındaki ilişkilerin yeni olaylar doğmasma yol açması anlamına gelir. Seçimsel astroloji evlilik, ameliyat, bir iş kurma, ev değiştirme ya da seyahate çıkma gibi önemli olabilecek her tür olay için tarih belirlenmesi amacıyla kullanılabilir.

Belli olaylar için en iyi zamanlamayı tespit etmenin yolu, doğal yararlı gezegenlerin doğru yerlerde olmasını sağlamaktır. 24 saatlik zaman diliminde yükselen burç tüm zodyakı dolaşır. Yükselen, doğu ufkundan yükselmekte olan burçtur. Dakikada 4 derece ilerler ve her iki saatte bir burç değiştirir. Yani 12 burçtan oluşan zodyakı 24 saatte dolaşır; 2 saat x 12 burç = 24 saat etmektedir. Yükselen burç 12 evde hangi

burçların olacağını belirler, bu şekilde gezegenlerin hangi burçtan geçmekte olduklarına bağlı olarak tüm gezegenleri bir eve yerleştirir.

Büyük astroloji ustaları eğer yararlı gezegenlerin yükselen burçta oldukları bir zamanı seçerseniz haritada oluşabilecek her tür problemi ortadan kaldıracağınızı söylerler. Yani eğer zamanlamayı Jüpiter ya da Venüs’ün tam olarak yükselen derecede olmasını sağlayacak şekilde ayarlayabilirseniz, planladığınız şey her ne ise onun için şans ve başarı getirecek olağanüstü bir haritaya sahip olabilirsiniz. Bu da yaklaşık dört dakikalık bir süreniz olduğunu gösterir. Birkaç derecelik kaymalar sorun olmayabilir ama o dereceye ne kadar yaklaşırsanız o kadar iyi olur.

Sürekli olarak kazandığınız bir dönemden sonra şansınızın aniden döndüğünü hiç fark ettiniz mi? Tabii ki etmişsinizdir! Bunun nedeni haritanızdaki yükselen değil, yükselen derecenizde o sırada yükselmekte olan gezegenler olabilir. Yararlı gezegenler yükselen derecenizde ortaya çıktığında gökyüzünde gerçekleşmekte olan tüm negatif açıları yok edebilir. Ama aynı yerde zararlı gezegenlerin yükselmesi kavgalarla, kazalarla ve problemlerle sonuçlanabilir. Bunların hepsi 24 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşir. Yani sizin haritanıza özel bir durum söz konusu değildir, herkes tarafından kullanılabilir.

Doğal yararlı gezegenler Jüpiter, Venüs ve Merkür’dür, doğal zararlı gezegenler ise Satürn, Mars, Güneş ve Ketu’dur.

Ay aşın dalgalanmalara neden olur ve Rahu genel olarak zararlı olmakla birlikte bazı durumlarda genişlemeye ve yararlı şeylere neden olabilir.

Zodyakm tamamında yer alan gezegenler 24 saatte bir , yükselen derecesinden geçtiği için bu gezegenlerin orada olacakları zamanı belirleyebiliriz. Jüpiter’in ne zaman yükselende olacağını tespit edebiliriz. Bu olay sabah saat 03:00 gibi, toplantı yapmak için tercih etmenin olanaksız olduğu bir saatte gerçekleşiyor olabilir ama yıl içinde Jüpiter, Venüs ya da Merkür’ün yükselende olduğu saatleri tespit ederek toplantı ya da anlaşmalar için en iyi sonuçları verecek zamanlan bulmak mümkündür.

Örneğin, Jüpiter’in Balık burcunda olduğu bir dönemdeysek Balık burcunun doğu ufkundan yükseldiği saat refah ve bolluk açısından en iyi zamandır. Örneğin Dallas şehri için 19 Ağustos 2010 tarihinde saat 21:40’ta Jüpiter tam olarak yükselende, 8 derece Balık burcunda yer alıyordu. Burada sadece o gün yükselen derecesinin Jüpiter’in derecesi ile tam olarak aynı olduğu saati seçtim. Yıl içinde belli burçların yararlı gezegenlerle yükseldiği zamanları bu şekilde bulmanız mümkündür.  1. Yalçın erhal dedi ki:

    15/03/1964

  2. yusuf şipal dedi ki:

    Merhabalar doğum tarihim 30.01.1977


İsim: *

Mail: *

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)