Burçların Şanslı Evleri

icerikI.ev sizinle ilgili yeni başlangıç noktasıdır çünkü I.ev yükseleninizdir. Burada yer alan burç size hayatınızdaki olayların planlanması için gereken bilgileri verir. Yükselen tüm gezegenleri evlere yerleştirir. Yaşammızda gerçekleşecek olayların genel etkilerini görebilmek için en başta yerleştirilmesi gereken gezegen Jüpiter ve Satürn’ün, Rahu ve Ketu’nun transit hareketleridir. Kitap boyunca ifade ettiğimiz üzere bunlar ister para, ister sevgi, sağlık ya da mutluluk olsun her konuda tahmin yürütmek için en büyük öneme sahip olan gezegenlerdir. Diğer gezegenler olaylan tetikleyen şeylerdir ama genel resim bu transit gezegenler tarafından, Jüpiter, Satürn ve Rahu/Ketu tarafından çizilir.

l.Ev

Jüpiter’in l.evden geçişi

Jüpiter’in transit hareketiyle bu evden geçmesi yeni başlangıçları gösterir, bunun harekete geçmek, yeni projelere başlamak için iyi bir zaman olduğu anlamına gelir. Kendinizi uyanmış hissedersiniz ve hayatınızı yeni fırsatlarla doldurmak istersiniz. Bu yeni döngünün tamamlanması 12 yıl sürecektir çünkü Jüpiter 12 burcun tamamını ve sizin haritanızı

12 yılda dolaşır. Jüpiter döngüsünün ne anlama geldiğini anlamak için Jüpiter ‘in belli bir evde olduğu son zamanı anımsayın, bundan tam on iki yıl önce neler olup bittiğini düşünün çünkü benzer bir dönem olacaktır. Jüpiter genişleme ile ilgilidir, bu yüzden kendinizi çok daha pozitif hissedersiniz, Jüpiter’in l.evden geçiş süreci boyunca ufkunuzu genişletmek istersiniz. Jüpiter yenileme ve kendine güvenle ilgilidir. Kendinizi enerjik ve iyimser hissedersiniz. Öz değerinizin arttığı, hayatınıza birçok yeni fırsatı çektiğiniz bir dönemdir. Jüpiter özgürlüğü temsil eder ve siz de daha önce koşulların etkisiyle başlamanın olanaksız olduğunu hissettiğiniz yeni projelere başlamak için kendinizi özgür hissedeceksiniz.

Satürn’ün l.evden geçişi

Satürn’ün transit hareketi size engeller yaratabilir çünkü ağır sorumlulukların altmda eziliyor olabilirsiniz. Satürn aynı zamanda planladığınızdan daha çok işiniz olduğu, kendinizi yorgun hissetmeniz anlamına da gelebilir. Satürn 1.evdeyken genellikle size ağır gelen sorumluluklar anlamındadır. Satürn bir burçta yaklaşık 2,5 yıl kalır, yani tüm zodyakı dolaşması yaklaşık 30 yıl sürer. Bundan 30 yıl kadar önce olan

bitenleri anımsamak Satürn’ün l.evde olmasının ne anlama geldiği konusunda size fikir verebilir.

Jüpiter ve Satürn birbirlerine epey zıt etkilere sahiptir. Bir tanesi genişleme, diğeri daralma ile ilgilidir. Satürn’ün

l.evde olmasının iyi yanlarından biri genellikle kilo vermenizdir ama genişleme etkisine sahip Jüpiter 1.evdeyken kilo alabilirsiniz çünkü kendinizi mutlu hisseder, daha aktif ve sosyal bir yaşam sürebilirsiniz.

Rahu ve Ketu’nun 1. ve 7.evden geçişi

Rahu ve Ketu’nun yükselenden ya da 1.evinizden geçmesi her zaman olaylara neden olur çünkü ay düğümlerinin olduğu yerler haritanızda tutulmaların olacağı yerlerdir. Burası hayatınızda en büyük değişimleri yaşayacağmız yerdir. Yükselen siz olduğunuza göre, bu sizin 1,5 yıllık bir zaman aralığında dramatik değişiklikler yaşayacağınız anlamına gelir.

Ay’m düğüm ekseni Rahu ya da Ketu’nun iki zıt evi aynı anda etkileyeceği anlamına gelir. Bunlardan biri 1.evdeyken, 7.ev otomatik olarak gerginleşir. 1. ve 7.evler ilişkilerle ilgilidir, yani evliliğiniz ya da hayatınızdaki önemli kişi her iki evinizde oluşan tutulmaların gerginliğini hissedecektir. Tutulmalar yılda iki kere, 6 ay arayla gerçekleşir. Tutulmalardan biri Rahu’yla, diğeri Ketu’yla gerçekleşir ve karşı karşıya olan iki evi birden tetikler. Bu dönem ilişkilerin sınanmasına yol açacak ve bastırılmış ne varsa ortaya çıkaracaktır. Bu dönem kendimizle ve ilişkilerimizle büyümek için büyük bir fırsattır. Eğer ilişki iyi durumda değilse kesinlikle ayrılığa yol açar ama sağlam ilişkilerin çoğu bu zorlu süreçten daha da güçlenmiş bağlarla çıkar.
İsim: *

Mail: *

14 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)