BURÇLARIN HEPSİNİ BİRARAYA TOPLAMAK

icerikOn gezegen, her biri bir burç ve bir ev sayesinde bir “birim”e dönüşüyor. Beş tane açı bu birimleri biraraya getirerek beş ayrı biçimde dokuyor. Buna yöneticilikleri, geri gitmeleri, ay düğümlerini ekliyoruz. Ufkun üstünde veya doğuda yoğunlaşan gezegenleri de katıyoruz.

Aklınız mı karışıyor? Bu hiç de şaşırtıcı değil. Astroloji zaten akıl karıştırıcıdır. Bazen, doğum haritasına bakarken, havada bir sürü topu olan bir hokkabaz gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama rahatlayın: izleyebileceğiniz prosedürler, doğum haritasımn labirentlerinden çıkmamzı sağlayacak krokiler vardır. Eğer bunlara tutunursanız, kaybolmazsınız.

Bir acemi doğum haritasım ilk gördüğü zaman, insamn bu kargacık burgacık çizgiler ve acayip hiyerogliflerden nasıl bir anlam çıkarabildiğini merak eder. Semboller hiçbir şey ifade etmezler. Soma aym acemi, astroloji sözlüğündeki kelimelere dair bir miktar bilgi ile silahlanmış olarak, tam tamına karşıt bir problemle yüzyüze gelir: doğum haritası onu bombardıman eder. Doğum haritasının bizimle konuşmasını sağlamak asla zor değildir. Astrolojinin sembolleri anlamlarla doludur ve tam karşımızda, ardına kadar açık durmaktadır. Astrolojik yorumda temel problem doğum haritasının çok fazla bilgi içermesidir. Bilginin tümü geçerlidir. Hepsi potansiyel olarak faydalıdır. Ama bazen, kendimizi kırmızı bir burunun iyileşip iyileşemeyeceğini öğrenmek için tıp fakültesinde okumak zorunda kalmış gibi hissederiz.

Düzen. Netlik. Perspektif. Eğer astrolojik yorumda ustalaşmak istiyorsak bu üçünü sağlamamız ve muhafaza etmemiz gerekir. Onlar olmadan sadece kaos olur. Bu bölümde sunulan tüm yol göstermeler doğum haritasından akıp gelen bilgilerin kontrol altında tutulmasına yardımcıdır. Her biri musluğun üstündeki el gibidir.

Bazen bu musluğu su damla damla akacak kadar kısmamız gerekir. Aksi takdirde harita bizi önemsiz bilgiler selinde boğabilir. Önemli temaları ayıklayabilmek başarılı yorumun anahtarı budur. Ancak bir doğum haritasının esas mesajım kavradıktan soma devam edip, hassas ayarlar yapabiliriz. İlk adım haritayı kemiklerine kadar soymaktır. Haritayı konuşkan bir arkadaş gibi kabul edin. Ona sorular sorun. Ve o sizinle beraber yürümeye başlaymca, yorum hakkındaki endişelerinizi bir kenara bırakın. Onda tüm bilgiler mevcuttur; kontrolü siz elde tutmalısınız.

Bir doğum haritasmdaki önemli temaları seçmek kolay bir iş değildir. Bazen bunlar oldukça belirsiz olabilirler. Ama asla yamlmayacak basit, pratik bir yol mevcuttur. Bu yol altı temel kuralımızın birincisidir, ve eğer ona sadık kalırsak, bir çok astrologun Aspirin için koşturmasına veya haritası yorumlanan kişinin karmaşa içinde kafasını kaşımasına neden olan bilgi selini engelleyebiliriz.  1. zeynep dedi ki:

    kuzenim 10.09.1997 erzurum doğumlu adı zeynep özer 09.01.2016 tarihinde gazdan zehirlendi 28 gündür yoğun bakımda iğleşecek mi annesinin adı mevlüde


İsim: *

Mail: *

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)