Burçlarda Satürn Mantrası

astroloji-gezegenlerEğer biri her şeyi bırakıp bir oturuşta 23.000 Satürn mantrası söyleyebilseydi, bu muhteşem bir şey olurdu. Ancak bu uykusuz üç dört güne mal olacağından, günde on veya yirmi dakika veya ne kadar isterseniz söylemek iyidir. Mantra tekrarlarım saymanın en kolay yolu, boncukların dizildiği bir ipi (tespih gibi) kullanmaktır. Hindistan’da 108 tulsi veya rudraksha boncuklan, guru boncuğu denen bir başlatıcı boncukla beraber dizilir. Kişi 108 mantrayı tamamlayana kadar her mantra söylendiğinde, diğer boncuğa geçer. Tüm boncuklan çekerek bir turu tamamlamaya bir mala denir ve haftalar veya aylar boyunca kaç mala söylediğinizi kaydederek mantra tekrarlarının kaydım tutmak kolaydır.

Astrolojik mantralan verirken dikkat edilmesi gereken bir nokta daha: Matbu mantralar Hindistan’da yaygın biçimde bulunmasına rağmen sadece aydınlanmış gurular tarafından verilmesi bir gelenektir. Başka birine mantra veren bir insanın onun kişisel evriminden sonsuza kadar sorumlu olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Durumun böyle olup olmadığına dair bir şey söyleyemem. Bu yüzden bu konuda herkes kendi kararım kendi vermelidir. Bana göre, mantralan kimin vermesi gerektiğine dair hüküm, sona ermekte olan bir çağa ait; daha yüksek bilginin saflığım korumak için gerekli geleneklerin, kuralların ve düzenlemelerin çok önemli olduğu bir çağa.

Bir de bir hoca ve öğrencisi hakkında mükemmel bir Hint efsanesi hatırladım:
Bir zamanlar aydınlanmış bir guru, öğrencisine, onu tekrarlayan herkese tam aydınlanma getireceğim söylediği bir mantra vermiş ve bu mantrayı kesinlikle gizli tutmasını istemiş. Fakat öğrenci kendi mutluluğuyla olduğu kadar başkalarına hizmet etmekle de ilgiliymiş. Bu yüzden mantrayı kimin kullanıp kimin kullanmayacağı konusunda hocasını iyice sorgulamış ve hocası mantranın onu söyleyen herkese aydınlanma getireceğim tekrar etmiş. Bu noktada guru bir adım daha ileri gitmiş ve onu, mantrayı bir başkasma söylediği taktirde çok büyük bir cezaya çarptırılacağına veya sonsuza kadar cehennemde kalacağına dair uyarmış. Ertesi gün öğrencinin çatıdan mantrayı avaz avaz bağırarak söy-lediğini ve büyük bir kalabalığın onu dinlediğim gören guru şaşkına dönmüş. Öğrencisine kendisini bekleyen cezayı anlayıp anlamadığım sorduğunda, öğrencisi şöyle cevap vermiş: ‘Eğer binlerce insan aydınlanmaya ulaşacaksa ve sadece ben cezalandırılacaksam, kesinlikle bedelini ödemeye razıyım.’

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)