Burçlar Daşalar

astroloji-burc-mkl (1)Hayatımın belki de en kötü daşa buktisi, ben üç yaşımı dokuz ay geçmişken başlayıp, dört yaşımı on bir ay geçene kadar süren Venüs-Ketu’ydu. Bir insan ne zaman daşa gezegenin bukti gezegen tarafından kötü etkilendiği bir dönem veya alt dönem yaşasa, büyük sorunlar veya acılar kesindir. (Unutmayın, eğer bu durumda daşa-bukti tersine çevrilirse, yanı örneğin Venüs-Ketu yerine Ketu-Venüs olursa dönemin sonucu olumlu olabilir, çünkü Ketu benefik Venüs’ün yararlı enerjisini alır. Daşa gezegeni her zaman bukti gezegenine göre önceliklidir.

Doğal olarak, zararlı açı ne kadar darsa, sorun da o kadar kötü olacaktır. Bu haritada Venüs ve Ketu sadece bir derece açıyla ayrılırlar; yani çok yoğun bir acı, yoğun bir zarar görme söz konusudur. Venüs-Ketu dönemim sırasında annemin duygusal durumu çok kötüleşti ve hastaneye kaldırıldı. Bu dört yaşım boyunca sorunlar bitmek bilmedi. Daha da kötüsü iki ağabeyimle birlikte (neden öyleydi hatırlamıyorum ama) o kadar tatsız bir yaz kampına yerleştirildik ki, biri benden sekiz, diğeri de on yaş büyük ağabeylerim kaçmaya karar verdiler. Yalvarmama rağmen ağabeyim onlara katılmak için çok küçük olduğumu söyledi.

Annem gitmişti, babam iş için bir başka şehirde bir yerdeydi ve şimdi, yaşayan son iki yakınım, beni yabancıların elinde bırakıyorlardı. Kendimi kahredici bir şekilde terk edilmiş hissettim. Geçmişe bakarken bu sahne biraz komik görünebilir ama dört yaşında bir çocuk için cidden sarsıcıydı.

Burada dikkate değer bir durum var: Eski Hint metinleri Venüs-Ketu kavuşumunun büyüleme yeteneği verdiğini belirtirler. Bunun modem zamanlardaki anlamı, hipnoz veya başkalarını güçlü bir şekilde etkileyebilme yeteneğidir. Hipnoz konusunda herhangi bir çalışmam ve büyü konusunda bir iddiam olmamasma rağmen, astroloji derslerimin olağanüstü etkileyici olduğu, hatta en inançsız insanları bile güçlü bir şekilde etkileyen neredeyse hipnotik bir enerjisi olduğu bana sık sık söylenmiştir.

Venüs’ü takip eden daşa, dört yaşımı on bir ay geçe başlayıp, on yaşımı on bir ay geçene kadar süren Güneş dönemiydi. Yükselen Boğa için Güneş iyi bir gezegen olmasına rağmen, yöneticilik nedeniyle fonksiyonel bir benefik olma açısından bu haritadaki Güneş zayıftır. Mükemmel bir tricona evi olan beşinci evdedir ama ne yazık ki bulunduğu burcun son derecesindedir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

13 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)