BOĞA BURCUNDAN GELEN ERKEĞİN ÖZELLİKLERİ

KARAKTER, AŞK, CİNSELLİK

Boğa burcunun planeti venüstür demiştik. Venüs egemen olduğu kişilere, şiir, müzik, resim ve benzeri sanatlara karşı aşk ve yetenek sağlar. Venüsün etkisi altında olan kişiler bu sanat dallarından hiç değilse bir tanesiyle yakından meşguldürler. Bu tipin temel özelliği, karakterinin dengeli ve azimkâr oluşu, fikirlerinin en güç ve ters koşullar altında bile değişmeyişi, bütün talihsizliklere karşı sessiz sedasız direnç göstermesidir. Boğa burcunda doğan erkek “üç kağıda” gelmez. Kendini dar durumlarda bulmaz. Denge ve sağlıklı görüş açısı isteyen işlerde son derece başarılıdır. Çünkü düzen, sistem, metod gibi şeylerin değerini iyi bilir. Bu erkek genellikle ya

pıcı bir yetenek taşır. Bu yeteneği özellikle bir takım girişimlerin temellerini atmakta ve ilk basamaklarını yürütmekte gösterir. Başkalarının sevgisiyle desteklendiği zaman, ya da paraca dar boğazlardan geçtiği sıralarda çok iyi çalışır. Çünkü başkalarının sevgisine değer verdiği gibi borçlanmaya karşı da bir dehşet duyar. İşlerinin düzenlenmesinde bu dehşetin büyük payı vardır.

Boğa burcundan gelen erkek mantıklı bulduğu istek ve önerilere uysallıkla boyun eğer. Ne varki sürekli sürtüşmeler ve dırdırlar karşısında bezdiği zaman inadı tutar, nuh der peygamber demez, hatta zaman zaman öyle öfke nöbetlerine tutulur ki karşısındakiler! son derece şaşırtır. Kurduğu hayallerde bile gerçekle ilişkisini koparmaz, ayakları daima yerdedir. Kendisinin nerede olduğunu çok iyi bildiği gibi başkalarının yer ve değerlerini de isabetle saptamış durumdadır. Bu yüzden daha heyecanlı, daha sığ ve kaypak tiplerin abartmalarıyla, övünmelerini hiçbir zaman ciddiye almaz ve yutmaz.

Boğa burcundan gelen erkek aşk konusunda müstesna derecede sadıktır. Sevgileri az bulunur ölçüde uzun süreli olur. Karşı taraftan pek fazla yüz bulmasa, hatta ihmalcilik görse bile onun sadakati sürüp gider. Boğa burcundan gelen erkek için aşk erken başlar ve ömrünün sonuna kadar devam eder. Sevdiği zaman bütün varlığıyla sever ve sevdiği kadını elde etmek için yaman bir kampanyaya girişir. Bu yüzden ona küçümseyerek bakanlar olur. Peşine düştüğü kadın onun ısrarından bezebilir. Fakat Boğa burcundan gelen adam bunların hiçbirine aldırmadan kampanyasını ya başarıyla ya da kesin yenilgiyle sonuçlanıncaya kadar devam ettirir. Eğer kendisi yerine bir rakibi zafer kazanırsa bu erkek, filozof bir tavırla hayal kırıklığını yenmesini ve çok büyük bir karamsarlıktan kurtulmasını bilir. Çünkü kibirli ve alıngan değildir. Tersine, onun utangaç ve çekingen olduğunu ileri sürebiliriz. Aşk kampanyası zaferle sonuçlanırsa bunu hemen hemen her zaman çok mutlu ve başarılı bir evlilik izler. Bu erkeğin başlıca kusuru inatçılığıdır. Çünkü dediğim dedik, diyen bir Boğa erkeğinden daha inatçı bir insan tasavvur etmek güçtür!

SEKS:

Sekse gelince bu erkek aşırı derecede şehvetli ve ateşlidir. Onu uyandırmak için işveye, cilveye ya da başka türlü yollara gerek yoktur çünkü o hemen hemen her zaman aşk yapmaya hazırdır. Çünkü kişiliğinin öbür yönlerine zıt olarak kendisi hem son derece şehvetli hem de son derece romantiktir. Bir kadın onun bu ihtiyaçlarını doyurabilirse Boğa burcundan gelen erkek doyuma ulaşır, mutlu olur ve kendisine bu mutluluğu sağlayan kadının bir çok kusurlarını görmezlikten gelebilir.

BOĞA BURCU (taurus)

Yapımcının ve imalâtçının simgesi. 21 Nisan 21 Mayıs

BAŞLICA ÖZELLİKLERİ

İnatçılık, sebatkârlık, düzenli olmak, iyi yüreklilik, azimkârlık, çoğunlukla müziğe karşı yetenek ve eğilim. Planeti venüs. Uğurlu taşları yeşil akik ve zümrüt, uğurlu, renkleri mavi ile pembe, uğurlu metali bakır.

BOĞA BURCUNDAN GELEN ERKEĞİN ÖZELLİKLERİ _6.jpg

Bir önceki yazım: KAHVE TABAĞI FALINA NASIL BAKILIR?
İsim: *

Mail: *

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)