Boğa Burcu Uranüs Etkileri

BOĞA BURCU URANÜS TRANSİTİUranüs ikinci evden geçerken, eski ve yıpranmış kişisel değerlendirmeler yok olur. Çünkü kişi değerlilik, güven ve öz değer alanlarında şuurları aşar. Yaklaşık yedi yıl boyunca neyi hak ettiği konusunda iç görü ve anlayış kazanır. Algısı daha karmaşık olanları kavrayacak şekilde genişler, kendim ve kişisel ihtiyaçlarım değerlendirirken daha büyük çeşitlilikte faktörleri de buna ekler. İçsel özgürleşme sürecinin sonucu olarak, aidiyetten ve sahiplikten özgürleşme deneyimler. Kendini değerlendirirken daha yaratıcı ve özgün olduğu ve şimdi bir ölçüde uzaktan ve daha objektif olarak görebildiği için, daha önceleri kendini sahip olduklarıyla tanımlamış olduğunu fark eder. Büyük aydınlatıcı Uranüs, değerlerle ilgili ikinci evi aydınlatırken, kişi mülkiyet edinmenin ötesinde insan deneyiminin önemini düşünmeye başlar. Bu deneyim devrimsel bir şeymiş gibi gelse de, sahip olmaya göre daha önemli olduğu için öncelik kazanmaya başlar.

Maddi güvenlikle, denge ve korunmayla daha az ilgilenir ve daha çok kişisel gelişimle, deneysel girişimlerle ve heyecan verici “ödül için risk” uğraşlarıyla meşguldür. Bu transit boyunca aralıklarla maddi durumda, kaynaklarda ve mal-mülkte ani büyük dalgalanmalar olabilir. Boğa Burcu gelişimin ve varoluşun yeni biçimlerini deneyimleme konusundaki arzusunun farkındaysa, bu olaylar şaşırtıcı ya da rahatsız edici gelmeyecektir. Muhtemelen en kolay ya da en huzurlu zamanlar değildir, çünkü Uranüs ikinci evin doğal yöneticisi ve dünyevi, maddi ve muhafazakar burcu Boğa’da düşüktür. Ancak kişinin inanç sistemindeki daha aydınlık değerleri dahil etmek için bir fırsat vardır. Ve aynı zamanda, kendini dünyevi bağların ve her türlü somutlaştırma kaygılarının kısıtlayıcı sınırlarından özgürleştirme fırsatı da çok güçlüdür. Sonunda, Uranüs oldukça kişisel olan ikinci evden geçerken, çok büyük ruhsal kazançlar elde edilir.

Boğa Burcu yeni ve ilginç gelir kaynaklarından para kazanabilir. Boğa Burcu para kazanma yolundan sıkılabilir ya da maddi açıdan gelişme yetersizliklerinden rahatsız olabilir. Para kazanma konusunda yaklaşımını değiştirmek için iyi bir zamandır. Astroloji, bilim, yeni teknolojiler ya da herhangi bir okült alanla ilgili maddi ilişkiler avantajlıdır. Boğa Burcu maddi durumunda büyük çıkışlar ve inişler (büyük kazançlar ve/veya büyük kayıplar) olabileceğinden, mülklerini başka türlü değerlendirmelidir. Sahip olduklarım tek bir girişimde kullanma konusunda tedbirli olmalıdır. Kaynakları konusunda normalde aşırı tutucu olan bireyler dikkati bir kenara bırakıp heyecanlı, radikal ya da oldukça hayali yatırımlara yönelebilir. Diğer yandan, spekülatif tipler maddi açıdan daha tutarlı ve dengeli davranmayı düşünebilir. Kendini algılama ve kendini takdir etme biçimi düzeldiğinden, kişinin fiziksel evrenle olan ilişkisi dönüşür ve yeniden oluşur. Oyuna sürekli olarak yeni değerler dahil olur.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

20 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)