Boğa Burcu Astrolojik Burç Yorumu

TRANSİT SATÜRN NATAL GÜNEŞ KARE YA DA KARŞIT AÇITransit Satürn natal Güneş’le kare ya da karşıt açı yaptığında, kişi koşullar tarafından kısıtlanır. Ağır bir içsel baskı, öfke ve engellenme hisseder. Ağır sorumluluklar, karakterin sınanması ve sıkı çalışma gibi usandırıcı işler zamanıdır. Kişi disiplin, sabır ve dayanıklılığını sergiler. Daha önce hiç olmadığı kadar dayanıklılığını ispatlama şansına sahiptir.

Fiziksel enerjisi en düşük düzeydedir ve mümkün olduğunca dinlenmelidir. Sağlığı risk altındadır. Birçok durumda bu, depresif ya da melankolik zihinsel bakış açısının doğal sonucudur.

Tutkuları kolayca engellenir ya da gecikir ve kişi eleştiri alabilir ya da onaylanmayabilir. Çabaladığı her şey direnç ve muhalefetle karşılandığı için, kişi ciddi ve uzun bir kendini inceleme sürecine girer. Ama kişiliğinin zayıf ya da kusurlu yanlarına o kadar odaklanır ki, bakış açışım kaybeder. Yeteneklerini ve gücünü unutur, kendini ifade etme becerisini ve yaratıcılığım bilinçsizce bastırır, güvenim ve öz saygısını kaybetmeye başlar. Kişinin bu transiti Tann’nm karmik öfkesi ya da kini olarak değil, kendim uygunsuz veya zararlı koşullardan kurtarmak ve sağlıksız davramş kalıplarım bırakmak için bir fırsat ve yemden ayarlama dönemi olarak algılaması çok önemlidir. Kişinin gerçek tutkularım sa-hiplenme ve gereksiz ya da zararlı aktivitelerini bırakma zamanıdır.

Ruhsal olarak, Satürn’ün Güneş’e sert açılan meditasyon, içe dönme, derin düşünme ve kişisel gelişim için yararlıdır. Kişi ciddiyet ya da disiplin gerektiren her şeyde mükemmelleşir. Artık yetmeyen ya da gereksiz bağları bırakır. Omurgası, alt sırtı ya da kalbinde baskı hissedebilir ya da bunlardan biriyle sorun yaşayabilir. Kalsiyum almak, hem sağlık, hem dişler, hem de kemikler (onlar da risk altındadır) için iyi fikirdir. Kişi sonsuz bezginlik ve stresi azaltmak için arkadaşlarıyla eğlenme, hobi ve dinlenme zamanı planlamahdır. Cesareti kırılır, yorulur ve yıpranır, çünkü sorunların hiç bitmeyeceğim sanır.

Büyükler, patronlar ve otorite olanlarla deneyimleri sorun ya da öfke getirebilir. Kişi özellikle çocukça ya da olgun olmayan davranışlara yönelebilir ve bencil ya da egoist davranmayı bırakmazsa çok acı çeker. Ayrıca babasıyla da sorunlar ya da ikilemler yaşar. Babası çok kuralcı ve sert davranabilir ya da sağlığı bozulabilir. Devletle olan ilişkileri iyi değildir. Terfi için doğru bir zaman değildir. Nadiren, tuhaf bir nedenle daha önce kabul etmesi gereken üst bir pozisyondan feragat ettiği durumlarda terfi söz konusudur. Güneş genelde erkekleri yönettiğinden, bir kadm bu transit sırasında kocasıyla sorunlar yaşayabilir.

Bu süreç yaklaşık iki ay sürer; dokuz ayda üç kez olabilir ve bir şeyleri sonlandırarak yeni başlangıçlar getirir. Yine de kişi bir süre için eylemlerinin meyvesini beklememelidir. Kişi psikoterapi ve diğer tekniklerle güçlü ve önemli ilerlemeler kaydedebilir. Bu transit acı verse de olgunlaştırır. Uygunsuz ya da imkansız bir şeye yeltenmişse şimdi anlar. ‘Doğru şeyi yapmak için’ içsel bir baskı duyar. Önceden sorunlan görmezden gelmiş ya da bastırmışsa, şimdi onlarla yüzleşir. Mümkün olduğunca esnek kalması ve değişime açık olması önemlidir. Aksi takdirde, kişinin durumu hızla kötüleşir ve huzuru yok olur. Bu transit yedi yılda bir gerçekleşir ve kişinin dikkatim odaklamasına ve hayatının çalışma gerektiren her yönünü yemden düzenlemesine yardım eder. Kişi suçluluk duygularına dikkat etmelidir. Satürn doğumda oldukça kötü etkilenmişse, o zaman bu süreç son derece zor olabilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

12 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)