Boğa Burcu 2016

icerikBoğa

Venüs

Kişinin kendi değerinin sınanması Para ve sahip olunanlar Kendini düzeltme ve geliştirmeye dayanan güven ve kendini beğenme. Kaynakların endişeden uzak ve verimli kullanılması.

Başarılı Uygulama:

eksikliği. Risk korkusu. İrade gücünün yitirilerek dünyada başarısızlığa neden olması. Yaşamı kısıtlayacak kadar maddesel güvence peşinde koşmak varmamız için bize yalvarmaktadır.

İçinde bir duygu mevcudiyetini bize ispatlaması için onu dürtmektedir.

Ve herhangi bir reaksiyon beklemektedir. Nefret, kıskançlık, öfke, korku, sadece ona tepki vermemiz onu hoşnut edecektir. Onun gürlemesini kenarda oturarak izleyen, bir miktar psikolojiden anlayan birisi bu gençteki kendini beğenme duygusunun eksikliğini hemen farkedebilir. Ve bu gözlemin doğru çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Bu kadar gürültülü ve gereksiz bir davranışın köklerinde kendinden kuşku duyma yatmaktadır.

Peki, bizim gürültücü yarışçı öz güven eksikliğim nasıl çözümlemeye kalkışmıştır? Kendisini etkileyici bir nesneye eşitleyerek güvensizliğini silmeye çalışmıştır. “Ben bu süslü püslü arabayım. Beni farketmek-ten başka şansınız yok.” Bu eski bir oyundur. Yüksek gelirini her koşulda söylemeyi beceren işadamı bu oyunu sürekli oynar. İpek bluz kolleksi-yonu yapan ev kadmı da aynı oyunu oynamaktadır.

İkinci ev etkileri özsaygı krizleri yaratırlar. Olaya katılan burçlar ve gezegenlere göre, kendimizi aptal, beceriksiz veya cazibesiz hissedebiliriz. Ve bu duyguları çözmek için seçtiğimiz yol yaşamımızın ana teması haline gelir. Eğer olumsuz yaklaşırsak, dürtücü bir maddecilik bilincimizi kaplar. Kuşkularımız üzerinde doğrudan uğraşıp çözmek yerine fiziksel koşulları manipule etmeye çalışırız. Bazen para gereksindiğimiz güvenin sembolü olur. Acımasızca onun peşinden koşarız. Ne kadar para topladığımızın reklamım yaparız. Ama acımız sürmektedir.

İkinci ev konularının banka hesapları veya onun satın alabildiği arabalar ve giyecekler etrafında dolanması gerekmez. Aynı şekilde prestijli arkadaşlar, dekoratif sevgililer kolleksiyonu da yapabiliriz. Vücudumuzu bile bir nesneye dönüştürebiliriz. Saplantılı bir şekilde güneş yalnığı tene sahip olma, vücut geliştirme çabaları veya sürekli aynaya bakma haritanın bu bölümünün gerilimlerini yansıürlar.

İkinci ev kapsamının başarıyla uygulanması herzaman kişinin kendisini kendisine ispatlamasını içerir. İçsel kuşkularımızı disiplinli bir çabayla ve somut becerilerle dengeleriz. Kişisel güvensizlikler doğru yönlendirildiklerinde kişiyi büyümenin limitlerine ulaştırabilirler.

Dolu bir ikinci ev en zayıf veya en güçlü astrolojik yapıyı gösterebilir. Her şey bireyin oradan üreyen baskılarla nasıl baş ettiğine bağlıdır.

İkinci ev konularına güçlü bir tepki, her zaman, kişisel özelliklerden sıkıntı yaratanları bilinçli bir şekilde değiştirmeyi gerektirir. Zayıf bir tepkide ise bu özellik para, cazibe ve güvence arkasına saklanır. Kendi değerimizi nasıl takdir edeceğimiz önemli bir konudur. Para sadece bir saptırmadır.

Başarısız Uygulama: Savunmacılığa, aşırı akılcılığa ve aşırı konuşmaya neden olan, belirli bir dünya.
İsim: *

Mail: *

18 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)