Bize İnanılmaz Bir Gelecek Sunmaktadır

4209Tanrının lütfü sadece bizim karanlık geçmişimizi bizden uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda da kendisi kadar parlak iki gelecek sağlar. Gelecek kelimesini çoğul olarak kullandım çünkü biri şimdi Tanrının yakın zamanda bize sağladığı gelecek ve biri de sonraki gelecektir.
Yakın zamandaki geleceğimiz Tanrının yeryüzündeki elçileri olmayı içerir. Bir elçi kendi istediği şekilde yaşamaz, bağlı olduğu egemenliği temsil eder. Aynı şekilde Tanrının lütfuyla kurtulanlar da, Tanrının elçileridir. Bizler O nun isteğini yapar, O nun istediği şekilde konuşuruz.

Efesliler 2:1 Oda Pavlus bu konudan ‘iyi işler diye söz eder: “Çünkü biz Tanrının yapıtıyız. Onun önceden hazırladığı iyi işleri yapmak üzere Mesih İsa’da yaratıldık.”
Bizim yaptığımız iyilikler bizi kurtaramaz, ama bir kere Tanrı tarafından kurtarıldığımızda, Tanrının bizim için iyi işler planladığından emin olabiliriz. Bu bölüm Tanrının bizim hakkımızda elçiler olarak şimdiden planları olduğunu gösterir. Pavlus, biz Onun kurtarışını kabul etmeden önce bile Onun bizim için planları olduğunu söylemektedir.

Tanrı önceden belirlediği özel bir görev için bizleri egemenliğine çağırmıştır. Belki bu işler şimdi bize çekici görünmeyebilir, hatta bize sıkıcı ve biraz da aşağılayıcı bile görünebilir. Ama bizim için yaptıklarına olan şükranımızı belirtmemiz için yapmamızı istediği şeyler vardır. Hizmet sadece vaaz vermek, öğretmenlik yapmak, tapınma yönetmek ya da tapınmak değildir. Komşumuza yemek götürmek, kimsesizler yurdundaki yalnız bir kişiyi ziyaret etmek, hizmet eden tezgâhtara iyi bir söz söylemek de hizmet olabilir.

Bu iyi işler bizim yakın geleceğimizi kapsarken, Pavlus bize bir de uzak gelecekten söz eder. Pavlus Tanrının bizi göksel yerlerde oturttuğunu söyler. “Bunu, Mesih İsa’da bize gösterdiği iyilikle, lütfunun sonsuz zenginliğini gelecek çağlarda sergilemek için yaptı. ”13 Kaybolan oğul ya da kız gibi tüm gücümüzle Tanrı dan uzaklaşmış olsak da, O nun lütfü sayesinde en son noktaya geldiğimizde bile kolları uzanarak bizi bulur. Tanrı, biz O nun lütfunu hiçbir şekilde hak etmezken bile bizi günahın getirdiği yıkımdan kurtarır. Tanrı bizi susamışlığımız, memnuniyetsizliğimiz ve yorgunluğumuzdan kurtarmak ve bizi iyileştirmek için bunların hepsini kendi üzerine alır. Aynen kaybolan oğul benzetmesindeki gibi biz de memnun olmayarak Tanrıdan kaçmayı seçebiliriz, ama Ona olan ihtiyacımızın farkına vardığımızda geri dönüp, O na doğru koşmaya başlarız ve Tanrı bizi lütuf dolu kollan ile yakalar. Tanrının lütfunda memnuniyetsizliğimizin yok olduğunu görürüz. Tanrının egemenliğinde huzur buluruz ve ruhlarımız rahata kavuşur.

Tanrı burada ve şimdiki zamanda bizi lütfuyla kucaklar ama daha sonra bizi lütfuyla tamamen kaplayacaktır. Şu anki dünyamızda bulunan hiçbir şey, gelecekte yaşayacağımız hayatta bizim üzerimize yağdıracağı bereketle karşılaştırılamaz bile. Böylece bizim için hazırladığı yakın gelecekte, Tanrının lütfü ve bizim için hazırladığı iyi işler sayesinde huzurlu ve memnun olabileceğimiz bir hayat yaşarız. Ve sonsuza dek sürecek olan gelecekte de tükenmeyen sevinç, tapınma ve Tanrı coşkusu ile dolacağız, çünkü kurtuluşumuzu sağlayan tek şey O nun lütfudur.
Memnuniyetsizliğimiz, yeryüzünde Tanrı’nın bize sunduğu karşılıksız armağanı almamızla sona erebilir. Ve gelecek olan yaşantıda da huzur arayışımız tamamen sona erecektir çünkü dünyasal memnuniyetsizlik Tanrının huzurunda yok olacaktır. 1. Elvin dedi ki:

  Gelecekte beni neler bekliyor?

 2. selma dedi ki:

  Evlilik var mı .

 3. sultan dedi ki:

  Gelecekte beni ne bekliyor …iş ve evlilik hayatımla ilgili….

 4. sultan dedi ki:

  Gelecekte beni neler bekliyor… İş hayatım ve evlilik hayatımda değişiklikler olacak mı

 5. yasemin dedi ki:

  is hayatim da istedigim basariyi saglayabilecekmiyim…

 6. nazlı melek dedi ki:

  eşimle ayrılmamak üzere tekrar barışacak mıyım

 7. mehmet dedi ki:

  Eşimle ayrilmak uzereyim tekrar barisacak miyim

 8. adile dedi ki:

  Uğur eren beni seviyor mu.?

 9. Aynure dedi ki:

  Yakınlarda eski işime dönecem mi?


İsim: *

Mail: *

11 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)