Beyonce Ne Burcu Ve Özellikleri?

burclar-dogum-haritasiSırası gelmişken belirtmeliyim ki, Beyonce Başak burcudur, Beyonce’nin haritasındaki Satürn’ün durumunun iki dezavantajı var ama bunlar yararlarının yanında çok küçük kalırlar. Bu sakıncalar (eski bilgeler geri giden gezegenlerin güçlü olduğunu, daşalarının normalden zayıf olduğunu söyleseler de) Satürn’ün geri hareketi ve kötü on ikinci evin yöneticisi Mars’tan aldığı on altı derecelik geniş orblu açıdır. (Hint astrolojisi kötü kelimesini günahkar ya da ahlaksız anlamında değil, sadece kötü olduğunu belirtmek için kullamr.) Satürn’ün bu dezavantajları yine de onun rajayogakaraka durumunu ve gücünü önemli ölçüde değiştirmeye yetmez.

Satürn’ün ardından gelen daşa Merkür’dür ve Beyonce’nin haritasındaki Merkür açıkça bir iç gözlem, içe dönme ve dini veya ruhsal ilgi ve uğraşılar dönemini işaret eder. Satürn daşa’mn tersine, Merkür dönemi hiç bir şekilde dünyevi arzulan veya maddi başarıları göstermez. Bu haritada Merkür iyi durumda, çünkü hem beşinci evi yönetir hem de dokuzuncu evdedir. Bunlar bir haritadaki en iyi iki evdir ve bu durum, Merkür’le ve yer aldığı ve yönettiği (yani ikinci, beşinci ve dokuzuncu) evlerle ilgili konularda bazı yararlar getirir.

Ama yine de bu yararlar  Merkür’ün dokuzuncu evdeki geri hareketinin ve ‘öte dünya işleriyle uğraşan’ Ketu ile yaptığı kavuşumun işaret ettiği çeşitli zorluklarla ve engellerle birlikte güçlü ruhsal, iç gözlemsel ve mistik eğilimlerle kıyaslandığında küçük kalır.

Batı astrolojisinde Güney Ay Düğümü olarak bilinen Ketu yılanın alt kısmıdır (Rahu ve Ketu’nun yaradılış öyküsü için Jodie Foster’in harita analizine bakınız) ve diğer şeylerin yanı sıra psişik enerjiyi, astral planı, gnana yoga’yı (iyiyle kötünün ayrımım yapabilme yogasını) ve aşın içedönüklüğü gösterir. Merkür hem geri gittiği ve hem de Ketu ile kavuşum yaptığı için, Beyonce’nin Merkür daşa sırasında dünyevi bir başarının peşinden çok koşması ihtimali zayıftır ama bunu yapsa bile dünyadan alışkın olduğu desteği alamayacaktır. Röportajlar sırasında son yıllarda müzikal başarısındaki iniş sorulduğunda Beyonce, sırf müzik tarzı değiştiği için halkın onu izlemek istemediğini söyledi.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

13 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)