Başak Burcu Yorumu

horoskopBurclarTransit Pluto natal Mars’la kavuşum yaptığında, kişi hedeflerim gerçekleştirmek için sınırsız enerji kazanır. Arzularım takip ederken aniden daha da agresifleşir. Coşkulu, aktif ve dinamiktir. Kazanmaya niyetlidir. Rekabet ve spor aktiviteleri için mükemmel bir za-mandır. Kişi güçlü ve sağlıklıdır. Çoğunlukla zor ve zahmetli görevlerde çabucak ve kolayca başarılı olur. Net, odaklı ve amaçlıdır. Hedeflerine bir ok gibi atılır.

Yine de kişi, başkalarım kendi isteğine göre zorlamamaya dikkat etmelidir. İnsanlara karşı hassasiyet göstermesi gereklidir, aksi takdirde başkalarında direnç yaratır ve kavga ya da yoğun güç savaşlarına bulaşabilir. Kişi kendi yolunu ister ve eylemlerinde zalim olabilir. Daha çabuk sinirlenir. Bu transit boyunca enerjisi çok serbest olduğundan havailik, aşın risk alma ve kaza tehlikesi vardır. Kişinin kendim ne kadar yenilmez hissettiğinin önemi yoktur, uzak görünen tehlikelerden bile uzak durmalıdır. Mars natal haritada kötü etkiler altındaysa ya da Pluto’yla gerilimli bir ilişkisi varsa, kişi beklenmedik şiddeti ya da gaddarlığı çekebilir. Pluto-Mars transitlerinde özellikle kadınlar kendilerim korumalıdır, çünkü cinsel tacize ya da daha kötüsüne maruz kalabilirler.

Kişi, şimdi özellikle cesurdur. Kararlı, dengeli ve ısrarcıdır. Düşmanlarına karşı zafer kazanabilir ve kolayca başarılı olabilir. Aniden son derece forma girer ve eril enerjileri artar. Seks güdüsü yoğunlaşır ve her zamankinden daha tutkulu olur. Bu transit süresince erkekler kaba ve kötü davranıştan sakınmalı ve kadınları zorlamamaya dikkat etmelidir. Kişinin egosu genişler. Aşırı gösterişçi ya da maço davranabilir.

Kişi şimdi enerji deposudur ve (Pluto’nun hangi burca transit yaptığına bağlı olarak) bu birkaç yıllık süreçten tam olarak yararlanmalıdır. Büyüleyici enerjisini akıllı ve ihtiyatlı şekilde, bilinçli olarak yönlendirmeyi seçerse hayatta büyük kazançlar elde eder.

Zayıf, iradesiz bireyler ya da kusurlu karakter özellikleri olanlar, bu transitte suça mey-ledebilirler.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

11 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)