Başak Burcu Erkeği

Toprak grubu burçların İkincisi, değişken niteliğiyle toprak ananın ortanca oğlu. Arkadaşlık, dostluk ve yardımseverlik denildiğine akla ilk gelecek kişiler arasında Başak erkeğini saymak mümkündür. Vefalıdır ama naz ve kapris kaldırmakta tahammüllü değildir. İyi bir arkadaş ve sırdaş olduğu halde sürekli sorun yaşayan ve çözüm bulmak için düşünce üretmeyen kişilerden uzaklaşabilir. Son derece dikkatli, hızlı düşünen, hemen kavrayan bir akla ve mantığa sahiptir. Güzel ve lezzetli yiyecekler hazırlamaktan zevk alır. Arkadaşları arasında, davetlerin başköşesi daima ona ayrılacak kadar popülerdir. Daha çocuk yaşından itibaren şıklığı ve temizliğiyle akranlarının arasından seçilir. Programlı oluşu dikkat çekecek kadar titiz olduğu konulardandır. Hatta programını değiştirmesi gerektiğinde eli ayağına dolaşabilir. Son derece çalışkan oluşu da yaşamındaki en büyük iddiası sayılır. Güçlü bir egoya sahip olan Başak erkeği, burcun kadınından ciddi farklarla ayrılır. Erken yaşlarında eğitim vb. nedeniyle ailesinden ayrılabilir. Eğer ailesiyle yaşarsa özellikle babasına daha bağlı olur. Annesini derinden sever, iyi olması için gerekli sorumluluğu üstlenir, fakat annesi onu eleştirirse bu mesafeli bir ilişkisi olarak kalır. Başak erkeğinin aşk anlayışını cinsel dürtüleri belirler.

Beğendiği kadını etkilemesini bilecek kadar romantik olabilir, fakat daima öncelik kendi istekleri ve programıdır. Güçlü bir yönetici olacak beceriye ve pratik bir zekâya sahip olmasına rağmen ikinci adam olmayı tercih edebilir. Aşırı ölçüde detaycı ve programlı oluşu bazen müzmin bekârlığı tercih etmesine neden olabilir. Aradığı özelliklere sahip kadına rastladığında -ki bu Başak erkeği için samanlıkta iğne aramakla eşdeğerdir olabilir-hemen evliliği düşünecektir. Evlendiğinde çocuk sahibi olursa tüm yaşamını evine, çocuklarına adayabilir. Beğenisini cezbeden kadınlarla flört etmekten hoşlanır. Başak erkeğinin kaçamakları flörtün ötesine nadiren varır. Elbette bu tanımlar burcun erkeği için yapılan genel açıklamalardır. Doğum dönemi ve haritasının kurgusu pek çok şeyi değiştirecektir. Eğer gerçekten duygularının tetiklen-diği bir aşka kapılmışsa panikleyebilir. Dolayısıyla, onun duygularının farkına varan kadının sabırlı olması, önce arkadaşlığın gelişmesini beklemesi gerekir. Bu takıntılı sayılabilecek erkeğin sevgisini kazanan kadının; Başak erkeğinin ilk aşkının işi olduğunu bilmesi, sorunları karşısında yapıcı çözümler üretmesi, onu sakinleştirmesi gerekebilir. Nadiren soğukkanlı olabilen Başak erkeği, sessizliğe bürünürse bu onun iş ve para problemi olduğu anlamına gelir. Değişken niteliğiyle bazen sağı solu belli olmayan bu erkeğin sevgi ve merhamet dolu bir kalbi vardır. Sıcacık duyguları olmasına rağmen mesafeli duruşu içine kapandığının göstergesidir. Küçücük bir şeye aklı takıldığında sanki “dünya yıkılmış da kendisi altında kalmış” gibi davranabilir. Açıklama yapmadan anlaşılmayı bekler ve bu aşk ilişkisinde sorunlara sebep olabilir.

Başak erkeğinin aşk burcu

Şık ve ailesine bağlı Yengeç kadınının çekimine kapılabilir. Akrep kadını aklını başından alan burçların başında gelir. Koç ve Aslan kadınlarının hayat dolu ateşi güven verebilir. Sizi en iyi anlayacak, evliliğe ikna edecek olan ise duygusallığı ve cazibesiyle Balık kadınıdır.

Aşk konusunda şanslı günlerinize gelince; dikkatini çekmek istediğiniz kadınla ilk karşılaşma için cumartesi gününü tercih ederseniz şansınız yükselir. İletişim aracılığıyla temas kuracaksanız çarşamba gününü tercih etmekle dikkati üzerinize çekmeniz işten bile değildir. Yeni sevgilinizle tatile çıkacaksanız programınızı salı günü konuşmanızı öneririz. İlerleyen ilişkinin evlilik konuşmasını perşembe ya da cuma günü yapmanız size şans getirecektir.

Başak erkeği aşk acısını nasıl karşılar?

Burcun erkeği, titiz ve detaycı bir karaktere sahip olduğu için evliliğe kolay kolay yaklaşmaz. Âşık olmuş ve evlenmişse birlikteliğini sonuna kadar götürecek kararı vermiş demektir. Eşinin isteklerini yerine getirebilmek için gecesini gündüzüne katacak kadar çok çalışır. Evi, yuvası neşeyle dolmuşsa Başak erkeği en büyük ödülü kazanmışçasına sevinir. İnce ve gelişmiş zevklerin erkeği olduğu için sorun olmaması için kanının son damlasına kadar mücadele eder. Ayrılık çok uzak bir durum olmasına rağmen kaçınılmaz sona gelindiğinde darmadağın olup bin parçaya bolünmüşçesine yıkılır. Her şeyden elini eteğini çekip ortadan kaybolabilir. Ya kendini sportif aktivitelere verir ya da ücra bir yerleşim yerinde münzevi bir hayat yaşamaya başlar. Kendi hatası nedeniyle birlikteliği zedelenmiş bile olsa gerçekle yüzleşmekten kaçması en belirgin tavrıdır. Aklı ve mantığıyla hareket eden burcun erkeğinin sorunlarla yüzleşmemek gibi bir tutum takınması karakterindeki yaman çelişkiyi ifade eder. Eşi hatasını görmezden gelirse bu defa “hatamı ne zaman yüzüme vuracak” tedirginliğiyle bunalıma girmesi işten bile değildir. Hatasını örtecek ve kendini haklı çıkaracak argümanlar üretmekte üstüne yoktur. Ayrılık yaşadığında dağılır. Zihninde, yüreğinde gerçeği sadece kendisinin bilmesiyle dertlenir; fakat itiraf ederse etrafının onu eleştirmesine, yanlışının ortaya dökülmesine katlanması zordur. Dramatik bir şekilde ayrılmışsa ve kusurlu taraf kendisiyse acısını içine attığından sağlığım da tehlikeye sokabilir. Âşık olduğu kadının Başak erkeğinin bu özelliğini bilmesi, sorunları etrafına yansıtmadan erkeğiyle baş başa ve onu eleştirmeden, iğnelemeden çözmesi uygun olur.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri, Başak Burcu Erkeği Nasıldır ...

Bir önceki yazım: Başak Burcu Aşk Hayatı
İsim: *

Mail: *

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)