Balık Burcunun En İyi Yanları

Biz büyürken öfkeli hareket etmenin iyi olmadığını öğreniriz. Öfkeyi kendi kendimize nasıl kontrol edeceğimizi öğreneceğimizi sanırız. Nadiren bazı Balık Burçları çocuklarını, öfkeyle nasıl mücadele edecekleri konusunda biraz eğitirler. Çok sık olarak çocuklara duyguları yanlış öğretiyor ve hep bir şeylerin ‘yanlış’ ya da ‘doğru’ olduğu düşüncesini aşılıyoruz.

Bunu herhangi bir çocuk oyun alanında görebiliriz. Örneğin, oynarken çocuklardan birisi sinirleniyor ve diğerine vuruyor. Sinirlenen çocuk çoğu kez azarlanır ve “İyi insanlar birbirlerine vurmazlar” denir. Fakat hiç kimse o çocuğa öfkesini kullanmasına izin vermez ve hangi hareketlerin kabul edilebilir olduğunu söylemez. Böylece çocuk baskı altında kalmaya başlar ve büyüdüğünde öfkesini reddeder. Çocukluk deneyimlerinden öfkeyle azar arasında bir bağlantı kurar. Bu nedenle öfke onun aklından kovulur ve kötü olarak anılır.

Çoğunlukla insanların kartopu etkisi vardır: Başkalarının hayatında bir şeyleri olan size ait bir istek baskı olmadan ortaya çıkan öfkeyle bağlantı kurmaya başlayabilir. Bir duygunun varlığını engellemeye çalışarak, tüm duygularımızı engeller ve gözümüzün önünde duran şeyleri reddetmeye başlarız. Bu bir faturayı zamanında yatırmayı unutmak veya kendi vücudumuza bakım yapmak kadar olağan hale gelir. Gerçek tehlikeyi görmeme durumunu hızla kızıştırır. Eğer duygularımızı bastırmaz ve onları serbest bırakırsak, o bize berrak bir hayat vaddeder.

53 yaşında, eskiden ev hayatında mutsuz olan bir kadın tanıyorum. Boşanmıştı, özürlüydü, kızı ailesiyle yaşıyordu. Neler yapmak istediği sorulduğunda, onun cevabı “Ne yapmak istediğimi nasıl bilebilirim?” olurdu. Böyle bir cevap kartopu etkisine kusursuz bir örnektir. Duygularını, kendi aklından geçenleri duymamak için serbest bırakmıştı.

Hatta basit kararlar vermeyi bile beceremiyordu. Bundan dolayı, çevresindeki insanları kendi yerine düşündürtmeyi denedi, kendisine güvenmiyordu. Zamanla, karar verme eksikliği tembelliğe dönüştü, oradan da kayıtsızlığa. Kendini kurban etti ve bunu seçerek yaptı. Kızına yük oldu. Annesi yerine bir yetişkin sorumluluğuyla düşünmek, kızının kendi başarılarım görmesini engelledi. Annesine içerlemeyi ve sinirlenmeyi bıraktı. Buna devam edenler öfkesini hâlâ inkar edenlerdir.

Bu hareket tarzı, içinde seyahat ettiğimiz döngüyü tam olarak anlayan bir öfke majisi için kabul edilemez ve bizler hareketsizliğin kötü sonuçlarını göze alamayız. Aynı zamanda atacağımız adımları çok iyi seçmeliyiz; çünkü her hareketin, onun için hazırlamak zorunda olduğumuz bir karşılığı ve tepkisi vardır.

Balık Burcunun En İyi Yanları _0.jpg

Bir önceki yazım: Balık Burcu Astrolojik Yorumu
İsim: *

Mail: *

10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)