Balık Burcu : Dönemsel

TRANSİT URANÜS NATAL AY KARE YA DA KARŞIT AÇITransit Uranüs natal Ay’la kare ya da karşıt açı yaptığında, Balık burcu kişi yakın ilişkilerinde dalgalanmalara ve yakın çevresinde değişimlere veya sarsıntılara maruz kalır. Normal alışkanlıklarının dışında davranış gerektiren beklenmedik ikilemlerle karşılaşır. Ne yazık ki, kişi karamsarlıktan, duygusal dalgalanmadan ve yoğun özgürlük dürtüsünden etkilenir.

Bu zamanda esnek olmaya ve krizlerle başa çıkmak için otokontrole ihtiyaç duyduğunda, durumunu sakince ele alamayacak kadar kendi kanılarıyla meşguldür. Tatmin arzusu fark edilir şekilde artar, aşın heyecanlıdır ve başkalarının müdahalesini (ya da tavsiyesini) hoş karşılamaz. İstediği zaman istediği şeyi yapar. Her türlü ilişkisi acı vericidir.
Balık burcu kişi duygusal olarak arkadaşlanndan ve sevdiklerinden kendini ayn hissettiği için kimseye güvenmez. Başkalarının hislerine kayıtsızdır ve bir şeyler kendi istediği gibi gitmezse anormal derecede sinirlenir.

Balık burcu kişi evi özel bir değişkenlik alanıdır. Aniden mutsuz, huzursuz va da evinden veya ev içindeki düzenden ötürü öfkeli olur. Sabırsızdır; ani davranır ve bu vüzden evde kaza ya da tersliklere maruz kalır. Elektrikli nesneler veya fişler konusunda çok dikkatli olmalıdır. Balık burcu kişi garip, dengesiz veya onun isteklerine karşı kendininkileri öne süren tuhaf kadınlara çekilir. Ruhsal, metafizikle uğraşan ya da ilerici, modem kadınlarla sorun yaşayabilir. Garip ya da kestirilemez şekilde davranan annesiyle sorunlar vaşavabilir. Ya da değişken veya dengesiz olabilir.

Balık burcu kişi sorumlu davranmak için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır. İnatçılığa, benmerkezciliğe ve isyankarlığa kapılmamalıdır. Kurallardan, düzenden, geleneklerden ve herhangi bir engelden nefret eder. Sabırsızlığa ve hoşgörüsüzlüğe eğilimi vardır ve bu nedenle kararlan olumsuz şekilde etkilenir. Gerilim, sinir ve anormal derecede hareketliliğe (hiperaktiviteye) bağlı sağlık sorunlan yaşayabilir.

Ay’la olan tüm zor transitler gibi, hem sağduyu hem de zihinsel huzur bozulur. Bu transitten geçen bir kadın, adet döngüsünde düzensizlikler veya zorluklar yaşayabilir.

Hızlı olduğu ve az gayret gerektirdiği sürece kişi ilerleme ve kişisel gelişimle ilgilenir. Sezgileri güçlüdür. Okült ya da metafizikle ilgili konularla bilgi kazanabilir. Bu birle dört ay boyunca (dokuz ayda üç kez olabilir), orijinalliği ve yaratıcılığı çok güçlüdür. Kişi işini, arkadaşlarım ve uzun süredir ona acı veren koşulları değiştirebilir.

Balık burcu kişi yoğundur ve büyük ölçüde heyecan ve uyarım ister. Çok taşınır ve hayat stilinde değişiklikler yapar. Neye mal olursa olsun, kısıtlama ve rutinleri kaldırmak ister. Yine de onlan terk etmeden önce, onlan neden ve nasıl yarattığına dikkatle bakmalıdır. Sorunlarım sırf dışsal yaşamında değişiklik yaparak ele almaya çalışırsa, çok geçmeden mutlaka başladığı yere geri döner.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

19 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)