Balık Burcu

Yengec-Burcu-Temmuz-Ayi-YorumlariBu yıllar boyunca, kişi evrimini, ruhunu ve özünü doğrudan etkileyen temel konularla uğraşır. Bu zamanda alman psikoterapi ya da diğer danışmanlıkların, kişinin hayatının geri kalanındaki sağlığı üzerinde olağanüstü etkisi olacaktır. Kişide bastırdığı duyguların yıkıcı etkileriyle ilgili içgörü kıvılcımları çakmaya başlar. Bilinçli aklı üzücü çocukluk anılarından ya da bu enkamasyonda zihne zarar veren geçmiş yaşam etkilerinden ayıran engeller, şimdi ya çok azdır ya da hiç yoktur. Kişi psikolojik sınırlarıyla ilgili olarak kendim huzursuz ve asi hissedecektir. Artık ruhsal bütünlüğünü tehlikeye atmak istemiyordur. Rahatsız ya da yaralı ruhunu iyileştirme vaadinde bulunan kişisel gelişim tekniklerini, meditasyonu, psişik muayeneleri veya hipnozu deneyebilir.

Bu zamandaki rüyalar verimli ve özellikle açıklayıcı olabilir. Kişi ‘yüksek benliğiyle’ temastadır ve şimdi ‘akim hatalarım’ (kişinin ruhsal evrimim ve mükemmelliğe erişmesini geciktiren hatalı ya da hayali düşünme biçimim) seve seve veya kolayca bertaraf etmeye oldukça hazır olabilir. Uranüs’ün on ikinci ev transiti dini ya da ibadetle ilgili özellikler taşımasa da, bu yedi yıllık süreçte bir tür ruhsal yeniden doğuş gerçekleşebilir. Ancak bu yeniden doğuş, kişinin ani ruhsal ‘değişiminden’ çok, kişisel karmaşalara ya da kişisel komplekslere dikkatini yöneltmesi sonucu olabilir. Etkileri oldukça kişisel, mahrem ve bazen eterik olacak kadar belirsizdir.

Kişinin güçlü sezgileri ve psişik deneyimleri olacaktır ve bu gibi etkilere güvenmelidir. Bu transit, sanatçılar, müzisyenler ve soyut enerjileri somut ifadelere dönüştürmek için ilhama ihtiyaç duyanlar için harikadır. Hayal gücü tamamen açıktır, fyişi zamanın başlangıcından beri var olan kolektif imgelerden olduğu kadar, özüne inerek kişisel izlenimle-rinden de yararlanabilir. Yaratıcılık güçlüdür. Bu transitin sonunda kişi kendine dürüst olmayı öğrenmiştir. Böyle yaparak, özgürlüğün gerçek anlamını ve özünü keşfedecek kadar iyi şansı olmuştur. Ruhen özgürdür ve -kişilik ve karakter dönüşümünün derin bir şekilde bilinçli sürecine başladığıUranüs’ün birinci ev transitinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırdır.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ
İsim: *

Mail: *

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)