Bağlantı Kurmayı Tercih Etmek

images (1)Günde iki üç kere beşer dakikalık sessiz kalabileceğiniz zamanlar yaratın. (Sabah vakti ilk sefer için iyi bir zamandır) “Şu andaki ‘gerçek durum’um nedir?” diye kendi kendinize sorarak sorunun içsel alanınızda ne gibi yankılar uyardığını anlamaya çalışın. 1,2 ve 3 numaralı şekillerde bilinmesi ve yapılması gereken daha ne kadar çok şey olduğunu görmeye çalışın.

Hemen bir cevap bulmayı beklemeyin ancak tıpkı güneşin doğuşunu beklerken ufuk çizgisine bakmak gibi farkmdalığımzın kapısını da yeni algılara sonuna kadar açık tutun. Güneş belli bir yerde ve zamanda doğmaz ancak güneşin yansıttığı ışık bütün manzaraya yayılır.

Bildiğimizi zannetmek yeni şeyler öğrenmemizi engelleyen zihinsel bir tavırdır. Bildiğimiz tek şey her zamanki başlangıç noktasının doğru başlangıç noktası olmadığıdır. Bilmediğimizi öğrenmeyi seçmek çok cesurca bir davranıştır. Sokrates’ın harika deyişinde belirttiği gibi: “Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir.”

Yaşadığımız her bir an, içimizdeki SQ benlik düzeyinin başlangıcını keşfedebiliriz. Bunun için çok fazla çalışmaya, işimizi gücümüzü bırakmaya, ufak kaçamaklar yapmaya gerek yok. Gerekli olan farklı bir zekâ sisteminin her daim var olduğunu fark etmektir, eğer farkına varır, dinler ve kabul edersek, SQ benlik düzeyini bulabiliriz. Bu ne geçmişe ne de geleceğe dayalı bir zekâ sistemidir, tamamen bugünü yaşar.

Sesin ardmdakini duymaya çalışın. Akıp gitmekte olan içsel ve dışsal trafiği fark edin ve bu içsel alan sayesinde bu akışa dahil olup olmamayı tercih etme şansımızın olduğunu da unutmayın. Bu akışı değiştirenleyiz ancak ilgimizi başka yöne kaydıran sesin dışındaki sesleri de duyabilecek bir benlik seviyesi oluşturabiliriz.
İsim: *

Mail: *

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)