Astrolojik Konular Hakkında

burçlar-ve-simgeleriGezegensel dönemler hakkında daha derin ve detaylı bilgi sağlamak amacıyla, beş daşanın ve çeşitli buktilerin benim hayatımda nasıl çalıştıklarını göstermek için kendi haritamı sunmaya karar verdim. Bunu kesinlikle alışılmışın dışında, cesaret isteyen ve biraz utandırıcı bir durum olarak görsem de, avantajlarının dezavantajlarından çok daha fazla olduğuna inanıyorum. Özellikle iyi bildiğim bir haritayı ve hayatı analiz ederek, başkalarının hayatı üzerinden yazmaya istek duymayacağım pek çok astrolojik konu hakkında konuşabilirim.

Doğal olarak algılarım fazlasıyla sübjektif olabilir ama kendi haritamı sunma nedenim, kendi hayatımı incelemekten çok astrolojik konular hakkında daha geniş bir bakış açısı vermektir. Bu yüzden okuyucudan cesaretimi bağışlamasını ve bu incelemenin içinde tartışmak üzere, amaca uygun olarak seçtiğim astrolojik koşullan ve yaşam öykülerini anlamaya çalışmasını rica ediyorum. Burada Hint astrolojisiyle ilk defa karşılaşan astrologlar, doğum haritası yorumuyla ilgili bilgiler daha önceki haritalara göre biraz daha ileri düzeyde olabileceğinden ve doğumsal (natal) astrolojik koşulların daha derinine inileceğinden, bu noktadan itibaren not almalıdırlar. Ben de önemli astrolojik koşullan açıklamak için, oldukça sıklıkla doğum haritası analizinden uzaklaşacağım.

Çok ünlü insanların haritalarım incelemek, onların hayatlarım yalandan bilmediğimiz için problem yaratabilir. Pek çok ünlünün haritasını çalışan biri, sıradan insanların hayatlarındaki daşalar ve buktiler konusunda aşırı olumlu veya aşın olumsuz tahminler yapmaya başlayabilir. Aynca, ünlü birinin hayatında olağan gezegen dönemleri sırasında ne olduğunu doğrulatmak neredeyse imkansızdır. Son olarak, ünlü insanların haritaları çok sıra dışı olduğu için, bu kısanlar zor dönemlerin üstesinden sıradan birine göre çok daha başarılı veya ustaca geliyor olabilirler.

Hint astrolojisini uyguladığım yıllar boyunca öğrendiğim en önemli prensiplerden biri, doğum haritasının dönemlerden ve alt dönemlerden daha önemli olduğudur. Eğer bir insanın haritası genel olarak birkaç köşesel veya üçgen gezegen, kendi burcımda olan veya yücelmiş birkaç gezegen, Jüpiter’den veya diğer benefik gezegenlerden açı alan bir kaç gezegen, Satürn’le dar açıları olan çok fazla gezegen veya belki sönük olduğu ya da kötü etkiler aldığı için zararlı bir Ay yüzünden zayıf ve zarar görmüşse, o zaman kişi yücelmiş bir gezegenin daşa dönemine girse bile, sonucu nadiren iyi olur.

Benzer şekilde, ünlü insanlarınki gibi güçlü bir horoskopu olan bireyler genellikle bir kötü daşada çok ağır bir sarsıntı yaşamazlar. Böyle güçlü harita sahipleri kötü bir daşanın başlangıcında belki büyük bir düşüş yaşayabilirler ama haritalarında pek çok gezegen güçlü ve avantajlı bir konumda olduğundan, bu iyi yerleşmi? ve iyi açılı gezegenlerin buktileri veya alt dönemleri dayanma gücü ve iyileştirici etkiler verirler. Zayıf ya da kötü etkili haritası olan biri oldukça avantajlı bir daşaya girdiğinde, ne yazık ki zayıf ya da zararlı alt dönemin etkileriyle karşılaşmaya devam eder. Bir kaç zayıf daşası olan güçlü bir haritaya sahip olmak, bir kaç iyi daşayla zayıf ve sorunlu bir haritaya sahip olmaktan çok daha iyidir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ
İsim: *

Mail: *

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)