Astrolojik Açıları Nasıl Tanıyabiliriz?

images (3)Açıları hızlı bir şekilde tanımanın yolu burçlar halkasına aşina olmaktan geçer. Bir daire çizin. Çevresine burçları doğru sıraya göre işaretleyin. Bu kağıdı aynamza asm. Bir ay, bilemediniz iki ay içinde, başka bir çabaya gerek kalmadan açı ustası olursunuz. Tüm yapmanız gereken, hangi burcun dairenin neresinde yer aldığım öğrenmektir.

Bir başka deyişle, bir burcun tüm diğer burçlara yaptığı açıları öğrenmemiz gerekir. Bu noktadan gezegenlere ve derecelere daha kolay ineriz.

Farketmesi en kolay açı kavuşumdur. Koç Koç’a kavuşur. Boğa Boğa’ya kavuşur ve böylece gider. Burada bir problem yoktur.

Karşıt açı da oldukça kolaydır. Hele bir de burç halkanız önünüzdeyse daha iyi. Koç’un Terazi’nin, Boğa’nın Akrep’in karşıtı olduğunu görürsünüz.

Üçgenleri farketmenin hilesi burcun elementini hatırlamaktır. Bütün ateş grubu burçlar birbirlerine üçgen açı yaparlar. Aym durum bütün toprak grubu, bütün hava grubu ve su grubu burçlar için de geçerlidir.

Karelerin temelinde nitelikler yatar. Her hangi bir burcu seçin. Üç tane burç daha aym niteliğe sahiptir – öncü, sabit veya değişkendir. Bu üç burçtan birisi karşıt burçtur, geri kalan ikisi ise karedir.

Üçgenler gibi altmışlıklar da elementlere bağlıdırlar, ama onları bulmak için biraz fazla düşünmek gerekir. Toprak grubu ile su grubu birbirlerine altmışlık açı yaparlar. Ateş ve hava da aym yolla bağlıdırlar. Üçgenle bağlanan gruplarda bulunan üç burçtan birisi karşıt burçtur. Diğer ikisi gerçek üçgendir.
İsim: *

Mail: *

10 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)