Astroloji Mars Yerleşimi

Mars yerleşimi

Aşağıdaki liderlerin Hint astrolojisine göre çıkarılmış haritalarındaki Mars yerleşimine dikkat edin:
John Kennedy, Mars-Merkür kavuşumu; Ronald Reagen, Mars-Merkür kavuşumu; Bili Clinton Mars-Venüs kavuşumu, Franklin Roosevelt, Mars-Ay kavuşumu; Herbert Hoover, Mars-Ay ve Merkür kavuşumu; en sözü geçen ve en güçlü Amerikan Başkanı Lyndon Johnson (herhangi birinden daha çok kanun yürürlüğe soktu), Mars-Merkür, Jü-piter ve Güneş kavuşumu; Adolf Hitler, Mars-Merkür, Venüs ve Güneş; Jimmy Carter, Mars’a karşıt evdeki Venüs’ten ve Merkür’den açı; Mahatma Gandhi, Mars-Merkür ve Venüs kavuşumu ve Mars’a karşıt evdeki Jüpiter’den açı; Al Gore, Mars (durağan direkt pozisyonundan bir buçuk gün sonra) -Satürn kavuşumu; Dan Quayle, (onun nasıl başkan yardımcısı olduğu herkesin merak konusudur), Mars-Güneş kavuşumu ve Mars’a karşıt evdeki Ay’dan ve Satürn’den açı.

Sadece dört yılda birden fazla (Panama ve Irak) savaşa giden Başkan Bush’un harita-sında Mars Ketu’yla tam derecesinde bir kavuşum yapar. Yıllar boyunca bazı nedenlerle, bir tek Mars ve Satürn’ün, Ketu ile kavuşumlarından devamlı şekilde zarar görmediklerini gözlemledim. Bazen yakın Satüm-Ketu kavuşumları bir insanın disiplinini ve sabrını, aynca Satürn’ün yönettiği evleri bozar ama her zaman değil. Mars-Ketu kavuşumunda bazen kansızlık veya diğer Mars sıkıntıları çekilebilir ama benim gördüğüm neredeyse tüm durumlarda bu insan, bir bakıma aşikar veya dürüstçe olması gerekmeyen bir tarzda son derece saldırgan veya iddialı biri olabilir. İşte bu tam da George Bush’un durumudur. Bush’un arkadaşlarının tipik yorumu, onun ne kadar sevimli ve kibar bir adam olduğuyla ilgilidir. Sevimli veya değil; kimse Mars-Ketu kavuşumu olan bir haritanın sahibinin savaş yanlısı eğilimlerini ve gücünü asla küçümsememelidir.

Aklıma gelmişken Mars-Rahu (Mars-Ketu değil) kavuşumlarına bakarsak; böyle bir açıya sahip insanlar genellikle fazlasıyla enerjik ve seksidir. Eşleri çoğu kez onların alış-kanlıkla bir seferde bir kaç saat boyunca cinsel ilişkiye girdiklerini söylerler.

Hayatımın bir sonraki daşası, on yaş on bir aydan, yirmi yaş on bir aya kadar devam eden Ay dönemiydi. Haritamda Ay on ikinci evdedir, üçüncü evi yönetir ve benefik Merkür’le açısı vardır. Ay daşanın etkileri, Ay’m yer aldığı on ikinci evden çok yönettiği üçüncü evle bağlantılıydı. Üçüncü ev güzel sanatların müzik, dans ve drama dallarım temsil eder. On üç yaşımdayken drama dersleri almaya başladım ve tüm lise yülarmda sahnelenen bütün okul oyunlarında oynadım. Oradan, diğer akademik konular çoğunlukla göz ardı edildiği için yoğun bir profesyonel oyunculuk okuluna kaydolarak devam ettim. Bütün Ay daşa boyunca -bir yıl kadar bir bölümü hariçtiyatro yaşayıp tiyatro soludum. Tiyatro spora olan ilgimin yerine geçmişti.

Dasalar herkes için benim hayatımda olduğu kadar çarpıcı etkili olmayabilirler. Çoğu insan daşadan daşaya bu kadar değişmez; aslma bakarsanız benim daşalarımın neden sürekli daşa gezegeninin göstergeleriyle bu kadar bağlantılı, net ve ortada sonuçlar getirdiğini tam olarak söylemek zor. (Astroloji eleştirmenleri bunun sebebinin benim yıldızların diline inanmam olduğunu söyleyebilirler ama yirmi beş yaşma kadar astroloji hakkında hiçbir şey bilmiyordum.) Bir dereceye kadar ben, daşalardan başkalarına göre daha çok etkilenmemin nedenini yaşam amacımın -onuncu evimden de görüldüğü gibiçok değişken olmasma bağlıyorum. Onuncu ev bir insanın dharmasvnı simgeler. Dharmanm anlamı görev veya yaşam amacıdır ve onuncu ev dusthana evlerini, özellikle de on ikinci evi yöneten gezegenlerden açı alıyorsa (altıncı, sekizinci ve on ikinci evler dusthantûaıdır), o insan doğru dharmayı saptamakta sıkıntı çeker veya hayatı boyunca sürekli değişen çok sayıda işte çalışır. 1984’te, benim ikinci astroloji hocam Poputlal Padia, altıncı ve on ikinci evlerimin onuncu eve açı yaptığına dikkat çekti ve 1 bir sürü farklı işin olmuş ve bundan sonra (yani astrolojiden sonra) daha da fazla olacak1 dedi! O sırada otuz iki yaşındaydım ve zaten aktör, iş adamı (perakende satışı), spiritüel öğrenci, meditasyon öğretmem ve astrologtum. Hindistan’dan aynldıktan bir kaç ay sonra, benim için de sürpriz bir şekilde, halen sekiz yıldır devam eden yazma işine başladım.

Ay insanın duygularım yönettiği için Ay dönemi hayatımdaki diğer daşalardan daha duygu doluydu. Geçmişe bakıldığında Ay yılları aynı zamanda diğer periyotlardan daha kişisel gibi görünür. O dönem kendimi ifade etmek için yoğun arzular hissetmiş ve bunu drama yoluyla yapmıştım. Bu, benim yaşım veya Ay’a açı yapan iletişim gezegeni Merkür nedeniyle Ay daşanın etkileri olabilirdi. Veya belki de tüm bu etkilerin birleşimiydi. Her durumda Ay bir Hindu haritasında en önemli ve kişisel etkidir (Yükselen’in yöneticisinin önemi de Ay’a eşittir) ve çoğu insan Ay dönemim hayatlarının en kişisel ve duygusal zamanı olarak deneyimler.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ  1. sevgi dedi ki:

    müdür olacakmıyım


İsim: *

Mail: *

17 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)