ASLAN BURCU JÜPİTER TRANSİTİ

ASLAN BURCU JÜPİTER TRANSİTİJüpiter beşinci evden geçerken, sanatsal çabalar avantajlıdır. Kişi yaratıcı, hayal gücü kuvvetli, davranışlarında özgündür, kendini ifade edebilir. Eğer profesyonel bir sanatçıysa, muhtemelen en önemli ve en verimli yıllarından birini deneyimler. Hayatım daha önce hiç olmadığı kadar zevke, neşeye ve eğlenceye açar. Ruhunu her günkü sorumluluğun, disiplinin ve zorunluluğun kısıtlamalarından özgürleşmiş hisseder. Birçok partiye, kutlamaya, eğlenceye ve festivale katılır. Delicesine aşk, heyecan ve aşk tutkusunun getirdiği romantizmin tadım çıkarır ve saf keyiften oluşan bir aşk macerası yaratabilir. Gece kulüplerine, dans salonlarına, barlara ve diğer eğlence yerlerine sık sık gidebilir. Ayrıca spor ya da rekabet gerektiren aktivitelerden büyük zevk alır.

Çocuklan kapsayan tüm aktiviteler avantajlıdır ve hamilelik ya da doğum da güçlü bir olasılıktır. Bu transit, öğretmenler ve ebeveynler için oldukça tatmin edicidir. Kişi bir yıl boyunca mutluluğun, popülaritenin ve bireysel amaçların tadını çıkarır. Risk alma konusunda iyimserdir ve sonucu ne olursa olsun her şeyin yolunda gideceği konusunda kendine güvenir. Kendim birey olarak kuvvetli, egosunu güçlü hisseder. Zenginlik pozisyonuna ulaşır ve sonuç olarak sosyal etkileşimleri son derece başarılıdır. Sağlıklı bir kendini sevme, haysiyet ve hak etmişlik duygusu hisseder. Şimdi iradesi çok güçlüdür ve liderlik, ün ve onaylanma olasılığı durumunda rahat hissedebilir.

Spekülasyonlar iyiye gider ve kişi kumardan, borsadan ya da yatırım girişimlerinden yana şanslıdır.
Jüpiter’in natal haritada zorlu ya da aşırı güçlü olması durumunda, kişi taşkın zevklere, bir davetten diğerine koşmaya ya da diğer haz odaklı (hedonist) eğlencelere düşkünlükten sakınmalıdır. Alkol ya da uyuşturucu alışkanlığı olan bireyler özellikle uyanık ve tedbirli olmalıdırlar.

Hint öngörü astrolojisinde, beşinci ev, yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra kraliyeti, zihni, mantralan ve “poorvapunya”yı (geçmiş yaşam kredisini) yönetir. Bu nedenle, kişi zihinsel olarak mutlu ve heyecanlıdır. Mantralara, hipnotizmaya ya da diğer ruhsal tekniklere ilgi duyabilir. Kaderini, var oluşunun amacını hissedebilir, iyi ya da kötü neyi hak ettiğim anlayabilir. Jüpiter beşinci evden geçerken, aynı anda dokuzuncu, on birinci ve birinci eve açı yapar. Birinci ve dokuzuncu evlere açılan, iyi şansı ve kayırılmayı gösterir. Aynı zamanda genel anlamda sağlıklı ve iyi olmanın göstergesidir. Dokuzuncu ev açısı seyahatlerden, yüksek bilgiden ve ruhsal öğretmenlerden gelecek lütuflardan yarar sağlamayı gösterir. On birinci eve iyi bir açı yapması gruplardan, arkadaşlardan ve büyük kardeşlerden iyi sonuçların alınacağı anlamına gelir. Kişi büyük hedeflerini ve arzularım kolayca gerçekleştirebilir. Fırsatlar sürekli ve boldur.

Bir önceki yazım: Tarot Aşk Açılımı 3 Kart
İsim: *

Mail: *

13 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)