Aslan Burcu Fal Bak

dort-4-element-su-toprak-hava-ates-sembol
Transit Neptün natal Satürn’e kare ya da karşıt açı yaptığında, kişi kontrolünü ve otorite duygusunu kaybederken, kendim güvensiz ve savunmasız hisseder. İşinde ve kariyerinde tam olarak anlayamadığı, bu yüzden de çözemediği tuhaf sorunlar yaşar. Bundan da kötüsü, kişinin maddi varoluşunun temelleri dağılmaya başlayabilir. Kendim adadığı projeleri çökebüir ya da büyük kusurlar sergiler. Hayatının yapısmdaki ve formundaki hata ve eksiklerle yüzleşmeye zorlanır. Varoluşunun temel unsurları, aniden güvenilmez ve demode olunca, gerçekliğinin saldırı altında olduğunu hisseder. Bu dönem açık nedenlerle çok streslidir.

Kişi kendine güvenim kaybeder. Her zamanki kaynaklarına güvenemediğinden, kendini zayıf ve korunmasız hisseder. Kendi karakteriyle, dürüstlüğüyle ve doğruluğuyla ilgili şüphe duyar. Kişinin dünyası ne kadar zorlaşır, yani yaptıkları ve başardıkları ne kadar dağılırsa, geleceğinden ve akıl sağlığından o kadar korkar. Kafası karışmış, yönünü ve cesaretini kaybetmiş hisseder. O anki koşullardan dolayı dengesini kaybeder ve düzgün bir bakış açısından yoksundur. Şimdi onun en değerli varlıkları, yardımlarım ve tavsiyelerim dikkate alması gereken, onu seven, destekleyen arkadaşları ve akrabalarıdır. Yine de otorite figürlerinden, büyüklerinden ve akıllı insanlardan çok yararlanamaz.

Bu transit, daha çok transit Neptün natal Satürn kavuşumuna benzer, ancak genel olarak daha az yoğun ve dönüştürücüdür. Kavuşum transiti boyunca, kişi hedeflerinde ve hayat yönünde büyük, hatta oldukça zorlayıcı değişimler yapar. Kare ya da karşıt açı transitlerindeyse, kişinin sorunları daha az derin ve daha az kapsamlıdır, ancak yine de rahatsız edicidir. Kişi değişiklikler yapar, ancak nadiren yeni bir kariyer ya da yaşam yoluna girmek zorunda kalır.

Sağlık açısmdansa dişleri ve kemikleri hassastır. Eklem iltihabı olanların şikayetleri artabilir. Mümkün olduğunca olumlu bir tavır takınmaya çalışmalı, bolca dinlenmeli ve iyi beslenmelidir. Sağlığım korumak için kalsiyum takviyeleri de almalıdır. Tüm Neptün transitlerinde olduğu gibi, kişi teşhis konulması zor ve tuhaf bir sağlık sorunu yaşayabilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. selin dedi ki:

    Aşk okul kismet gelecek ile ilgili olsun

  2. ceydamm dedi ki:

    evlilikde neler yasiycsm mutlu olucammi kac yasinda evlenicrm jarsima sevdigim kac yasinda cikicak


İsim: *

Mail: *

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)