Annenize Bir Mektup Yazın

hİletişimi başlatmanın en iyi yollarından biri, annenize bir mektup yazmaktır. Bunu anneniz sağ olsa da olmasa da, her gün görüyor olsanız da, olmasanız da yapabilirsiniz. Az sayıda anakız ilişkisi tam açıklığa izin verecek derecede iyidir ve onunla dürüstçe konuşabilecek olduktan sonra, söylemek isteyeceğiniz birşeyler çoğunlukla çıkar.

Öte yandan, bu sizin için oldukça korkutucu bir durum da olabilir. Yine de önünüze temiz bir kağıt çekip, üzerine ‘Sevgili anneciğim’ diye yazarak başlayınca, arkasından gelecek olanlar dikkate değer olacaktır.

Bu annenize hiç göndermeyeceğiniz bir mektup olabilir, ancak duygulannızı açığa vurmak için iyi bir fırsattır.
Mektubunuzu bir oturuşta bitirebilir ya da daha sonraki bir tarihte tamamlamak üzere güvenli bir yere saklayabilirsiniz. Olabildiğince anlaşılabilir yazmanız, istediğiniz herşeyi söyleyebilmeniz açısından iyidir.

Yazdıklarınızın karmaşık şeyler olması da gerekmez. Bazen annelere söylenmesi en güç olan sözler, onları sevdiğimiz ve hala onlara gereksinimimiz olduğunu itiraf etmek olabilir.

Böyle bir mektubu bitirmek müthiş bir hafiflik ve açıklık duygusu verecektir. Bazen, yıllarca açıklanmamış söz ve duyguların açığa çıkmasını bile sağlayabilir.

Mektubunuz bittiğinde, onu ne yapacağınıza ilişkin birçok seçeneğiniz olacaktır. Sanınm saklamamak iyi bir fikirdir zaten çok moda, çünkü yazdığınız duygulan zaten aklınızda tutmuşsunuzdur ve bunu bir başka biçime dönüştürebilmek daha iyi bir yoldur. Mektubu, onu sürükleyecek bir akarsuya atın ya da ufak parçalara ayırarak rüzgara onu yaşamınızdan uzaklaştırdığını farz edin. Hatta onu ateşin dönüştürücü gücüne bırakabilir ya da bir çukur kazarak, unutacağınız bir yere gömüp, sonra toprağın korumasına terk edebilirsiniz.

Bu mektubu yazmanın sizde uyandıracağı tartışmalı noktalar değişik yollarla çözülebilir. Bazılarını annenize iletmek, bırakın. Bazen yalnızca konuya değinmek bile düzeltmek için yeterli olabilir, annenizle ilişkiniz fark edilir biçimde değişebilir. Kişiler değişip geliştiğinde, ilişkilerin de değişip gelişebileceğini düşünmek gerekir. Bazı şeyler aynı kalsa dahi, bu konuya değinerek işin önemli bir bölümünün üstesinden gelmiş olursunuz.
İsim: *

Mail: *

16 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)