AKREP BURCUNDA DOĞAN ERKEKLERİN ÖZELLİKLERİ

Akrep burcunda doğan erkekler sağlam yargı yetenekleriyle tanınırlar. Herhangi bir konuyu tarafsız ve kusursuz olarak inceleyip eleştirerek yargılarını açık seçik ve kesin bir üslupla belirtirler. Zekâları çok işlektir. Ayak üstü düşünüp taşınarak isabetli kararlara varabilirler. Keskin gözleri ve görüşleri vardır. Bu gözlerin gördüğü şeylerin ve kişilerin amaç ve anlamlarını o anda sezip anlayabilme yetenekleri de ünlüdür.

Akrep erkeğinin oldukça gelişmiş bir iktidar sevgisi vardır. Yalnız bu iktidar sevgisi gözünü bürüyen bir hırs biçimini almaz. Ne de bencildir. Bu erkek kendisi kadar başkalarının da haklarınca ilerlemesini arzu eder. Görüşleri kuvvetli ve keskindir. Mesleği de büyük çapta buna bağlıdır. Bu erkekler çoğunlukla yüksek katlara ulaşırlar. Akrep erkeklerinden fevkalâde doktorlar, yüksek polis görevlileri, müfettişler ve yönetmenler çıktığı sık sık görülür. En başlıca yeteneklerinden biri kudretini güç zamanlarda basiretle ve başarıyla, aynı zamanda adaletle kullanabilmesidir. Kendi kendini de durmadan eleştirir, kusurlarına hakim olmak, onları düzeltmek, iradesini güçlendirmek için elinden geleni yapar. Yalnız kişiliğinde bir de iğneleyici, zaman zaman kinci yön vardır ki eğer bunu yanlış zamanlarda yanlış kişilere yöneltirse, tırmandığı yüksek mevkilerden tepetaklak aşağıya düşmesi işten bile değildir.

Bu adamın aşk yaşantısı ateşli, tutku doludur. Onun bu tutkularının kısa zamanda geçip gidebildiğini ve ansızın tutulduğu bir insandan gene ansızın ayrılabildiğini görüyoruz. Buna sebep de kendisinin sevdiği zaman çok sevmesi, sevmediği zaman da hiç sevmemesi ve yaradılışındaki sevgi dolu yönle iğneli yönün çelişkisidir. Bu erkek karşısındakilere karşı kayıtsız kalamaz. Beri yandan romantik de değildir. Hatta romantizmden hoşlanmaz. Duygularını ağdalı ifadeler ve gözyaşlarıyla, coşkularla dışarı vuran kişilerden nefret eder. Yükse yeteneklerine ve gönlüne göre kadın bulmakta çok güçlük çeken Akrep erkeği bir kere bir ilişki kurduğu zaman sadık ve güvenilir bir eş olur çıkar. Keskin görüşü ona bu ilişkisinde yardımcı olur, çünkü onun gözünü karartarak gereksiz evlilikler ve nişanlar yapmaktan esirger. Bir çok Akrep burçlular ilk bakışta aşık olurlar ve eninde sonunda bu kişilerle evlenirler ama evlenmek için mutlaka bir süre bekleyerek kendi duygularını ve karşılarındaki insanı iyice tartarlar.

SEKS

Akrep erkeği son derece ihtiraslı ve şehvetlidir. Fakat bu konuda iradesini kullanmasını mükemmelen bilir. Çünkü ihtiraslarına ve şehvetlerine esir oldu mu yakasını bir daha kurtaramıyacağını herkesten iyi bilir. Bu erkekle yaşamak kolay değildir. Çünkü kendisi insanlara güvenmez ve karşısından en ufak bir düşüncesizlik gördü mü bunu ihanet sayarak insanlara olan güvensizliğini hak çıkaran bir kanıt olarak tanımlar. Bu eğilimleri yüzünden arkadaşları kıttır. Dar ve belirli bir çevre içinde kalır ama bu az sayıdaki arkadaşlarını çok sever ve onlar için hiç bir fedakârlıktan kaçınmaz. Bu erkeği azimkâr, içine kapanık, inatçı, gizli, gururlu olarak tanımlayabiliriz. Karakteri son derece güçlüdür. Kendisi nasıl etrafındaki kişi ve şeyleri ya çok sever ya da hiç sevmezse, etrafındakiler de onu ya çok sever ya da hiç sevmezler. Ama Akrep erkeği o derece kendi kendine yeten ve güçlü bir kişidir ki çevresindekilerin duygu ve düşüncelerini aşmasını kolaylıkla başarır.

Demin de dediğimiz gibi şehvet yönünden son derece hatta aşırı derecede ateşli olan bu erkek kendisine eşit ya da yaklaşık derecede sıcak kanlı, cinsel yönden güçlü bir kadına muhtaçtır. Böyle bir kadını bulduğu zaman aklı ve irade gücü sayesinde onu mutlu kılabilir.

AKREP BURCUNDA DOĞAN ERKEKLERİN ÖZELLİKLERİ_7.jpg

Bir önceki yazım: KAHVE TABAĞI FALINA NASIL BAKILIR?
İsim: *

Mail: *

15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)