Akrep Burcu

AKREP BURCU URANÜS TRANSİTİUranüs sekizinci evden geçerken, Akrep Burcu varlığındaki gücü, potansiyeli ve yoğunluğu fark eder. En derin kaynaklarıyla temas halindedir ve farklı bir yolla yeteneklerine dokunur. Her türlü konudaki araştırma olumlu sonuç verir ama bu transitin asıl özü, kişinin evrenin işleyiş yasalarım, kendi ruhunu ve ruhunun evrenle olan ilişkisini anlayabilmesidir. Bu tabii ki entelektüel çalışma anlamına gelmez, ancak kişinin doğrudan gerçek doğasım aydınlatma ve içgörü deneyimidir. Bunlar olurken, kişi egosunun yoğun bağından özgürleşir ve varoluşun sürekli değişen özelliklerim kontrol etme ya da bunları sahiplenme çabasının boş olduğunu anlar.

Doğal olarak gereksiz arzularım ve derin bağlılıklarım bırakmaya başlar.
Bu transit fark edilmesi zor, ama oldukça güçlüdür. Çünkü kişi değişim ve dönüşümle ilgili büyük bir esneklik kazanır. Kişiliğinin zayıf yönlerine direnme veya onlardan çekinmeye çalışmak yerine, onlara yüzleşmeye ve onları kucaklamaya başlar. Yaklaşık yedi yıl boyunca, yaşam sanatında ve varoluş biliminde ruhsal becerilerini öğrenir. Kontrol alışkanlıklarından, korkularından, çıkarcı davranışlardan vazgeçer.

İçindeki sınırsız, bağımsız gerçek doğası dışında bir şeyle kendini özdeşleştirmenin anlamsızlığım kavradığı için, önemli bir ruhsal gelişme kaydeder. Uranüs, sekizinci evin burcu Akrep’te yücelir, bu nedenle bu transit, Uranüs’ün şok edici ve olağan beklenmedik etkileri olmaksızın sorunsuz geçer. Bununla birlikte, kişinin dönüşümünün, büyük ölçüde içsel ve belki de bilinçaltı seviyede gerçekleşeceği not edilmelidir. İçsel özgürlük büyük bir tantanayla ya da biraz dikkatle canlanan doğal bir durumdur. Ancak davranışsal ya da psikolojik olarak oldukça iyi bir şeylerin olduğuna emin olunabilir. Akrep Burcu gerçekliğin yeni kavramlarım dener. Şimdi gerçek anlamın ve gücün değerim anlamaya başlar. Ciddi bir şekilde ölümün, astral seyahatin veya reenkamasyonun doğasım araştırır. Kıskançlık, intikam ve sahiplenme duygularından eskisine göre daha az rahatsız olur.

Akrep Burcu daha geniş, daha ruhsal ve evrimsel yaşam deneyimine açık olduğundan, değer sistemi değişmek üzeredir. Bu nedenle, bu süreç uzun süreli inançların ölümüyle çakışır. Bu değişimler kişiden kişiye değişir ve tam olarak hangi dönüşümlerin olacağım önceden söylemenin bir yolu yoktur. Yine de, kişinin yeni bir gelecek oluşturmak için geçmişim bırakmaya hazır olması beklenebilir. Hayatının bir bölümünün kendi iyiliği için sona erdiğim ve geriye dönüş olmadığını hisseder. Şimdi yenilenme gücü son derece kuvvetlidir ve eskinin yerine hemen yeni gelir. Kişi potansiyeliyle temas halindedir ve hayatım yemden düzenlemek için isteklidir. Büyük ölçüde bir çağ biter ve bir başkası başlar.

Bu yıllarda kişinin seks hayatında heyecan, yaratıcüık ve deneyleme olacaktır. Kişi cinsel olarak güdülenmiştir ve bu gibi konularda daha az ürkek veya utangaçtır. Bağımsız olma hissine sahiptir, bu nedenle şimdi cinsel ikilemleri ya da zorlukları daha çabuk aşabilir. Kişinin dikkati kendinden çok birliktelikler üzerine olduğundan, orgazm deneyimi daha büyük özgürlüğe ve kendim bırakmaya yol açar. Bilinci genişler, bağımsız, evrensel enerjilere karşı daha alıcı olur. Okült ve metafiziksel çalışmalar son derece olumludur ve kişi gizemli uğraşlarda başarılı olabilir. Astrolojiyle, tarotla, bilimle ve tüm güç kaynaklarıyla ilgili derin araştırmalar için mükemmel bir zamandır.

Sekizinci ev mirasları ve ortaklıkları yönetir. Bunun sonucu kişi vasiyetlerden, miraslardan, sigorta şirketlerinden ve diğer “kazanılmamış” yollardan beklenmedik paralar kazanabilir. Ama tabii ki, bu ancak natal harita bu gibi kazançları vaat ediyorsa olabilir. Parasal ortaklıkları kapsayan ani dalgalanmalar ya da bozulmalar olabilir. Bu nedenle, kişi maddi açıdan iş yaptıklarına ya da borçlanma konularına çok dikkat etmelidir. Bu alanda denge ve güvenlik, bu transitte pek olas?? değildir. Kişi ortak işlerde teklifsiz, bireysel ve deneye açıkta. Her ne kadar, daha fazla risk alabilir ya da anormal borçlara girebilirse de, baş-kalarının değerleri konusunda her türlü bilgiyi ve iç görüyü kazanır. Başkalarma olan maddi sorumluluklarının farkında olur.

Bu süreç genellikle çok güçlü sezgiler verir,ya da bazı bireyler için etkileyici psişik olaylar yaşatır. Bu gibi deneyimler, geçmiş yaşam anılarıyla, astral konularla ya da açıklanamayan diğer fenomenlerle ilgili olabilir. Kişi doğanın gizemleriyle temastadır. Alışılmış sahip olma bilincinden, mevcut koşullara uyarak kurtulur. Karakter ve evrimsel gelişim yönünde isteyerek ve kolaylıkla dönüşüme uğrar. Özünü yemlemek için heyecan verici bir zamandır.
Sekizinci ev ölümü simgelese de, burada daha çok, eskimiş davranış modellerinin ya da yetersiz karakter özelliklerinin sona ermesi kadar, egonun da sürekli olarak ölüp dirilme olasılığı vardır. Kişisel dönüşüm aslmda bir tür ölümdür. Fiziksel ölüm açısından tek başına bu transit özellikle kişinin veya sevilen birinin ölümünü göstermez Ancak ölüm şimdi gelirse, o zaman muhtemelen bu çabuk ve ani olur.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz  1. Burçlar dedi ki:

    kıskançlık ve sinirlenmede sınır tanımıyoruz çünkü akrep burcu olmak bunu gerektirir süper site tşk.


İsim: *

Mail: *

16 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)