Akrep Burcu Genel Burç Yorumu

TRANSİT SATÜRN NATAL NEPTÜN KARE YA DA KARŞIT AÇITransit Satürn natal Neptün’le kare ya da karşıt açı yaptığında kişi öyle sıkıcı, acımasız ve perişan koşullarla karşılaşır ki, aniden hayatın güzelliğini, görkemini ya da ihtişamım kaybettiğini hisseder. Dar görüşlü, bayağı, hayal gücü dar ve bencil, kendilerini gerçek dünyanın objektif, gerçekçi efendileri gibi sunan insanlar tarafından zorlanır ya da onlardan bezer. Bundan daha da kötüsü, bu transit Neptün’ün bulanıklığını içerdiğinden, kişi düzeltmek için sorununun köküne inemez. Dedikodu, skandal ve söylentiler carımı sıkar. Özel ya da utanç verici ilişkiler duyulur. Bu koşullar altoda kişi doğal olarak depresyona girer ve cesaretini yitirir. Bakış açısını kaybeder. Hayalini kurduğu mutluluğun ve tatminin bir illüzyon olduğuna kendini ikna eder. Kişinin idealizmi, iyimserliği ve özellikle erdeme olan inancı sınanır. Bu transit bittiğinde, kişi hayatın sert gerçeklikleri ve insan oğlunun potansiyel önemsizliği hakkında tam olarak ne hissettiğini bilir.

Bu dönemde, kişi güvensizlik ve kendinden şüphe yaşar. O kadar uzun zamandır bu gibi ciddi illüzyonlarla nasıl yaşadığını merak eder. Farkındalığını ve ayırt etme yeteneğini sorgular. Yine de gerektiğinden daha kötümserdir. Meseleleri kişisel alır ve kendini çok savunmasız hisseder. Kişinin büyük kararlar vermesi ve planlar yapması için kötü bir zamandır. Sağlığına dikkat etmelidir, böylece stres ve olumsuzluktan dolayı hastalanmaz. Kişi ilhamdan yoksundur. Bazı bireyler hayal güçlerinin kendilerine karşı çalıştığını fark eder. Dahası, kişi bu kez hayatını bırakıp gitmek de isteyebilir. Ne yazık ki bu tamamen imkansızdır. Çünkü Satürn her zaman olduğu gibi adalet, sorumluluk ve karma borcunun ödenmesini ister.

Kişi sahtekarlık veya aldatılmaktan dolayı zarar görebilir. Ağır, belirsiz veya kafa karıştıncı koşullardan dolayı rahatsız edici korkular yaşayabilir. Sanat, müzik, din, metafizik, mistisizm ya da ruhsallık üzerine kariyer çalışmaları olanlar, profesyonel zorluklar yaşayabilirler. Genel yeteneklerinde düşme olur. Geçmişte yaptıklarından dolayı eleştirilebilir veya suçlanabilirler. Bu transitte uyuşturucular ve alkol kesinlikle bela getirir; bu nedenle kişi bunlardan uzak durmalıdır. Her şeyden önce, bakış açışım korumak ve şimdiki deneyimlerinin ona hayallerinin, aşırı iyimserliğinin ve dengesiz idealizminin köküne inmesinde büyük ölçüde yardımcı olduğunu anlamak için, elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

12 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)