Akrep Burcu Aylık Yorumu

TRANSİT URANÜS NATAL AY KAVUŞUMUTransit Uranüs natal Ay’la kavuşum yaptığında, Akrep burcu kişi yeni bir duygusal davranış tarzı öğrenir. Daha büyük bir esneklik ve uysallıkla hareket eder ve başkalarına verdiği tepkilerinde daha değişkendir. Hayatı istediği şekilde yaşamakta özgür olduğunu ve koşullara ya da insanlara belirlenen şekilde tepki vermesi gerekmediğini keşfeder. Hayatın kendi deneyimlerinin yorumuna dayanması gerektiğini anlar. Büyük bir içsel özgürlük hisseder. Bu transit bittiğinde, Akrep burcu kişi hayatının geri kalanım koşullara aşırı tepki vermeyerek, daha becerikli ve daha incelikle yaşayacaktır.

Duygusal olarak heyecanlı ve hayat doludur. Kendini iyi ifade eder ve bireyliğini savunur. Tutkuları yoğunlaşır ve anmda eylem ister. Akrep burcu kişi doğal ve düşüncesizdir. Ne yazık ki, ayrıca içe dönük, değişken ve benmerkezcidir. Harekete geçmek için can atar, macera ve memnuniyetten mahrum olmayacaktır. Anormal şekilde davranarak ve eski duygusal davranış modellerini bırakarak başkalarım şaşırtabilir veya şok edebilir. Şimdiyi ve anı yaşar. Bilinçaltındaki motivasyonlardan, tutkulu arzularından ve daha önce açığa çıkmamış psikolojik karmaşalardan etkilenir.

Kişinin ev hayatı bol aktiviteyle ve kargaşayla doludur. Ya taşınmayı ya da evini farklı şekilde yeniden dekore etmeyi düşünür. Ev hayatında ilerici ve deneysel olur. Kendi cemiyetinde, şehrinde veya ülkesinde bol bol gezer. Görüntüsünü, stilini ve imajım değiştirebilir. Hayal gücü aktiftir ve özellikle orijinal ve yaratıcıdır. Beklenmedik heyecanlarla karşılaşır. Zamanın ilerisinde tuhaf ve etkileyici insanlarla rastlaşır. Ay kadınlan yönettiğinden, tanıştıklarının çoğu kadnıdır.

Bu transitten geçen bir adam bağımsız, heyecan verici, ruhsal ve çekici bir kadınla ilişki yaşayabilir. İlişki aniden başlar ve normal kuralları, gelenek ve sınırlan aşar. Kişi sağduyusunu korumalıdır, çünkü Uranüs’ün Ay’a transiti bittiğinde böyle bir ilişki başladığı gibi bitebilir. Dahası kişinin çekildiği kadınlar dengesiz, kestirilemez ve sorumsuzdur. Akrep burcu kişi annesiyle tuhaf ve özel zamanlar geçirebilir. Ya da annesi okült, ruhsal ve kişisel gelişimi sağlayan ilerici disiplinlerle ilgilenebilir.

Kişi özellikle sezgiseldir ve gerçeği çok çabuk görür. Kadınlardan içgörü, ruhsal veya okült bilgi alır. Şimdi astroloji, tarot, yoga ve diğer ezoterik bilgiler için mükemmel bir zamandır. Bilim, elektronik ve bilgisayarlarla uğraşmak için de iyi bir zamandır. Bu birle dört aylık sürede (dokuz ayda üç kez olabilir), kişinin dikkat süresi kısadır ve konsantrasyonu sınırlıdır. Hem iradeli, hem de gergindir. Bazı durumlarda sinirsel gerilim ve aşırı aktivite yüzünden sağlığı kötüye gidebilir. Kişinin sorumlulukla davranması çok önemlidir. Bazı bireyler arzularım yerine getirmek için o kadar coşkuludur ki, arkadaşlarının ya da ey-lemlerinden olumsuz şekilde etkilenebilecek sevdiklerinin duygularım görmezden gelirler. Kişi canlılığından, kıvılcımından ve enerjisinden dolayı sosyal olarak arzu edilebilir.

Bir önceki yazım: Günlük Burç Yorumunuz
İsim: *

Mail: *

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)