Akrep Burcu Astrolojik Aylık Okuması

TRANSİT JÜPİTER NATAL NEPTÜN KARE YA DA KARŞIT AÇI

Transit Jüpiter natal Neptün’le karşıt ya da kare açı yaptığında, Akrep Burcu kişinin yargı gücü bulanıklaşır ve sağduyudan yoksundur. Denge ve orantı hissini kaybeder ve gerçek olanla olmayanı ayırmakta sorun yaşar. Hayal gücü ve fantezi dünyası aktiftir. Aşın duygusal veya hassastır ve kolayca kandırılır. Kullamlmamaya ya da sahtekarlara prim vermemeye dikkat etmelidir. Kendini adamayla ilgili güçlü hisler duyar. Psişik ya da ruhsal deneyimler yaşamaya başlayabilir. Ne yazık ki, onları doğru bir perspektiften değerlendirmeye yetecek akıl ve mantıktan yoksun olabilir. Bir şeylerin önemini abartır ve beklentilerinde aşınya kaçar. Özlem dolu ideallerden etkilenir. Yaklaşık beşle on gün (nadiren yaklaşık altmış gün) süresince hayal kırıklığı yaşamak güçlü bir olasılıktır. Kişi dini ve ruhsal fanatizm konusunda dikkatli olmalıdır.

Bu transit Akrep Burcu kişinin kararını, öz disiplinini ve içsel gücünü zayıflatabilir. Kişi çok kolay olumsuz davranış, kişisel zayıflık ya da diğer karakter eksiklikleri geliştirir. Görevlerini, zorunluluk ve sorumluluklarını boş verebilir. Gerçek dünyanın pratik yanlarından kaçma arzusu duyabilir. Bu dönemde, özellikle bedeninde olumsuz etkileri olacak uyuşturucu ya da alkole bulaşabilir.Akrep Burcu Kişi dış güçlerden aşırı etkilenir. Bazı bireyler bozuk yiyeceklerden, güçlü ilaçlardan ya da diğer fiziksel etkilerden etkilenir. Sağlık sorunu olmayan bireyler teşhisi zor, tuhaf, psikosomatik ya da stres kaynaklı hastalıklara karşı açıktırlar. Zihinsel olarak dengesiz ya da psikolojik olarak sağlıklı olmayan insanlarsa, aşın derecede zor ya da sorunlu bir zaman geçirebilirler.

Akrep Burcu Kişinin tarafsızlığı engellendiğinden, iş görüşmelerini ertelemesi iyi olur. Şimdi pek tedbirli ve sağduyulu değildir ve kolayca yanlış bir hamlede bulunabilir. Safça etkilenir ve aşın güvenir. Gözünde büyüterek düşünür ve görüştüğü insanlan aptalca idealleştirir. Risk almak için aşırı isteklidir.

Bu süreçte, kişi derinden hisseder ve günlük burçlar düşünce biçimi genişler. Genişleyen algısıyla müzik, tiyatro, film, sihir ve diğer sanatlardan zevk alır. Aynca meditasyon ve ruhsal gelişim için de iyi bir zamandır. Kişi kendini cömert hisseder ve başkalarına yardım etmek ister. Ancak günlük aktivitelerinde mümkün olduğunca ayağım yere sıkı basmalı, pratik ve gerçekçi olmaya çalışmak, kafasının kanşmamasına dikkat etmeli ve aşın istekli mistikleri ve ruhsal figürleri görmezden gelmelidir.

Bir önceki yazım: ASTROLOJİK MANTRALARIN SÖYLENİŞİ
İsim: *

Mail: *

16 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)