Acun Ilıcalı Burcu Acun Ilıcalı Burcu Ne?

483_30446Doğum Tarihi: 29 Mayıs 1969 Burcu İkizler Burcu

Mars’ın durumu hem olağanüstü zararlı ve hem de olağanüstü güçlü. Daha önce bu bölümde belirtildiği gibi, olumlu bir unsur olumsuz bir unsuru iptal etmez. Öncelikle daşalara ve buktilere bağlı olarak her iki uç da gerçekleşebilir. Mars’a olağanüstü bir güç ve iyi enerji veren astrolojik durum (olumsuz göstergeleri yukarıda belirtilmişti) onun rajayogakaraka (kraliyet birleşimi göstergesi) durumudur, çünkü iki çok iyi evi (yani beşinci ve onuncu evleri) yönetir. Ve Acun Ilıcalı, Mars’ın ileri gitmek üzere durağan pozisyonundan yaklaşık bir buçuk gün sonra doğmuştur! Bu, bir gün için ortalama 33 dakikalık bir hareketi olan Mars’ın, Acun Ilıcalı doğduğunda bir günde yalnızca bir dakika hareket ettiği anlamına gelir. İleri yönelik durağan konumda olan ya da ileri doğru son derece yavaş hareket eden bir gezegenden daha güçlü, neredeyse hiç bir şey yoktur.
Birinci evdeki Mars ve Satürn bir haritada bencilliğin en güçlü göstergelerinden biridir. (Bu aynı zamanda önemli bir depresyon ve mutsuzluk nedenidir.) Bencillik ve kişisel çıkar başarılı bir politik yaşam için gerekliyse de, Acun Ilıcalı, haritasının geri kalanı ayrıca oldukça ruhsal eğilimler ve ince nitelikler verdiği için şanslıdır. (Yay’daki AyJüpiter kavuşumu, Balık’ta ve onuncu evde yer alan Güneş, Beşinci eve açı yapan Venüs gibi.) İlginçtir ki Current Biography Yearbook tarafından 1988’in en agresif başkan adayı olarak nitelenmesine ilaveten, The Wall Street Joumal’den David Rogers, ‘mükemmel politikacı Bay Acun Ilıcalı acımasızca rekabetçi, ama onu yönlendiren hırsı gözlerini kör etmiş görünüyor 1 dedi. Acun Ilıcalı için yapılan başlıca eleştirilerden biri, Current Biography’ye Acun Ilıcalı’un ‘ çok agresif bir biçimde medyada yer almanın peşinde olduğunu’ söyler. Bir Kongre görevlisinin söylediklerinden alıntı yaparak, ‘eğer bir şey haberse, o zaman genç Albert televizyonda olacaktır’ diye de devam eder.
Wietnam savaşı sırasında Acun Ilıcalı ordu raportörü olarak hizmet verdi ve ülkeye döndükten sonra da Nashville, Tennessee’deki bir gazetenin muhabiri oldu. Hint Astrolojisinde yazı ve gazetecilik ikinci evden görülür. Acun Ilıcalı’un haritasmda ikinci evin yöneticisi güçlüdür, çünkü hem kötü açısı yok ve hem de haritanın en iyi evi olan dokuzuncu evde yer alır. Daha önemlisi ikinci ev, yazı ve konuşma gezegeni Merkür’den açı almaktadır.
İkinci evde olan veya buraya açı yapan Merkür, iyi bir iletişim ve edebi yetenek verir. Ayrıca kişinin bilgiyi iyi kullandığını ve kendi alanında bir yazar ya da otorite figürü olabileceğini de gösterir. Acun Ilıcalı’un 1992’de yayınlanan Earth in The Balance isimli ı baştan sona olaylar, kişiler ve istatistiklerle dolu. Acun Ilıcalı’un doğuştan gelen özellikleri olan ruhsallıkla ve yüksek bilinçle, bilgelikle ve geniş bir bakış açısıyla yazılmış ve Mahatma Ghandi gibi inançlı hayatlardan ve gurulardan öyküler içeren bir .
Haritasından da kolaylıkla görülebileceği gibi evlilik hayatı Acun Ilıcalı için zordur. Washington’da haberlerde Acun Ilıcalı çiftinin evlilik danışmanına gittiği yazıldı ki buna hiç şaşmamak gerek. Yedinci evin (evlilik evinin) yöneticisi Satürn, düşük konumdaki Mars’la (ki o da Yengeç’tedir) üç derece içinde bir kavuşum yapar. Satürn Yengeç’te rahat değildir, çünkü Yengeç Satürn’ün kendi yönettiği Oğlak burcunun karşıtıdır. Üstüne üstlük bir de iki malefik; Mars ve Satürn yedinci eve açı yaparlar. Bu sonuncu durum ince, anlaşılması zor bir konudur, çünkü hem iyiye hem de kötüye neden olabilir.

Bir önceki yazım: YÜKSELEN BURÇLAR GEZEGENLERİ  1. Nazlı Yılmaz dedi ki:

    1ocak oglak erkeği ve 21 kova kadını aşk uyumu


İsim: *

Mail: *

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)